Gitara basowa do Orkiestry Dętej

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Gitara basowa do Orkiestry Dętej

Post autor: andrzej-199017 » 26 sty 2014, 09:28

Witam. Macie na pewno w orkiestrach dętych gitary basowe. Proszę o pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu do swojej orkiestry. Skład u mnie to 3-4 trąbki, 2 klarnety, sax alt, 2 sax tenor, 1-2 puzon, 1-2 flety, 1 piccolo. Jak widać mały mały skład. Czy kupię gitarę ze wzmacniaczem za 500-800 zł tak aby była wystarczająca do mojej orkiestry?
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
manek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 27 paź 2013, 00:14
Instrument/y: Gerdt
Ustnik/i: Curry 80TC, Laskey 75MC
Lokalizacja: Polska

Post autor: manek » 26 sty 2014, 10:21

Witaj.
Do takiej orkiestry to powinniście załatwić sobie raczej tubę, która spełni funkcję basu :)
a poważnie... wiesz że dobre instrumenty są drogie więc 800PLN na instrument ze wzmacniaczem to baaaardzo mało.
...tak aby była wystarczająca
nie wiem co będzie dla Was "wystarczające" więc może po prostu wypróbujcie instrument na próbie, a tak poza wszystkim to ktoś będzie przecież grał na tym basie (zakładam że basista) więc on powinien być zorientowany. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 26 sty 2014, 11:00

Załatwić tubę to nie problem. Mamy na stanie tubę i dwa helikony, wszystko grające. Niestety znaleźć lub zachęcić do nauki kogoś na tubę jest ciężko. Znam kilka osób które mogłyby zagrać na gitarze basowej tylko swojej nie mają(w orkiestrze też nigdy nie grali). Dysponuje puki co takim budżetem dlatego się pytam czy jest możliwość że znajdę coś w tym przedziale. Przecież nie potrzebuję "basoofki" do koncertu rockowego;).
Czekam na kolejne posty.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 26 sty 2014, 11:10

według mnie niestarczy raz ,ze za 500-800 zł jak w ogóle kupisz gitarę z piecem to będzie cud. Inna sprawa,że taki tani piec będzie miał magiczne 15 watt na głośniku 6cali, więc nie będzie to za dobrze brzmieć i nie będzie to zbyt głośne

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 26 sty 2014, 12:11

To jaka moc i głośnik powinien mieć ten piec? Weź pod uwagę skład mojej orkiestry.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 26 sty 2014, 19:01

sądzę,że minimum 65 watt a najlepiej 100W pytanie też gdzie chcecie grać, jeśli w jakichś domach kultury które mają swoje nagłośnienie wtedy można kupić np. jakiegoś di boxa (mxr m-80) czy żeby było taniej behringera.

Tak czy siak najlepiej napisz na basoofka.net

ogólnie Twoje pytanie brzmi mniej więcej jak " kto doradzi dobrą trąbkę do 300zł?"
więc nie zdziw się jeśli tam napiszesz ,ze będą różne reakcje

w tej cenie co podałeś mieści się używany zestaw ibaneza

http://allegro.pl/gitara-ibanez-gsr180- ... 33771.html

http://allegro.pl/gitara-basowa-ibanez- ... 40462.html

no ale cudów po tym nie można się spodziewać
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 26 sty 2014, 19:14

andrzej-199017 pisze:Załatwić tubę to nie problem. Mamy na stanie tubę i dwa helikony, wszystko grające. Niestety znaleźć lub zachęcić do nauki kogoś na tubę jest ciężko. Znam kilka osób które mogłyby zagrać na gitarze basowej tylko swojej nie mają(w orkiestrze też nigdy nie grali). Dysponuje puki co takim budżetem dlatego się pytam czy jest możliwość że znajdę coś w tym przedziale. Przecież nie potrzebuję "basoofki" do koncertu rockowego;).
Czekam na kolejne posty.
Masz racje:( w dzisiejszych czasach komputerowych ciężko jest kogokolwiek znaleźć.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 27 sty 2014, 05:44

Dzięki wam wszystkim za udział w dyskusji. Mam teraz trochę większą orientację w sytuacji.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 27 sty 2014, 08:35

Możesz poszukać jeszcze używanego mayonesa b4 on jest z drewna a nie jak Ibanez z nie wiadomo czego;)
Jak ktoś ma pytania piszcie na ten profil ;)
https://instagram.com/captaintrumpet?ut ... E0OTdkZA==

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 27 sty 2014, 21:23

Andrzeju, co prawda podzielam zdanie przedmówców i nie jestem zwolennikiem używania instrumentów elekt. w orkiestrach, ale staram się zrozumieć Twój problem i z tego co czytam nie tylko Twój.

Gram w kilku zespołach mam do czynienia z basistami, a i sam prowadzę salkę prób. Mam w niej na stanie combo basowe Ampeg BA108. nowy kosztował ok. 500 pln .To jest mały ale całkiem przywoity wzmacniacz i co ważne dobrej produkcji basowej. Zero elektroniki i niepotrzebnych duperelów, za to całkiem wystarczająca efektywność dB. Kupując ten piec rozważałem jeszcze małego Fender`a lub Pevay`a. Myślę że do Twojego składu wystarczy i dźwięk raczej nie zginie w tłumie. Ze starszych konstrukcji możesz poszukać Hand-Box`a. Za tę cenę możesz znaleźć używkę 60W albo więcej.
Z gitar proponuję poszukać używanego Cort`a lub Mayoneza. Moim zdaniem o ile piec możesz mieć orkiestrowy to gitara może być basisty. Takie rozwiązanie wg mnie było by najlepsze.
Pamiętaj jednak że bas i tak odpada Ci w marszu, a na scenie jesteś uzależniony od dostawcy prądu. do tego dźwięk basu rozchodzi się mocno jednokierunkowo, czyli po bokach będzie znacznie zanikał.

Na koniec sprawa strojenia. Na powietrzu struny są bardzo podatne na zmiany pogodowe więc stroik po każdmy utworku. No bo za kilkaset zł nie kupisz gitary która będzie idealnie trzymała struny. Jeśli już gitara będzie stroiła idealnie może się okazać że instrumenty tracą strój względem basu. Ale tu mogę się mylić. To zależy już od muzyków.

Troszkę się rozpisałem ale takie moje zdanie, mam nadzieję że okaże się być pomocne. Powodzenia.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 27 sty 2014, 21:37

Przemyśle wasze opinie. Niebawem popytam w zaprzyjaźnionej orkiestrze i coś kupię.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

ODPOWIEDZ