Nowa (rozgrywanie) czy używana oto jest pytanie

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
sylwekb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:46
Instrument/y: trąbka z DDR
Ustnik/i:
Lokalizacja: Jakubów

Nowa (rozgrywanie) czy używana oto jest pytanie

Post autor: sylwekb » 7 paź 2016, 15:13

Witam
Mam taki dylemacik. Uczę się na trąbie S&B dość starej (produkcja DDR ) , kiepsko wygląda i słabo chodzą tłoczki , zwłaszcza 3 (zaznaczam ,że smaruję oliwką bardzo często nawet co 2 dzień ) .
Była już u fachowca na polerowaniu tłoczków , czyszczeniu itp. zapłaciłem 150 zł, ale nie na wiele to się zdało .
Dlatego chciałbym kupić nowy instrument do 3 tys. zł. Moje pytanie do doświadczonych trębaczy brzmi , czy ktoś kto uczy się dopiero od 7 m-cy "rozegra" prawidłowo nowy instrument ? , czy lepiej kupić używany ?
sylwekb

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 7 paź 2016, 17:21

Jeśli kupisz używany to nie powiedziane że będzie rozegrany, a w dodatku prawidłowo. Trąbka to specyficzny instrument, trzeba dużo czasu aby ją rozegrać , najlepiej grać długie dźwięki z pianinem i starać się utrzymać intonację. Na pewno jedno jest pewne, że w cenie nowego do 3. tyś zł kupisz używany z wyższej pułki. Z drugiej strony, po co ci na początek profesjonalny instrument, nawet w połowie nie wykorzystasz jego potencjału. Ja bym brał nowy , decyzja do ciebie..

ArchAnioł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 14 lip 2016, 20:27
Instrument/y: Jerome Callet NEW YORK
Ustnik/i: Laskey 65MC
Lokalizacja: Suszec

Post autor: ArchAnioł » 8 paź 2016, 00:01

Cześć. Jeżeli chodzi o rozgrywanie trąbki, twój nauczyciel na pewno ci coś doradzi na ten temat. Ja np. swoją yamahę 4 nówkę miałem od początku nauki i jest bardzo dobrze rozegrana. Co do kupna trąbki, to sprawa wygląda inaczej. Raczej odradzam kupowania instrumentu profesjonalnego, bo te wymagają od trębacza bardzo dużo, żeby dźwięk był prawidłowy, z logicznego punktu widzenia są stworzone dla osób z mocnym zadęciem i przeponą, często mają większą czarę i pochłaniają powietrze jak 'odkurzacz'. Jeżeli chcesz nową trąbkę, myślę że na obecnym rynku znajdziesz coś naprawdę dobrego. Jeżeli celujesz w używki, wybierz trąbki w trochę niższym przedziale cen, bo za twoją kwotę są już profesjonalne modele. Oczywiście wszystko przedyskutuj z nauczycielem.

sylwekb
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2016, 11:46
Instrument/y: trąbka z DDR
Ustnik/i:
Lokalizacja: Jakubów

Post autor: sylwekb » 8 paź 2016, 07:44

Cześć
Co powiecie na nową B&S TALIS TTR-635S za 1820 zł ? , czy może lepiej Yamaha z serii 2335 .
sylwekb

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 8 paź 2016, 22:44

sylwekb, gdybyś był zainteresowany. Naprawdę fajna trąbka. Dobrze brzmi i lekko gra. Cena jest ok.
https://www.olx.pl/oferta/roy-benson-mo ... hzKfW.html
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 9 paź 2016, 11:07

Wolał bym już kupić Yamache z seri 4 prawie 3 tyś. wydasz a posłuży długo

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 9 paź 2016, 20:40

Mam używane Getzeny i Yamahy w cenach od 1200-3200zł
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 10 paź 2016, 22:04

Ja mogę sprzedać swoją Yamahę 4. Kwestia dogadania;)
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

ODPOWIEDZ