MARCINKIEWICZ

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 27 gru 2009, 12:55

mischka, ktoś mi powiedział że na Marcinkiewiczach gra się fajnie wysokie dźwięki, a Ty sądzisz co innego .. i nie wiem czy się brać za te ustniki. na moim Bachu do d3 e3 dojadę na Marcinkiewiczu też powinno pociągnąć nie ?
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 27 gru 2009, 13:38

ten Marcinkiewicz na allegro już sprzedany, ja mówiłem ze do wysokich się raczej nie nadaje ale to chodziło o rozmiar 10 i sam wiesz jak to jest, dla ciebie może być idealny, mi najbardziej przypasował Marcinkiewicz 308 1 1/2C super mi się na nim gra i gore i dol. generalnie wszystkie Marcinkiewicze są bardzo wygodne, ale jak wiadomo ustnik się dopasowuje do trębacza a nie trębacza do ustnika. Do wszystkiego się dochodzi metoda prób i błędów, ja osobiście polecam te ustniki jako firmę, rozmiar każdy musi sobie dobrać sam :)
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Mat
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 16 gru 2009, 22:30
Instrument/y: YAMAHA YTR-8335s/YFH-731s
Ustnik/i: YAMAHA
Lokalizacja: Inowrocław

Post autor: Mat » 27 gru 2009, 14:50

mischka, Jest to mój pierwszy wpis na forum więc przy okazji witam wszystkich trębaczy.
Możliwe,że moje porównanie Marcinkiewicza 308 z Bachem 3C nie jest trafne ale właśnie takie jest według specyfikacji ustników Marcinkiewicz. Odpowiednik Bacha 3C to Marcinkiewicz E3/3C .Seria 300 powstała w oparciu o ustnik E3/3C z minimalnie szerszym wieńcem i wszystkie mają taką samą średnicę.Wszystko jest w tabelach.Wystarczy kliknąć i trochę poczytać.
http://www.marcinkiewicz.com/mouthpieces/
Niestety przy porównywaniu ustników wieku firm same "cyferki" to nie wszystko i praktycznie co firma to inne średnice niby tych samych ustników.Dlaczego tak się dzieje...? sam nie wiem ale podejrzewam,że producenci rożnie interpretują średnicę wew. wieńca tzn. w którym dokładnie miejscu jest to mierzone.W praktyce wszystko wychodzi na jaw !
Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań odpowiedniego dla siebie ustnika :]

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 27 gru 2009, 15:18

Mat, witam i zapraszam do tematu: POWITANKO.
Mat pisze:Niestety przy porównywaniu ustników wieku firm same "cyferki" to nie wszystko i praktycznie co firma to inne średnice niby tych samych ustników.Dlaczego tak się dzieje...? sam nie wiem ale podejrzewam,że producenci rożnie interpretują średnicę wew. wieńca tzn. w którym dokładnie miejscu jest to mierzone.
i tu się z Tobą zgaszam, dla mnie najlepszym sposobem "pomiaru" jest po prostu przyłożenie ustnika do ust i zagranie paru dźwięków. zdarza się, że dwa ustniki jednego rozmiaru tego samego producenta są zupełnie różnie zrobione, gra się na nich inaczej. tak jak instrumenty zresztą.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 27 gru 2009, 16:54

zgaju pisze:mischka, ktoś mi powiedział że na Marcinkiewiczach gra się fajnie wysokie dźwięki
Mój kumpel ma Marcinkiewicza i górę, że szok :trumpet:
Już obalaliśmy mity na ten temat w relacji ustnik - skala. :]

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 27 gru 2009, 17:20

eliasztp, można wiedzieć jaki rozmiar i jaka seria :) (tylko do porównania)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 28 gru 2009, 14:51

Nie pamiętam jaki to jest dokładnie rozmiar, mówił mi że porównywalny z Bach 1 1/2 C, coś koło tego

jazztrumpet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 10 gru 2008, 15:38
Instrument/y: Yamaha 4335GS
Ustnik/i: Monette STC-2, Marcinkiewicz Seria 300 1 1/2C
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: jazztrumpet » 2 sty 2010, 13:17

mischka pisze:ten Marcinkiewicz na allegro już sprzedany, ja mówiłem ze do wysokich się raczej nie nadaje ale to chodziło o rozmiar 10 i sam wiesz jak to jest, dla ciebie może być idealny, mi najbardziej przypasował Marcinkiewicz 308 1 1/2C super mi się na nim gra i gore i dol. generalnie wszystkie Marcinkiewicze są bardzo wygodne, ale jak wiadomo ustnik się dopasowuje do trębacza a nie trębacza do ustnika. Do wszystkiego się dochodzi metoda prób i błędów, ja osobiście polecam te ustniki jako firmę, rozmiar każdy musi sobie dobrać sam :)
to ja stalem sie szczesliwy posiadaczem wyzej wspomnianego ustnika z allegro :P

na prawde fajny ustnik, wydaje mi sie ze jest troche wiekszy i ma wiekszy wlot niz bach 1 1/2C, ale pewien nie jestem., cioezko mi tak na oko ocenić.
Łagodne ranty wiec bardzo wygodnie sie na nim gra.
doły są fajne, ale na bachu lepsze.
Za to góra... mm... tylko włożyłem tego Marcinkiewicza, rozegralem sie chwile i polecialem do C4, co zdazylo mi sie tylko raz w zyciu na bachu, ale mialem trabke Bach Stradivarius 43. Dla mnie do góry idealny.

Więc podsumowując, będę musiał na nim popracować nad dołami, no i do barwy dzwieku nie jestem do konca przekonany, jest taka bardziej rozdarta niz na bachu. Musze pograc na nim jakis czas i zobaczymy ;)

Polecam ;)

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 2 sty 2010, 15:12

no ja też zmieniłem Bacha 1 1/2C na Marcinkiewicza 308/1 1/2C, rzeczywiście delikatny rant, ale moim zdaniem doły są fajne :) pedałowe dźwięki wychodzą mi extra. a, g, małe, czy fis super ;p. Góra też fajna, ale muszę pograć więcej i zobaczymy. I co do rozdartej barwy to się nie zgadzam, barwa jest ładna, teraz jak usta się bardziej do Marcinkiewicza przyzwyczaiły, to w moim przypadku na bachu jest taka rozdarta ;p
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
strong99
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 6 lut 2007, 12:06
Instrument/y: Yamaha 4335GS, Yamaha FH 2310
Ustnik/i: Marcinkiewicz E9.6 J W M
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Post autor: strong99 » 10 sty 2010, 13:07

No co Marcinkiewicz to Marcinkiewicz :mrgreen:

Gram na Marcinkiewiczu E9.6 J W M od września 2009 8)

Można zauważyc same pozytywne zmiany w grze. Gdzie trzeba spokojnie tam sie da na nim zagrać spokojnie, ale jak trzeba dmuchnąć to też sie da i to bardzo fajnie :mrgreen:

A co do dołów to odzywaja się bardzo fajnie takim pełnym, soczystym brzmieniem :trumpet:

Pzdr
...Nie ma znaczenia, czy coś powstawało pięć minut, czy tydzień, czy artysta się namęczył, czy nie, czy był trzeźwy....

...Ważny jest efekt.

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 11 sty 2010, 16:41

Pytanie do doświadczonych trębaczy. Czy mieliście kiedyś okazję pograć na czymś takim: http://www.marcinkiewicz.com/mouthpieces/trumpet/ch.htm
A jak tak, to prosiłbym o opinię. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 12 sty 2010, 00:30

Ja miałem przyjemność grać na czymś takim. Rewelacyjny ustnik. Daje piękną, pełną i ciepłą barwę. Czuje się jak dźwięk leci w jedną stronę, nie rozłazi się. Pożera litry powietrza i ciągle mu mało - nie zatyka się. Na ustach wygodny jak ciepłe kapcie :)
Polecam.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 12 sty 2010, 15:16

Kumpel to miał i jak tylko pograł na bachu 1 1/2 to szybko sprzedał. Zanim sprzedał pograłem na nim kilka razy, dobry ustnik ale nie zachwycił mnie jakoś szczególnie. Ciężko mi teraz coś konkretniej powiedzieć, bo to było ponad rok temu a nie chcę mitów rozsiewać. Wiem tylko, że raczej bym sobie takiego nie kupił.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Lapkos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 23 wrz 2009, 22:05
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Lapkos » 12 sty 2010, 21:18

Ja około 3-4 lata grałem na bachu 1 1/4 C , dół ładny góra wiadomo że nie będzie świstać bo ustnik jak wiadro . Postanowiłem zmienić na coś minimalnie mniejszego . Kupiłem Denis Wicka 1.5 C i powiem że po tylu latach na bachu 1 1/4 kondycja poprawia się dość znacznie przy czym nie straciłem na dźwięku ( no może od c1 w dół i na pedałowych dźwięk jest troszke mniej soczysty ) . Góra wchodzi z mniejszym wysiłkiem , przedęcia i legata o wiele płynniej wchodzą ... Naprawdę polecam wszystkim szukającym czegoś o podobnych rozmiarach ..

Co do Marcinkiewicza to chyba odżałuje kilka pogrzebów i zakupie z ciekawości dla spróbowania skoro ma tak dobre opinie ;]

I tylko na koniec do kolegi Jazztrumpet
Za to góra... mm... tylko włożyłem tego Marcinkiewicza, rozegralem sie chwile i polecialem do C4, co zdazylo mi sie tylko raz w zyciu na bachu, ale mialem trabke Bach Stradivarius 43. Dla mnie do góry idealny.
(Jesteś pewny , że to c4 ?? nie zrozum mnie źle to nie żadna złośliwość po prostu wielu użytkowników myli oktawy :P
Bo przyzwoite , głośne dobrze brzmiące c4 niewielu nawet profesjonalnych trębaczy potrafi złapać ;p
Chyba że chodzi ci że tak powiem w cudzysłowiu " wyciśnięte" c4 , niezbyt głośne , na bardzo mocno zaciśniętych ustach .. takie też potrafie ;p Sorka za offtop poprostu jestem ciekawy ;] )
Pozdrawiam serdecznie

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 12 sty 2010, 21:29

Posłuchajcie tego, czyż nie jest żałosny? :

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lZdMvPc- ... re=related[/youtube]

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2sQrDC3X ... re=related[/youtube]

Najgorsze to te jego kocie mlaskanie hehe

Ciekawi mnie jak wy to skomentujecie ?

Ten młody człowiek gra na Marcinkiewiczu.

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 12 sty 2010, 21:37

no on jest bardzo żałosny ;/ brak mi słów...
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

jazztrumpet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 119
Rejestracja: 10 gru 2008, 15:38
Instrument/y: Yamaha 4335GS
Ustnik/i: Monette STC-2, Marcinkiewicz Seria 300 1 1/2C
Lokalizacja: Nowa Sól

Post autor: jazztrumpet » 12 sty 2010, 22:14

Lapkos pisze: (Jesteś pewny , że to c4 ?? nie zrozum mnie źle to nie żadna złośliwość po prostu wielu użytkowników myli oktawy :P
Bo przyzwoite , głośne dobrze brzmiące c4 niewielu nawet profesjonalnych trębaczy potrafi złapać ;p
Chyba że chodzi ci że tak powiem w cudzysłowiu " wyciśnięte" c4 , niezbyt głośne , na bardzo mocno zaciśniętych ustach .. takie też potrafie ;p Sorka za offtop poprostu jestem ciekawy ;] )
Pozdrawiam serdecznie
Jasne, C3 to zadne wyzwanie :P
Ale racje masz, ze jest to takie c4 wycisniete.

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 12 sty 2010, 22:17

Wstawiłem ten filmik, bo mnie zastanawia jedno. Te wysokie dźwięki to zasługa umiejętności tej młodej osoby ( Sandovala XXI wieku), czy to jednak ten ustnik wprawia w takie możliwości, aby gdzieś tam wygwizdać poza skalę. Zadaję to pytanie, ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z takim ustnikiem. Jeśli to zasługa tego ustnika, to coś mi się wydaje że za niedługo będziemy słuchali i oglądali na youtube więcej takich trąbkowych kaleków dający zły przykład młodym osobom. Niema w tym żadnego piękna by móc się w ogóle czym zachwycać.

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 12 sty 2010, 22:27

a ona gra na zwykłym Marcinkiewiczu ? ;> może kupił najmniejszy najpłytszy aby pokazać wszystkim jaki jest dobry ;/ Ja gram na Marcinkiewiczu i fajnie leży na ustach i wysokie dźwięki przychodzą łatwiej ale bez przesady :) ja bym nie pisał już na temat tego synka bo szkoda słów, niech się bierze do roboty.
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 30 mar 2010, 10:54

Jestem niemal pewny, że jedzie na maksymalnym płyciaku. Grałem na czymś takim. Rzeczywiście góra pali nieźle, ale dźwięk jest do kitu, zapowietrzony i taki "drewniany" :mrgreen: Jak się ciśnie to od razu odcina dźwięk co z reszta widać na załączonym obrazku.

Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz. Popatrzcie na pierwszy filmik, widać to szczególnie od 32 sekundy. Chodzi mi o jego zadęcie. Gość ma niesamowity układ ustnika na wargach - 1/5 na górnej wardze a 4/5 na dolnej. Na takim listku (mam tu na myśli górną wargę) długo nie pojedzie i jak jeszcze zaczyna cisnąć na płyciaku to dokładnie coś takiego się dzieje jak nam tu pięknie demonstruje.

W oddychaniu też jest boski. Ramiona mu skaczą po uszy, a powietrze nabiera do gardła. No naprawdę jest niezły.
Także podsumowując. To niezły filmik edukacyjny - JAK NIE NALEŻY GRAĆ!
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

ODPOWIEDZ