Zakup trąbki

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Awatar użytkownika
gacman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 6 lis 2010, 17:10
Instrument/y: Amati ATR 213
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Zakup trąbki

Post autor: gacman » 29 cze 2016, 12:23

Hej

Na wstępie zaznaczę, żę czytałem opinie, przeszukałęm forum na temat modeli które tu wymienię, jednak nie pomogły mi one w ostatecznym wyborze.

Jestem na kupnie trąbki. Raczej skłaniam się ku używanej.

Do wyboru mam:

Schagerl 420s Academica, posrebrzany
Yamaha 636 prod. japonskiej, lakierowana
Olds Ambassador Custom, grawerowany
Bach TR300 USA, lakier
Schagerl S2s Superior, srebro
Blessing ML1, USA, pro model, srebro
Blessing XL, USA, lakier
Getzen Eterna II 700s, srebrna

Jeśli chodzi o nowe instrumenty:
Kuhnl Hoyer Stella L
Yamaha 4

Trąbka używana ma być głównie do orkiestry dętej i od czasu do czasu jakaś chałtura, pogrzeb itp. Moje doświadczenie to 4 lata w ognisku muzycznym na trąbce + kilkanaście lat w orkiestrze. Na trąbke maksymalnie wydać chcę 3000zł, jednak bardziej skłaniałbym się do 2500zł. Po przeczytaniu opinii w tym momencie mam mętlik w głowie. Choć jeśli zmuszony byłbym do nagłego zakupu to wybierałbym pomiędzy Schagerlem S2s Superior a Getzenem Eterna II 700s. Zawsze marzyłem o srebrnej trąbce (nie wiem dlaczego, chyba kwestia wizualna). Reszta trąbek również godna uwagi, lecz lekko zniechęca mnie w nich to, że są to dość stare instrumenty (wiem, wcale nie oznacza, że gorsze). Tak samo Yamaha 6, Olds Ambassador, jak się nie mylęto produkcja to lata '60.

Dodam, że prócz używanego Getzena, reszta pochodzi z pewnego źródła, nie wiem, czy regulamin nie zabrania wypisywania na forum publicznym nazw, ale na pewno większość użytkowników sklep zna i poleca, gamon :)

Dlatego właśnie ten temat, może ktoś z bardziej zaawansowanych użytkowników wie więcej i pomoże doradzić. Moje wymagania zbyt duże nie są :)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 29 cze 2016, 15:30

Nie będę się rozpisywał. Krótko i na temat :)

Jeśli celujesz w używkę to ja proponowałbym Getzen Eterna 700.

Jeśli w nowy: bo zasugerowałeś dwa modele - są to bardzo fajne trąbki. K&H wygrywa nad Yamahą lepszą barwą. Yamaha 4 natomiast to jak ja to nazywam "niezły topór" (jeśli chodzi o wytrzymałość i żywotność) - muzycznie - nie spotkałem się jeszcze z jakąś trefną Yamahą. K&H Sella to bardzo fajna trąbka. Mój absolwent ją ma - jest lakierowana i nie dzieję się z nią absolutnie nic.

Moja sugestia: jeśli kupujesz instrument dla siebie i ma on służyć Tobie, bardziej skłaniałbym się ku trąbce nowej. Rozegrasz pod siebie, rozdmuchasz. Jak w używanej coś nie będzie po Twojej myśli to będziesz szukał winnych gdzie indziej.

Udanego wyboru bo pamiętaj - nikt z nas oprócz Ciebie nie będzie na tej trąbce grał więc najbardziej przekonany o zakupie musisz być TY!
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 29 cze 2016, 22:24

Hej mam na zbyciu używanego Schagerla Academica Superior S1S. Srebrny odpowiednik Yamahy 5. Mechanicznie - wzorowa, wizualnie bdb-. Jeśli jesteś zainteresowany to odezwij się na priv. Myślę, że z powodzeniem zmieścisz się w budżecie.
Valdec
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Awatar użytkownika
gacman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 6 lis 2010, 17:10
Instrument/y: Amati ATR 213
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: gacman » 29 cze 2016, 23:23

Bo zawsze sobie to tlumaczylem w ten sposob. Kupując nowa trabke zamaist uzywanej to jak kupic nowe Renault lub Fiata z salonu, lub używane 5-letnie Audi lub BMW. Czyli Za podobne lub mniejsze pieniądze mam coś lepszego, lecz nie wiadomo do końca, czy jest ze sprzętem wszystko ok. Kupując nową masz wszystko pod kontrolą od samego początku. Dałeś mi do myślenia z tą nową trąbką. Tym bardziej, że na protline fajna cena za Selle w tym momencie, a moze i by cos wynegocjował więcej :D

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 30 cze 2016, 15:23

gacman pisze:Do wyboru mam:

Schagerl 420s Academica, posrebrzany
Yamaha 636 prod. japonskiej, lakierowana
Olds Ambassador Custom, grawerowany
Bach TR300 USA, lakier
Schagerl S2s Superior, srebro
Blessing ML1, USA, pro model, srebro
Blessing XL, USA, lakier
Getzen Eterna II 700s, srebrna
Straszny rozrzut modelowy, Bach 300, Schagerl 420 to modele szkolne a Yamaha 636 czy Getzen Eterna należą do instrumentów półprofesjonalnych
Cena i firma to nie jedyne kryterium.
Moim zdaniem kupisz dobry używany sprzęt za ok 2000zł.
Wiek instrumentu to rzecz drugorzędna, widziałem trzyletnie Yamahy skorodowane niemal na każdym kolanku.
Jeżeli wolisz nowe to proponuje np. K&H SellaG w używkach można przebierać.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
gacman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 6 lis 2010, 17:10
Instrument/y: Amati ATR 213
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: gacman » 1 lip 2016, 15:27

Rozrzut zauważyłem, ale skopiowalem pi prostu to co oferował mi gamonbrass. A odnośnie nowych, myślę sporo na temat Carol Brass, poczytałem sporo opinii, artykuły Damiana i widzę, że to taki Huawei na rynku trąbek, dobry stosunek ceny do jakości. I w cenie do 3000 zł kupić mógłbym


https://m.thomann.de/pl/carol_brass_ctr ... 1467378468
https://m.thomann.de/pl/carol_brass_ctr ... 1467378468
https://m.thomann.de/pl/carol_brass_ctr ... 1467378468
https://m.thomann.de/pl/carol_brass_ctr ... 1467378468
http://www.protline.pl/trabka-carol-bra ... -1034.html

Zbyt duży wybór, brak możliwości wypróbowania i powoli mam konkretny zawrót głowy :p czyli teraz wybór jest pomiędzy Kuhnl Hoyer Sella vs Carol Brass vs Yamaha. Bo chyba za namową Damiana zdecyduje się na mowy instrument

ODPOWIEDZ