Niefartowny interes

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Chrups
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2014, 19:33
Instrument/y: Getzen 300
Ustnik/i:
Lokalizacja: Będzin

Niefartowny interes

Post autor: Chrups » 24 paź 2014, 20:13

Witam szanowne grono i od razu proszę o pomoc :)

Zakupiłem trochę w ciemno Getzena 300 (połowa lat 70-tych wg. numeru seryjnego) jako trąbkę na której dopiero miałbym się uczyć i niestety coś jest nie tak. Dźwięk jest zapowietrzony i z wysoką tendencją do "pierdliwości" - przypuszczam więc, że jest nieszczelna :(
Moje obserwacje:
- Krąglik trzeciego tłoka sam z siebie się odrobinę wysuwa, a pierwszych dwóch są zapieczone(póki co trochę się boję próbować je zdjąć)
- jeden ze spustów Amado był wymieniany i ciężko chodzi, pewnie wymaga oliwienia, ale może przez lut ucieka powietrze.
- tłoki wydają się być w dobrym stanie - nie ruszają się na boki, nie mają wżerów, chodzą dość sprawnie(poprzedni właściciel nie używał oliwek, a mydła) chociaż filce raczej do wymiany.

I tu moje pytanka:
Czy ktoś może poradzić co mogę sam zrobić z trąbą nim ją oddam do serwisu(bo wydaje mi się to w tej chwili nieuniknione)?

Czy ktoś może powiedzieć ile mniej więcej może kosztować doprowadzenie jej do stanu używalności jeśli jest nieszczelna? Kontakt do serwisów w całej Polsce mile widziany, najmilej na Śląsku, ale nie ukrywam, że w tym momencie liczę każdą złotówkę (Pan Śmietana w Katowicach ponoć sobie trochę życzy?).

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 24 paź 2014, 21:41

Wyślij ją do RDK Serwis do Pana Rysia Kowalczyka. Poniżej masz adres strony. Zadzwoń do niego on na pewno Ci powie ile taka naprawa będzie kosztować. Dodam że jest tani i dobry. Wszyscy go polecają ja również. Powodzenia.
http://www.rdkserwis.com.pl/
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Re: Niefartowny interes

Post autor: mutucar89 » 24 paź 2014, 21:51

Chrups pisze:Witam szanowne grono i od razu proszę o pomoc :)

Zakupiłem trochę w ciemno Getzena 300 (połowa lat 70-tych wg. numeru seryjnego) jako trąbkę na której dopiero miałbym się uczyć i niestety coś jest nie tak. Dźwięk jest zapowietrzony i z wysoką tendencją do "pierdliwości" - przypuszczam więc, że jest nieszczelna :(


Pozdrawiam
A grał na niej jakiś trębacz czy to tylko twoje spostrzeżenia jako osoby która zacznie dopiero naukę?

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 24 paź 2014, 22:00

A jak długo grasz na instrumencie że twierdzisz że pierdzi, tłoki i krągliki na pewno trzeba porządnie wyczyścić i naoliwić, firma getzen słynie z niezawodnych tłoków, co do filców to możesz sam kupić i wymienić, ale ja też proponuję pana Kowalczyka, szybko, tanio, i profesjonalnie..

ODPOWIEDZ