Kupno trąbki

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Endiniusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 5 maja 2017, 13:19
Instrument/y: Trąbka...
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Kupno trąbki

Post autor: Endiniusz » 9 maja 2017, 16:24

Cześć,
jestem nowym użytkownikiem, przeglądałem trochę tematów dotyczących kupna trąbki.

Chcę kupić trąbkę jako prezent, budżet jaki mogę przeznaczyć to około 1200 złotych.
Solenizant ma obecnie trąbkę marki Lonora (to chyba jakaś NRD-owska marka kupiona na zachodzie jeszcze w czasach PRL-u).
Przez kilka lat grywał na niej praktycznie co tydzień, teraz to tylko kilka-kilkanaście razy w ciągu roku przy różnych uroczystościach w orkiestrze dętej.

Zastanawiałem się nad kupnem nowej trąbki, ale z tego co wyczytałem, w tej cenie raczej ciężko znaleźć w miarę dobrą nową trąbkę i lepszym wyborem jest kupno używanej (chociaż mam z tym trochę opór bo wolałbym sprezentować jednak nowy sprzęt), bo można dostać porządną i już ograną trąbkę (przy obecnej częstotliwości gry, ogranie nowej trwałoby bardzo długo).
A mi zależy żeby trąbka miała już czysty dźwięk i barwę.

Jeśli dobrze zrozumiałem, tutaj na forum są osoby który zajmują się sprzedażą trąbek i jesteś jedną z nich.

Czy możecie pomóc mi w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza?

Pozdrawiam

Marcin

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 9 maja 2017, 22:03

Ja polecam używaną Yamahe. Jeżeli dobrze poszukasz to może nawet znajdziesz model 4335g w tej cenie. Fajną opcją jest też Roy Benson Charlie Green albo amati atr300 sirius. Pewnie ktoś też poleci jakiegoś Getzena. Stanowczo odradzam kupować nowa trąbkę firmy Stagg i Ever Play.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 11 maja 2017, 21:58

Zdecydowanie używka np. getzen 300 w b. dob. stanie posłuży długo a możliwości instrumentu niedoceniane..

ODPOWIEDZ