ustniki YAMAHA 24, B&S 2/2

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
yogin108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 7 sty 2008, 23:52
Instrument/y: Weltklang
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdynia

ustniki YAMAHA 24, B&S 2/2

Post autor: yogin108 » 8 sty 2008, 01:46

Mam oba te ustniki...i zupelnie nic o nich nie wiem. Przeszukiwanie www nic nie dalo bo o B&S jest niewiele a oznaczenia ustnikow Yamachy do trabki koncza sie na 18C4 a do rogu francuskiego zaczynaja sie od symbolu 28.
Ustniki dostalem wraz z trabka i niestety musze grac na ty co posiadam. miedzy nimi jest przepasc rozmiarowa - Yamaha szeroka i dosyc gleboka a B&S bardzo waskii dosyc plytki.
Dmucham w ustnik yamachy od niecalego miesiaca (niewiele dluzej niz gram tylko wczesniej mialem A&S 1 1/2 C ktory pozyczylem wraz z trabka od kolegi) i idzie mi chyba calkiem znosnie jak na samouka bo bez silnego dociskania do ust i zaciskania gardla grajac duze interwaly czysto dmuchne do d2. Problem z tym, ze jezeli chce dmuchnac wyzej to nawet kiedy sie zapre i nawet zmazdze sobie usta ustnikiem nie moge wydobyc nic wyzej.
Mimo ze gram BARDZO krotko wydaje mi sie ze to wina wielkosci ustnika i powinienem kupic jakis 7C.
Bede wdzieczny za podpowiedzi :wink:

link do strony ustnikow Yamaha: http://www.yamaha.co.jp/english/product ... /index.htm

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 8 sty 2008, 12:12

ciekawe, nigdy nie spotkalem sie z takim numerem ustnika yamahy. masz możliwość wstawienia zdjęcia? może to jakis stary ustnik i kiedyś yamaha miała inną numeracje? hmm.. interesujące...
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 8 sty 2008, 13:32

Albo to nie jest ustnik od trąbki...może być równie dobrze od altu...(spotkałem się kiedyś z czymś takim)... Wiem że to może być dziwnie odebrane ale czasem niektórym ludziom mylą się płytkie ustniki od altu z głębokimi od trąbki...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Bazyl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 12 lis 2007, 19:57
Instrument/y: J.Michael TR-380
Ustnik/i:
Lokalizacja: Wasilków

Re: ustniki YAMAHA 24, B&S 2/2

Post autor: Bazyl » 8 sty 2008, 13:55

yogin108 pisze: Mimo ze gram BARDZO krotko wydaje mi sie ze to wina wielkosci ustnika i powinienem kupic jakis 7C.
Ustniki typu 7C są "zazwyczaj" dawane przy zakupie jakiejkolwiek trabki. Dla początkujących sądze że jest on najlepszym rozwiązaniem ani nie jest za głęboki ani za płytki... wsam raz do nauki gry na trąbce :razz:
Życie jest jak trąbka w orkiestrze jazzowej. Jeśli nic w nią nie tchniesz, nic z niej nie wyjdzie.
Louis Armstrong (1901–1971)

yogin108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 7 sty 2008, 23:52
Instrument/y: Weltklang
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdynia

ustniki YAMAHA 24, B&S 2/2

Post autor: yogin108 » 8 sty 2008, 14:42

W galeri zamiescilem trzy zdjecia obu ustnikow. Jakosc jest srednia ale niestety aparat mam jedynie w telefonie... a efekty sa jak widac :wink:
link do galeri: http://www.trumpet.art.pl/album_persona ... er_id=1815
Jamaha jest na wszystkich zdjeciach powyzej lub z lewej - latwo do tego dojsc.

Jezeli nowy ustnik 7C to jaki?
Wiadomo Bach ...ale jezeli w to wchodza finanse( a Bachy nie sa tanie - chyba ze urzywka) i parcie na jazzowe granie w przyszlosci, to moze macie jakies wskazowki za czym sie rozgladac. Taki powiedzmy jazzowy ustnik na poczatek :wink: ...i niekoniecznie 7C bo to, ze dodaja je w standardzie do trabki chyba nie znaczy ze to zloty srodek.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 8 sty 2008, 14:52

hmm... ta yamaha nie wygląda mi na trąbkowy ustnik. może rzeczywiście jest tak jak mówi Immortal4ever, że to ustnik do altu. chociaż nigdy nie slyszałem żeby yamaha robiła ustniki do tych instrumentów.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 8 sty 2008, 18:23

Nawet nowe Bachy ostatnio nie są drogie, można już je miec za około 150 zł. A jeżeli chodzi o jazz to ustnik nie ma tutaj nic do gadania. Jesteś początkującym trębaczem, dlatego najważniejsze jest abyś złapał dobry dzwięk i ogólnie żebyś nauczył sie grac. Z biegiem lat poczujesz że będzie ci potrzebny inny ustnik. Zgadzam się z poprzednikami, żebyś zaczął od ustnika Bach 7C

[ Dodano: 2008-01-08, 18:30 ]
A co do ustników Yamaha to mam katalog i są tylko następujące typy ustników do trąbki:
- Standard Series np. 11C4
- GP Series np. 16C4- GP
- Silver 925 Series np. 16C4-ST

yogin108
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 7 sty 2008, 23:52
Instrument/y: Weltklang
Ustnik/i:
Lokalizacja: Gdynia

ustniki YAMAHA 24, B&S 2/2

Post autor: yogin108 » 8 sty 2008, 19:11

dzieki za opinie :grin:
wlasnie znalazlem nauczyciela. w sobote obejrzy sobie ten ustnik i moze bedzie wiedzial czy to To nadaje sie do trabki....i pewnie kupienie 7mki mnie nie ominie :neutral:

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 8 sty 2008, 21:25

Devil_inside, Yamaha robi ustniki do altu (konkretnie do althornu). Muszę sprawdzić doklładnie jakie tam mają rozmiary dla tego instrumentu.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

ODPOWIEDZ