Letnie warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej dla trębaczy

Koncerty, Konkursy, Warsztaty.
Tabor Kielecki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2013, 10:54
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kielce

Letnie warsztaty polskiej muzyki tradycyjnej dla trębaczy

Post autor: Tabor Kielecki » 20 lip 2016, 09:06

Polecamy warsztaty muzyki tradycyjnej z Kielecczyzny podczas Kieleckiego Taboru Domu Tańca!
31 lipca - 7 sierpnia 2016, Sędek koło Łagowa (woj. świętokrzyskie)

Warsztaty dotyczą tradycyjnej muzyki tanecznej z Kielecczyzny - takiej, jaka była grana w tym regionie przez dawne kapele weselne.


Warsztaty dla trębaczy prowadzi Szczepan Pospieszalski – trębacz swobodnie poruszający się w różnych nurtach muzycznych, kompozytor. Studiował kompozycję na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu w Katowicach, pod kierunkiem profesora Aleksandra Lasonia. Od najmłodszych lat brał udział w różnych projektach muzycznych. Główne obszary jego aktualnych poszukiwań artystycznych stanowi muzyka tradycyjna, a także nowe brzmienia elektroniczne. Na co dzień współpracuje z zespołem Janusz Prusinowski Kompania, kapelą Tęgie Chłopy (muzyka z Kielecczyzny) oraz Adamem Strugiem (Monodia Polska i Strug Kompania), tworzy również własne kompozycje (m.in. dla Teatru Gardzienice). Koncertował z takimi zespołami jak Raz Dwa Trzy, VooVoo.

Warsztaty są skierowane do praktykujących trębaczy. Głównym materiałem do pracy będzie muzyka tradycyjna z z Kielecczyzny - tzw. „chłopy”, „śpiwy” – mazurki i oberki kieleckie z repertuaru muzykanta Stanisława Witkowskiego z Opatowa.

Tabor Domu Tańca to tygodniowa szkoła tradycji - warsztaty poświęcone polskiej muzyce tradycyjnej w jej autentycznej, niestylizowanej postaci. Co roku celem Taboru jest nauka zanikających form tańca, śpiewu, muzyki instrumentalnej, a także rzemiosła z danego regionu Polski.

20. edycja imprezy poświęcona będzie tradycjom muzycznym i kulturalnemu dziedzictwu Kielecczyzny. Program uzupełniają wieczorne zabawy taneczne z kapelami wiejskich mistrzów i ich uczniów, wykłady, spotkania, projekcje filmów.

Celem tegorocznego Taboru jest pokazanie, że muzyka kielecka, z właściwym sobie repertuarem, instrumentarium i manierami wykonawczymi, może współcześnie inspirować do muzycznych poszukiwań, do odkrywania nowych obszarów.

Pełny program na stronie www Taboru Kieleckiego:
http://www.taborkielecki.pl/

oraz na Facebook'u:
https://www.facebook.com/events/1711850 ... highlights
Kielecki Tabor Domu Tańca
http://taborkielecki.domtanca.art.pl/

Awatar użytkownika
norbi277
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 10 paź 2009, 01:10
Instrument/y: bach stradivarius 37 lr
Ustnik/i: monette b4
Lokalizacja: ostrow wielkopolski

Post autor: norbi277 » 5 sie 2016, 13:41

Dzięki dla admina, że czekał około 12 dni żeby zaakceptować post. Jeśli bym się dowiedział wcześniej pewnie bym pojechał. Mam nadzieję, że za rok się uda :)

ODPOWIEDZ