Czy ta trabka wystarczy na poczatek ?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Konradoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:48
Instrument/y: Schagerl Academica
Ustnik/i: Vincent Bach 3c
Lokalizacja: JJ

Czy ta trabka wystarczy na poczatek ?

Post autor: Konradoo » 28 lut 2014, 15:36

Jak w temacie dopiero zaczynam swoja przygode z trabka, chce zapytac doswiadczonych czy cos z tego bedzie na pierwsze przygody z trabka ...hehe, wiem ze szalu nie bedzie ale czy wystarczy na poczatek...?


http://allegro.pl/nowa-trabka-carvelli- ... 26597.html
a tak poza tym co sadzicie o trabkach EMO ?

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 28 lut 2014, 16:03

Jeśli chcesz ją wyrzucić po roku i kupić lepszą to bierz. Ja szukalbym czegoś uzywanego w tej cenie. Niedawno nasza forumowiczka miała na sprzedaż używanego Roy Bensona za 500 zł. Uważam że była by lepsza od tej z twojego linku.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Konradoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:48
Instrument/y: Schagerl Academica
Ustnik/i: Vincent Bach 3c
Lokalizacja: JJ

Post autor: Konradoo » 28 lut 2014, 16:05

Nie licze ze bede mial ja wiecej niz taki okres poprostu teraz nie mam zbyt duzo kasy na ten cel a bardzo chce sie uczyc grac do tego dochodza koszty lekcji muzycznych... chce tylko wiedziec czy zda egzamin na ten czas przynajmniej rok...

Awatar użytkownika
01adrian01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 3 lis 2012, 20:59
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: 01adrian01 » 28 lut 2014, 16:10

Szkoda sobie głowy zawracać chińskimi nowymi instrumentami. Samo dobre lakierowanie trąbki w serwisie kosztuje mniej więcej tyle co ta trąbka, więc trzeba pomyśleć z jakich tanich i słabych jakościowo materiałów jest ona zrobiona jeśli opłaca się ją sprzedać za te pieniądze wraz z futerałem i zarobkiem sprzedającego. Instrumenty tego typu zazwyczaj zaczynają się sypać po paru miesiącach używania, lakier będzie schodził płatami, pojawi się korozja, tłoki zaczną się przycinać, brak kompresji itp. Jeszcze należy wziąć pod uwagę to, że najprawdopodobniej będzie się nią bardzo ciężko lub w ogóle nie da się dostroić do innych instrumentów. Radzę dołożyć jeszcze trochę i rozejrzeć się za używanymi instrumentami w bdb stanie renomowanych marek. Za jakieś 800 zł można dostać jakiegoś amerykańskiego Kinga np. 600 lub któryś z niższych modeli Yamahy, taki instrument posłuży o wiele dłużej. Lub za te 400/500 zł można też znaleźć trąbkę Amati, która też będzie dużo lepsza od tej do podałeś.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2014, 16:12 przez 01adrian01, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Konradoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:48
Instrument/y: Schagerl Academica
Ustnik/i: Vincent Bach 3c
Lokalizacja: JJ

Post autor: Konradoo » 28 lut 2014, 16:12


Awatar użytkownika
01adrian01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 3 lis 2012, 20:59
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: 01adrian01 » 28 lut 2014, 16:19

Osobiście Roy bensona nie uznaję za dobre instrumenty, to jest też made in china. Wydaje mi się, że ona jest chyba posrebrzana, przez co wizualnie może dłużej lepiej wyglądać. Ostatnio miałem styczność z nowym basem Roy bensona, w którym tłok po trzech miesiącach używania przestał odbijać, wyrobił się ten plasticzek od którego odbija się sprężynka. Szukaj czegoś używanego dobrych firm.

A co do j.michael to miałem kiedyś dokładnie ten sam model i było w nim to co wyżej opisałem z tym basem, lakier po trzech miesiącach zszedł z 1/4 trąbki, stroić to nie chciało. Kolega w orkiestrze ma też Michaela i z dostrojeniem się zawsze ma problem.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 28 lut 2014, 18:55

Mój kolega gra na takiej w orkiestrze i nie ma z nią problemów. Gra na niej już z cztery lata i lakier jest ok. Napisz na prive do karinko1710 bo to jej trąbka.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Konradoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:48
Instrument/y: Schagerl Academica
Ustnik/i: Vincent Bach 3c
Lokalizacja: JJ

Post autor: Konradoo » 1 mar 2014, 11:04

Coraz powazniej mysle nad ta trabka http://allegro.pl/trabka-i4009640372.html , koledzy warto ?

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 1 mar 2014, 14:41

Wg mnie absolutnie nie warto. Koledzy wyżej pisali, że za 500 - 600 zł lepiej poszukać czegoś używanego, pewnie i gorzej wyglądającego ale lepszego pod każdym względem muzycznym. Lepiej poczekać i znaleźć w tej cenie Yamahę 1, Kinga albo Amati . Osobiście uważam ze rodzimy " Polmuz de luxe" będzie w tym wypadku lepszym rozwiązaniem.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Awatar użytkownika
01adrian01
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 3 lis 2012, 20:59
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

Post autor: 01adrian01 » 1 mar 2014, 19:52

Nie ma sensu kupować takiej trąbki, stanowczo odradzam. Lakieru na niej nie będzie po kilku miesiącach i ze strojeniem i tłokami będzie problem. Jeśli chcesz być zadowolony z trąbki kup starszy używany firmowy np. made in USA instrument w ładnym stanie, a wcale nie trudno o taki.

kasia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 5 sty 2009, 22:10
Instrument/y: trąbka roy benson tr-202S flugelhorn
Ustnik/i: roy benson 7c gewa 3c gewa fl7c
Lokalizacja: gorzkowice
Kontakt:

Post autor: kasia » 1 mar 2014, 21:19

Witam.mam do sprzedania 3-letnią trąbkę Roy Benson TR-202S.cena 450zł.pilnie.polecam

103martino
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2013, 14:57
Instrument/y: C.Giant
Ustnik/i: Schilke 14a4a
Lokalizacja: Człuchów

Post autor: 103martino » 2 mar 2014, 00:19

Mi się wydaje że Michael to dobra trąbka na początek.Ja na początek kupiłem trąbkę STARTONE i bardzo dobrze mi się na niej grało.Tyle że ustnik warto zmienić na jakiś firmowy.
Póżniej chciałem zmienić na yamahe kupiłem model YTR 232 i zaraz sprzedałem i zostałem przy STARTONE.Fakt że lakier schodzi ale nie tylko w takich tanich sprzętach schodzi z droższych też schodzi a do nauki lakier ci chyba nie jest potrzebny.Jak zaczniesz szukać jakieś lepszej firmy i przebierać ten szmelc za takie grosze to żeby ci się grać nie odechciało.A jak ci dobrze będzie szła gra na trąbce to ucz się pilnie i przy okazji odkładaj na lepszą.

Link do prezentacji STR 25

https://www.youtube.com/watch?v=-JUMqEzu9Zg

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 2 mar 2014, 00:30

103martino, guzik prawda. Z Yamahy zejdzie lakier ale trąbka brzmi i gra a z wynalazków typu Startone, Michael nic się nie wycisnie. To chiński trąbkopodobny produkt i nikt mi nie powie ani nie wmowi, że zostawił yamahe dla tych produkcji. Mam ucznia co mial maichael trąbkę i po roku używania tłok przestał chodzić, a te które działały pracowały jak zatarty kombajn. O stroju nie wspomnę bo tragedia bez komentarza... Jako najmniejsze zło plecam Roy Benson - trąbka brzmi papierowo ale gra lekko i w miarę stroi. Niestety tanio nie znaczy dobrze i tutaj te słowa się potwierdzają.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 5 mar 2014, 21:33

Konradoo, jak chcesz wydać 600zł to mam coś dobrego i sprawdzonego. Zero Azji, wygląd mniej atrakcyjny ale trąbka brzmi i stroi.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Konradoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: 27 lut 2014, 20:48
Instrument/y: Schagerl Academica
Ustnik/i: Vincent Bach 3c
Lokalizacja: JJ

Post autor: Konradoo » 6 mar 2014, 10:46

Spoko mischka :) juz zlapalem okazje tak czy inaczej dzieki :)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 6 mar 2014, 17:58

Konradoo, powodzenia :)
"w życiu piękne są tylko chwile..."

ODPOWIEDZ