Piccolo

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Piccolo

Post autor: Bartek87 » 13 sie 2007, 16:48

Mam pytanko. Do jakiej sumy w € warto licytowac (oczywiscie O ILE warto) ta trabke piccolo. Moze jakies opinie na jej temat.

eBay.de

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 13 sie 2007, 20:28

Z tego co widac to traba firmy no name... czyli nie warto licytowac... testowalismy kiedys z kumplami Staaga piccolo za ~2000zl i niestety testy wypadly fatalnie... dzwiek , intonacja, komfort grania, wykonanie instrumentu... wszystko jednak bylo do d.... (duszy) :D takze raczej nie polecam no chyba ze nie masz co z kasa robic... a swoja droga kupowac trabe w ciemno tymbardziej piccolo..... :???:

pozdro
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 13 sie 2007, 20:39

Moja normalna traba w stroju Bb oczywiscie, to tez (tak mi sie wydaje no name) firma Roy Benson, orkiestra wylozyla 1200 zl za sztuke (od razi wzieli dwie) i musze powiedziec, ze hula jak szalona, stad wlasnie ten temacik...
Jeśli okazałem się pomocny kliknij

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 13 sie 2007, 23:02

trudno zrobić dobrą trąbke piccolo. moim zdaniem ten instrument nie ma szans dobrze grać.

PS. Bartek87, (nie chce żeby to zabrzmiało arogancko czy żebym twierdzil że sie nie znasz, nie chce Cie urazić) na ilu trąbkach grałeś? czy ten benson to Twój pierwszy instrument? bo wydaje mi sie że nie wiesz co to dobra trąbka... jesli Cie uraziłem to wybacz, nie specjalnie. pozdrawiam! ;)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 13 sie 2007, 23:20

Devil_inside pisze:PS. Bartek87, (nie chce żeby to zabrzmiało arogancko czy żebym twierdzil że sie nie znasz, nie chce Cie urazić) na ilu trąbkach grałeś? czy ten benson to Twój pierwszy instrument? bo wydaje mi sie że nie wiesz co to dobra trąbka... jesli Cie uraziłem to wybacz, nie specjalnie. pozdrawiam! ;)
Ależ skąd! :) i musze Ci powiedziec, ze chyba masz racje. Jestem amatorem, to prawda, najpierw mialem trabke starsza od siebie z dwa razy (gram jakies 6 lat) i po dostaniu tej poczulem sie jakbym z Maluszka wsiadl do Ferrari... Gralem kilka razy na Yamahach, ale zbyt krotko zeby poczuc roznice, nigdy np. nie mialem w reku prawdziwego instrumentu koncertowego uzywanego przez zawodowcow... Mysle, ze masz racje, dzieki, ze zwrociles mi na to uwage :)

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 13 sie 2007, 23:30

spoko, to normalne, mój pierwszy "lepszy" instrument tez mi sie wydawał świetny.
a wracając do piccolo, nie polecam takiej trąbki kupiować w ciemno. najlepiej jakbyś miał okazje z kimś kto gra zawodowo pojechać do sklepu i popatrzeć na trąbki, czasami znajdzie sie jakiś tani instrument który będzie grał, tylko musisz mieć kogoś ze soba, kto miał kontakt z piccolo, żeby mógł obiektywnie ocenić ten instrument. inaczej może sie okazać że wydałeś kupe kasy a kupiłeś kawałek złomu, który owszem, będzie jakoś grał ale wątpie czy gra na nim będzie sprawiała Ci przyjemność, a przecież o to chyba chodzi ;) pozdrawiam! ;)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 14 sie 2007, 12:07

Bartek87, ile ta twoja orkiestra dała za sztukę :?: Bo ja znalazłem je za połowę na allegro http://www.allegro.pl/item222391753_tra ... atis_.html
...Nie obraź sie ale albo się pomyliłeś albo Ci ktoś niesamowitą ściemę wcisną...

Ale powracając do tematu piccolo...nie ma co się oszukiwać...Za skromne fundusze zwykłego śmiertelnika takiej trąbki w przyzwoitym stanie i jakiejś lepszej firmy sie nie uraczy... :sad:
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 14 sie 2007, 12:27

Immortal4ever pisze:Bartek87, ile ta twoja orkiestra dała za sztukę :?: Bo ja znalazłem je za połowę na allegro http://www.allegro.pl/item222391753_tra ... atis_.html
...Nie obraź sie ale albo się pomyliłeś albo Ci ktoś niesamowitą ściemę wcisną...
Wiec tak. Ja za nia nie placilem to po pierwsze, a jest jak moja, a po drugie to nie oni ja kupili juz jakis czas temu, wiec moze faktycznie sie ceny troche zmienily (a moze za dwie dali 1200, to w sumie nieistotne bo ja nie wykladalem ani grosza).

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 14 sie 2007, 13:10

Ja wiem że nie płaciłeś...a co do ceny tego Roy Bensona to wiedz że ona mogła zejść z jakieś 50 zł przez ostatnie 2 lata...o ile w ogóle zeszła...

No i kończmy na tym tego Off-topa
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 18 sie 2007, 21:18

sorry za offtopa ale moim zdaniem Roy Benson to dobra firma dla początkujących (po nastu latach nauki/gry mam chyba prawo do takiej oceny). a piccolo - nie polecam początkującym. naucz się grać na normalnej trąbce/kornecie a potem bierz sie za inne.
co do kupna jakiegokolwiek instrumentu - z kimś doświadczonym, kto go sprawdzi. a jak nie pozwolą sprawdzić na miejscu - lepiej od razu sie wycofać (chyba że dadzą do domu na sprawdzenie, ale mało kto to praktykuje).

pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 19 sie 2007, 11:45

Jeśli chodzi o trąbkę dla początkującego to myślę że lepsza jest Amati...trąbka zacniejsza i niewiele droższa...ale to jest moje zdanie..wszyscy nie muszą sie z nim zgadzać...

No i koniec z tym skromnym Off-topem... a jak coś to nowy temacik proszę założyć... :wink:
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
emkill3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:58
Instrument/y: Bach Stradivarius 37
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: emkill3 » 19 sie 2007, 14:42

Hej! Ja polecam na pierwsze lata gry Jupiter, Amati, nigdy nie grałem na Roy Benson więc nie wiem. A co do Piccolo no to niestety trzeba mieć gdzieś tak 4000 zl (albo i wiecej) na używaną (ok 6-8 lat).

tomekeded
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2007, 00:22
Instrument/y: Yamaha 4335G, Yamaha piccolo 9910
Ustnik/i:
Lokalizacja: Katowice

Post autor: tomekeded » 24 sie 2007, 00:27

Ostatnio kupiłem trąbkę piccolo. Piccolo to bardzo wymagający instrument. Odłożyłem trąbkę B na rzecz piccolo.. zobaczymy co z tego wyjdzie.. :) pozdrawiam.. :) :grin:
Ostatnio zmieniony 24 sie 2007, 10:43 przez tomekeded, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 24 sie 2007, 00:59

Mogles napisac, jaka za ile, czy nowa (to nic, ze masz to w "w co dmuchasz")... Co do nut to wg. mnie dobrze wiedziec co chce sie grac, chodzi mi o konkretne tytuly, lub chociaz autorow no i zawsze mozesz napisac odpowiedniego posta w odpowiednim dziale (przedewszystkim!)...
Jeśli okazałem się pomocny kliknij

Awatar użytkownika
emkill3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 68
Rejestracja: 23 wrz 2006, 14:58
Instrument/y: Bach Stradivarius 37
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: emkill3 » 24 sie 2007, 04:02

od kogo kupiłeś to pikolo tomekeded?

tomekeded
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2007, 00:22
Instrument/y: Yamaha 4335G, Yamaha piccolo 9910
Ustnik/i:
Lokalizacja: Katowice

PICCOLO

Post autor: tomekeded » 24 sie 2007, 10:44

Moja piccolo nie jest nowa. Ma myślę kilka lat... wiem, że w katalogu Yamahy nie ma już jej. Jest to Piccolka którą można dostosować do grania in a, in b, in c. Kosztowała mnie 4000 zł. A model to Yamaha YTR 9910.

[ Dodano: 2007-08-24, 10:46 ]
A.. i kupiłem ją przez internet. Z ogłoszenia.

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Kamil » 27 sie 2007, 20:56

O, to nieźle.. :)

Ja ostatnio postanowiłem - zbieram na piccolo. ;)
„Life is something like a trumpet. If you don't put anything in, you won't get anything out.”

Doula - Holistyczne Wsparcie Okołoporodowe

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 29 sie 2007, 18:58

piccolo to fajna sprawa, ale trudno sie na niej gra, trzeba grać bardzo świadomie i umieć kontrolowac swoje zadęcie, bo niestety na piccolo gra sie inaczej i łatwo sobie wszystko rozwalić, do tego dochodzi inny ustnik(do piccolo musi być dużo mniejszy niż do B, żeby to jakoś brzmiało) ;) nie bez przyczyny w stanach uczą gry na piccolo dopiero na ostatnich latach studiów ;)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Bartek87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 400
Rejestracja: 13 sie 2007, 15:38
Instrument/y: Yamaha E1
Ustnik/i: Marcinkiewicz 308/1-1/2C
Lokalizacja: Kożuchów

Post autor: Bartek87 » 16 wrz 2008, 23:11

http://www.hudson.nu/trumpet/cheap-piccolo-trumpet.html to do tematu, ale zerknijcie na caly blog, fajna stronka.
Jeśli okazałem się pomocny kliknij

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 17 wrz 2008, 18:43

dzisiaj grałem na piccolo, bodajże stagga, i szczerze powiedziawszy sprawa była bardzo cięzka... Ogólnie trąbka tak nie brzmiała (zapewne wina marki), poza tym nie mogłem zagrać gamy :shock: po prostu zwątpiłem w siebie :D ale ciekawie, ciekawie. Dzięki temu widać ile jest niedociągnięć w grze. ;) ale jeśli chodzi o piccolo - tak jak w większosci - omijajcie stagga! :twisted:

ODPOWIEDZ