Andriy Ilkiv

Czego słuchacie, co warto usłyszeć?
Awatar użytkownika
Robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:42
Instrument/y: Carol Brass CTR 9990L-RSM
Ustnik/i: Monette B3S3
Lokalizacja: --

Andriy Ilkiv

Post autor: Robert » 18 mar 2010, 19:48

Ostatnio zachwyciłem się ukraińskim trębaczem Andriyem Ilkivem. Zobaczcie sami :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5tgnbC1Lp7Y[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=fGVoYrynqnE[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AJiMbcrj ... PL&index=5[/youtube]

Jerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 22 lip 2009, 12:58
Instrument/y: Weltklang R 588, Holton Collegiates
Ustnik/i: Schillke 15A4a
Lokalizacja: Wojnicz,

Post autor: Jerzy » 25 mar 2010, 15:24

A zwróciliście uwagę, jaki dźwięk ma jego trąbka?

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 25 mar 2010, 15:41

Bardzo ładny dźwięk.
A teraz takie pytanie, na jakim sprzęcie gra Andriy?
Czy ta trąbka to nie jest przypadkiem Yamaha Xeno?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wg mnie tak. No i teraz pytanie do tych zmotoryzowanych, którzy ostatnio w jednym z tematów pisali: "Że jak firma produkuje skutery, telewizory i instrumenty muzyczne to jest do niczego", czy tak dalej uważają? Myślę że gra Andriy-ewa wszystko wyjaśnia...

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 25 mar 2010, 19:03

Raz, nie gra znowu tak wybitnie i wyśmienicie.
Dwa, brzmienia nie ma rewelacyjnego.
Trzy, z Yamahą ma zdjęcia ale nie wiadomo czy na niej gra.
Cztery, dostałem teraz służbową Yamahę 9335CH i dalej gram na Bachu. Yamaha po prostu nie brzmi.

PS. jak znajdę chwilę czasu to napiszę jakiś dłuższy opis tej jamaszki i jak wypada na tle innych trąbek.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Damian
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 29 lip 2008, 13:46
Instrument/y: Schagerl T-2000L
Ustnik/i: CONN 5 1/2 C
Lokalizacja: Pławno

Post autor: Damian » 25 mar 2010, 22:09

Rumcajs , jeśli chodziło Ci o mnie z tą Yamahą, to dalej tak uważam :) Barwa nie zależy tylko od trąbki . Przede wszystkim raczej do grającego ;p

a wracając do trębacza - szału nie ma . Ale podoba mi się :)
Nie uciekaj przed tymi emocjami,
nie igraj z wartościami, które zwą się nutami
Zapamiętaj, muzyka leczy rany
łagodzi obyczaje, świat piękniejszy sie staje!

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 25 mar 2010, 23:45

Przyznaję się, że w sprawie krytyki co do tego muzyka podszedłem z troszeczkę mniejszą odwagą - pisząc tylko aż: "Bardzo ładny dźwięk" w porównaniu do tego co napisał Devil_inside. Czasami mam takie wrażenie, że pewna (ostra) krytyka negując różnych trębaczy w sieci, przyczynia się później do utraty dla nich (przez innych) szacunku. Oczywiście nie mam żadnych zastrzeżeń co do wypowiedzi Devil_inside, bo oczywiście każdy ma prawo mówić co chce. Lecz główne mam na myśli to, że w przyszłości mogą znaleźć się osoby, które ten tekst napisany przez Devil_inside wykorzystają i z własnej niewiedzy i doświadczenia muzycznego będą mówiły (powtarzały) to samo aczkolwiek bardzo skrótowo. Przykładowo: "nie podoba mi się" albo "nie przepadam" z brakiem konkretnego uzasadnienia. Krótko mówiąc, osoby te nie będą nawet wiedziały co słyszą i dlaczego tak uważają? Co innego jeśli napisze to osoba z uzasadnieniem i takimi wiadomościami co Devil... Mam nadzieję że nikogo tu nie obraziłem a zwłaszcza osobę z którą się ostatnio pogodziłem. Tą swoją myśl chciałbym raczej skierować do osób przeważnie nowych na forum, mających na celu ''świetnie się zaimponować". Mam taką upragnioną nadzieję, że zawsze do każdego muzyka będziemy ( nawet krytykując) podchodzić z szacunkiem.

Powracając do tematu, zgodzę się z Devil, ponieważ słychać że Andriy Nakariakov-em nie jest. Choć gra naprawdę ładnie. Jestem ciekaw jego wykonań w innych utworach. W tych filmikach czasami słychać pewnie niedociągnięcia w staccato. I jak podchodzi w górę. Brzmienie jak na youtube przyzwoite i z live pewnie nigdy nie dorówna. Czy gra na Yamaha? nie wiadomo, bo guzik z tych video widać :P Co do samego instrumentu powiem tylko tyle, że na pewno idzie na nim zagrać, a w lepszość innych instr. nie wątpię. :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:42
Instrument/y: Carol Brass CTR 9990L-RSM
Ustnik/i: Monette B3S3
Lokalizacja: --

Post autor: Robert » 28 mar 2010, 19:54

Jakby ktoś chciał posłuchać więcej nagrań Ilkiva, to polecam jego oficjalną stronę http://ilkiv.kiev.ua/audios.htm

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 14 cze 2010, 22:39

A mi się podoba. Ma bardzo ładny i oryginalny dźwięk, mimo iż gra na beznadziejnej Yamaszce Xeno. Wole Ilkiva niż Sandovala.
:]
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 14 cze 2010, 22:57

Ciekawa postać z niego. Miły sound - pełny :mrgreen: Dobrze się słucha. Fakt, może nie wymiata - ale koncerty mu nie obce co widać. Moje wrażenie jak najbardziej pozytywne!!! I nie będę próbował go porównywać z innymi trębaczami. Gra swoje i na pewno dobrze mu się wiedzie :) Tego życzę wszystkim :D
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

ODPOWIEDZ