ktore w tych trzech wybrac

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
kristafowna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2014, 01:26
Instrument/y: trąbka/kornet
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

ktore w tych trzech wybrac

Post autor: kristafowna » 17 lip 2014, 01:39

Czesc! kilka lat gralam w orkiestrze strazackiej za malolata, po wieloletnoiej przerwie chcialabym wrocic do grania. zawsze gralam na kornecie, ostatnio zastanawiam sie tez nad trabka-nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia. chcialam prosic o pomoc w zakupie- od strony technicznej nie wiem, ktory sprzet wybrac, przesylam trzy linki do instrumentow z allegro, czy takie cos warto kupic? oczywiscie wezcie pod uwage, ze nie jestem zawodowym trebaczem, grywam raczej tylko w kosciele, Dzieki za pomoc.
1) http://allegro.pl/trabka-kornet-berkley ... 52631.html
2) http://allegro.pl/trabka-steinbach-z-we ... 12681.html
3)http://allegro.pl/trabka-yamato-222-jak ... 81003.html

AdriaaN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 9 lut 2012, 21:23
Instrument/y: Bach Stradivarius 37
Ustnik/i: Bach corp. 1 1/4
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: AdriaaN » 17 lip 2014, 14:14

Jeśli myślisz o wyłożeniu tysiąca złotych, to wydaje mi się, że to byłby lepszy wybór http://allegro.pl/trabka-yamaha-ytr-232 ... 96502.html#

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 17 lip 2014, 15:23

Pierwszy proponowany przedstawiony przez Ciebie instr. to być może bardzo fajny kornet pod warunkiem że sprzedający pomylił sie i napisał Berkley zamiast Berkeley. Jeśli tak jest i nie jest to chińska podróbka to nie zastanawiaj się.
Do tysiąca godna uwagi jest Yamaha proponowana wyżej i kilka Holtonów (widziałem na allegro). Niedawno był też kornet Yamaha serii 2, lub trąbki Amati. Wg mnie szukaj używanego instr. bo nowego, przyzwoicie grającego w tej cenie nie kupisz.
Unikaj instrumentów typu Ever play, Roy Benson, Steinbach, Stagg.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

eafan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2011, 14:10
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: z Polski

Post autor: eafan » 17 lip 2014, 16:57

Ja mam podobny problem, różnica jest taka że mam do wyboru dwie konkretne trąby ale nie mam okazji na nich pograć. Mam do wyboru schilke b3 z lat 80 i bacha stradivariusa 37 z 1994r. obie trąby posrebrzane w dobrym stanie. Co byście wybrali ?? Ile warte są takie instrumenty wg. was (nie chce przepłacić)??
Ps. Wiem że ciężko rozmawiać o instrumentach na których się nie grało i nawet nie widziało, ale mimo to proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 17 lip 2014, 22:24

Jeżeli obie trąbki w/w są w takim samym stanie to ja bez wahania wybrałbym Bacha. Warte są tyle ile ktoś za nie zapłaci. Wszysto jest zależne od stanu trąbki. Może kosztować 3500 lub dwa razy tyle. Forumowy sprzedawca Gamonbras ma ich kilka, więc może Ci podpowie ile możesz dać za dany stan instr. Znajdziesz go na Facebooku lub na allegro.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

kristafowna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 17 lip 2014, 01:26
Instrument/y: trąbka/kornet
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: kristafowna » 17 lip 2014, 23:28

serdeczne dzieki za rzeczowe i pomocne odpowiedzi. pozdrawiam:)

eafan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2011, 14:10
Instrument/y: Trąbka
Ustnik/i:
Lokalizacja: z Polski

Post autor: eafan » 18 lip 2014, 00:05

Tak jak wcześniej mówiłem ciężko ocenić stan instrumentu tylko ze zdjęć. Lakier jest ok, choć zaczyna w paru miejscach schodzić, ale tłoki wydają się być idealne. Ja do schilke byłem przekonany, bo wszyscy chwalą te trąby, a w bachach zdarzają się podobno kiepskie egzemplarze. Nie wiem tylko ile za tą schilke mogę dać, a może jednak lepiej stradivariusa wziąć. Pomożecie? :D

AdriaaN
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 9 lut 2012, 21:23
Instrument/y: Bach Stradivarius 37
Ustnik/i: Bach corp. 1 1/4
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: AdriaaN » 18 lip 2014, 11:38

W nowych bachach zdarzają się, owszem. Do starych jednak nikt się nie przyczepi. Jeśli taki nie jest w opłakanym stanie, to można brać w ciemno

ODPOWIEDZ