Wybór ustnika !!!

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
FiL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2008, 08:29
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Gewa 5C
Lokalizacja: Kraków

Wybór ustnika !!!

Post autor: FiL » 14 gru 2008, 11:37

Witam jestem nowy na forum ( to mój pierwszy post :))
Mam pewien problem chcę zmienić ustnik :D
Gram na Gewie 5C (od zawsze ) chcę go zmienić z racji tego że mam grube usta chcę większy tylko mam problem z wyborem - Nie wiem co kupić ,a myślę o jakimś dobrym ustniku ... Nie wiem czy kupić Vincenta Bacha 3C czy może jakiś denisa wicka badź Laskey'a ( kolega ze szkoły go ma i zachwala bardzo - no ale jak coś to gdzie go w Polsce kupić ...bo chyba tylko za oceanem ) Proszę pomóżcie z wyborem , podzielcie się doświadczeniem :) ;) ...aha mam jeszcze ustnik Schagerl 3C ale jest on strasznie płytki i ma brzydki dźwięk a w górze nie odczuwam znacznej zmiany czy to gram na gewie czy na schagerlu a gewa jest głębsza i ma ładniejszy dźwięk :P
LICZĘ NA WASZĄ POMOC !!!

POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
Jelon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2008, 01:12
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jelon » 14 gru 2008, 11:56

Mimo, że używam Bacha to poleciłbym Denis Wicka ponieważ są to bardzo dobre ustniki i ja sam w przyszłym roku będę zmieniać na Denis Wicka

Pozdrawiam ;)
Pufcypukafcykafkacypukacfy

Awatar użytkownika
yogi901
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: 13 sty 2007, 15:46
Instrument/y: Van Laar BR1,Selmer ConceptTT, Fl Yamaha6310Z
Ustnik/i: Monette B2S3, GR Pic 65 P-M
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: yogi901 » 14 gru 2008, 11:58

Witaj
powiem tak, gralem na ustniku bacha 7c przez 4lata i gdy dostalem sie do 2 stopnia to zmienilem na schilke 14. Na bachu gralo mi sie dobrze, a jak zaczalem grac na schilke gra mi sie jeszcze lepiej; góra, barwa jest poprostu ładniejsza. Myślę, że to nie zależy od niczego czy ktoś ma wargi grube czy nie, trzeba poprostu popróbować kilka modeli.
Myślę, że na początek możesz spróbować Schilke 14, ma on rant 'gladki' co zmniejsza prawdopodobienstwo ze przy dosciskaniu miesnie warg sie będą zgniatać.

pozdrawiam
Yeeeessss!!! We like it!
simply... trumpet ... :D

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 14 gru 2008, 12:02

No cóż chyba się po raz kolejny powtórzę ale jak sytuacja tego wymaga...
Wiele osób zapewne rzuci się zaraz z wieloma propozycjami różnej maści ustników. Jednakże należy pamiętać o podstawowej zasadzie że każdy jest inny i każdemu coś innego będzie pasować. Dlatego też na twoim miejscu wybrałbym się do najbliższego...i trochę dalszego sklepu muzycznego i pograł na różnych ustnikach. Widzę że jesteś z Krakowa więc myślę że powinieneś mieć niezły wybór. Sprzedawcy też raczej nie będą się sprzeciwiać takiej praktyce.
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

FiL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2008, 08:29
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Gewa 5C
Lokalizacja: Kraków

Post autor: FiL » 14 gru 2008, 12:04

No też myślę że bd po prostu musiał pochodzić po muzycznych i próbować różne modele bo w końcu ustnik to sprawa indywidualna , lecz chciałbym posłuchać waszych opini bo niektóre firmy są mi obce ... No i też w sumie czym się kierować wybierając ustnik ?

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 14 gru 2008, 12:09

No cóż. Jak widać mi spasował Schilke. Jak dla mnie jest on wygodny, dobrze wykonany nic się z nim nie dzieje. Ponadto udaje mi się na nim osiągnąć taką barwę jaką chcę. Można te ustniki polecać ale jak kto woli...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
yogi901
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 282
Rejestracja: 13 sty 2007, 15:46
Instrument/y: Van Laar BR1,Selmer ConceptTT, Fl Yamaha6310Z
Ustnik/i: Monette B2S3, GR Pic 65 P-M
Lokalizacja: okolice Krakowa
Kontakt:

Post autor: yogi901 » 14 gru 2008, 12:22

Tylko jest właśnie problem z tym, że ciężko w krakowie znaleźć sklep w którym udostępnią ustniki. Możesz zobaczyć na ul. Karmelickiej - "tryton", bądź "omni-muz" na ul. dunajewskiego.
W tym drugim może być ciężej ale może akurat, i z tego co wiem to nie mają (przynajmniej nie mieli jak ja kupowałem ustnik) Schilke... ale sprawdzić zawszse możesz. Choć sam wiem, że ustnika nie da się tak odrazu wybrać, to musisz pobróbować kilka...
Yeeeessss!!! We like it!
simply... trumpet ... :D

FiL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2008, 08:29
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Gewa 5C
Lokalizacja: Kraków

Post autor: FiL » 14 gru 2008, 12:35

Właśnie szykuje się luźny tydzień więc pochodze sobie po mieście :):)

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 14 gru 2008, 16:18

Bierzesz parę ustników, próbujesz i wybierasz ten który najlepiej ci odpowiada. Jeżeli myślisz że dostaniesz tutaj taką odpowiedz że po przeczytaniu powiesz: kupuje ten ustnik!... to się mylisz :) Dokładnie to co powiedział Immortal4ever

FiL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2008, 08:29
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Gewa 5C
Lokalizacja: Kraków

Post autor: FiL » 14 gru 2008, 16:34

No wiem wiem ... :P szukam tylko porady w którą firmę mierzyć :P

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 14 gru 2008, 16:44

Każda odpowiedz będzie inna, nie wiem czy coś ci to pomoże :)

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 14 gru 2008, 16:58

Immortal4ever pisze:No cóż chyba się po raz kolejny powtórzę ale jak sytuacja tego wymaga...
Wiele osób zapewne rzuci się zaraz z wieloma propozycjami różnej maści ustników. Jednakże należy pamiętać o podstawowej zasadzie że każdy jest inny i każdemu coś innego będzie pasować. Dlatego też na twoim miejscu wybrałbym się do najbliższego...i trochę dalszego sklepu muzycznego i pograł na różnych ustnikach. Widzę że jesteś z Krakowa więc myślę że powinieneś mieć niezły wybór. Sprzedawcy też raczej nie będą się sprzeciwiać takiej praktyce.
tak. Szczególnie że nie podają rozmiarów co mija się z celem...
Co do autora napisz dokładnie czego oczekujesz, bo z tego co napisałeś wynika tylko że chcesz czegoś większego. Jeśli tak poszukaj coś większego z gewy, ponieważ to słabo dostępna firma i kopia bacha sprawdź 3C albo 1 1.2C bacha.pozdr

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 14 gru 2008, 18:02

pozostaje mi tylko zgodzić się z kolegami. pochodź, poszukaj. wybierz sobie jakieś kryteria i wg nich sprawdzaj ustniki, grając na każdym to samo. i ni licz, że wybierzesz go w 1 dzień.

dla przeciwwagi powiem, że ja od początku gram na jednym (!) ustniku i nie mam zamiaru go zmieniać. po prostu mi odpowiada.
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 14 gru 2008, 21:27

Niektórzy ustnika szukają przez całe życie :P Ja na razie mam yamahe 16c4, gram na nim już kilka lat, rant mi pasuje, brzmienie też jest dobre. Co kto lubi ;)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
bene
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 219
Rejestracja: 17 maja 2006, 11:30
Instrument/y: B&S II 3143S, B&S 3137S, Access Virus
Ustnik/i: Stork Custom Vacchiano 2C+25C PUMPED, Laskey
Lokalizacja: toruń

Post autor: bene » 14 gru 2008, 23:43

Miles_Fan pisze:dla przeciwwagi powiem, że ja od początku gram na jednym (!) ustniku i nie mam zamiaru go zmieniać. po prostu mi odpowiada.
offtop: jasne zgoda, jeśli gra się dobrze PO CO zmieniać?!!! ale po za tym można poeksperymentować ;)

Awatar użytkownika
Rafael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:38
Instrument/y: Dowids 88G, Kühnl & Hoyer Universal 2G
Ustnik/i: Bruno Tilz Flügelhorn/Trabka (Sonderbau)
Lokalizacja: Monachium(München)

Post autor: Rafael » 15 gru 2008, 07:03

Witam Kolegow.
tak jak juz wszyscy pokolei napisali ze ustnik to jest sprawa bardzo indywidualna i trudno doradzić i powiedzieć kup ten będzie w 100% tobie pasował, jedynie co to możemy swoje opinie tutaj napisać i jak nam sie gra na poszczególnych modelach. ja sam kiedy nie tak dawno kupowałem nowy flugehorn to otrzymałem z nim standartowy ustnik jaki daje Yamaha ale od początku nie gralo mi sie na nim za dobrze, wiec skorzystałem z dnia wolnego i wybrałem sie na wycieczkę do sklepu "Music World" chociaż jest on odemnie 250km. to maja tam duży wybór i mogłem sobie tam pograć na każdym, Bach,Schilke,JK,Yamaha. i mi najbardziej spasował Yamaha GP. ale to mój indywidualny wybór, wiem ze dobrze sie gra na Bachu czy szchilke. tobie pozostaje wziasc instrument pod pache i wybrać sie na wycieczkę do sklepu gdzieś w okolicy.
pozdrawiam
ps: jak juz kupisz jakis to napisz na jaki padl wybor i jak ci sie gra na nim.

gryzek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 174
Rejestracja: 21 paź 2007, 09:48
Instrument/y: Getzen 300series
Ustnik/i: Bach 7C,3C, Kelly 3C
Lokalizacja: Krobia

Post autor: gryzek » 16 gru 2008, 13:31

Napewno bedzie ci pasował ustnik bacha czy gewy 3c albo 2c. Gram na 3c i jest świetnie. Usta napewno nie zrobiły ci sie ogromne wiec tego typu ustnik powinien ci pasowac.

FiL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2008, 08:29
Instrument/y: Schagerl 1000L
Ustnik/i: Gewa 5C
Lokalizacja: Kraków

Post autor: FiL » 18 gru 2008, 21:20

No cóż dzisiaj byłem się rozglądnąć za ustnikami i doszedłem do jednego wniosku ... W Krakowie nie ma dobrego sklepu dla dęciaków jeżeli są ustniki to v.bacha lub jakies standardowe yamahy i to wszystko w pojedynczych sztukach ... SMUTEK i ZGROZA że trzeba w ciemna w internecie kupować .... ech ... no cóż jeszcze się zobaczy ... zapytam nauczyciela on gra na denisie wicku skad go ma ... i gdzie bd mial wybor ustnikow

ahmedzik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 76
Rejestracja: 28 lis 2008, 15:37
Instrument/y: Getzen Renaissance
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/2c,Vincent Bach 3c
Lokalizacja: Lipka

Post autor: ahmedzik » 19 gru 2008, 15:38

ja gram caly czas na jednym probowalam kilku ale ten co mam jest najlepszy jak na razie (mianowicie B&S 7c) pozdro ;)

dellos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 56
Rejestracja: 1 gru 2008, 08:56
Instrument/y: Rudall Carte & Co.LTD., Conn 22B NY Symph
Ustnik/i: Frank Holton - 7c
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: dellos » 2 sty 2009, 19:25

A ja sobie dziś sprawiłem nowy ustnik, (używany) ale nowy dla mnie... mój przy rudalu był krótki coś takoś, i jak zobaczyłem kolegi ustniki (20 szt) to zacząłem testować... no i wybrałem 7c firmy Frank Holton & Co. próbowałem też 7c Yamachy ale Holton był lepszy dla mnie :)
szukam nauczyciela gry na trąbce od stycznia 2009 - Poznań,
http://www.jazzmasters.pl - z jazzowymi pozdrowieniami

ODPOWIEDZ