Jakiś ustnik - większy od Bacha 7CV

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
maciek_kon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2008, 10:36
Instrument/y: Selmer Sigma:)
Ustnik/i: Vincent Bach 7CV
Lokalizacja: Koło

Jakiś ustnik - większy od Bacha 7CV

Post autor: maciek_kon » 25 sty 2010, 23:57

Witam!!

Właśnie stwierdziłem że musze zmienić swój ustnik, nie chodzi o to że jest za mały, bo niestety granie na Ustniku 2C zupełnie mi nie pasowało... Mam specyficzne usta i preferuje ustniki troche mniejsze, a 7CV był dla mnie idealny z racji tego że to 7 z miękkim rantem.

Jednak chciałbym znaleźć coś nieznacznie większego i nie za bardzo głębszego.

Zainteresowałem się ustnikiem Schilke 13C4, grało mi się na nim naprawdę super, miałem okazje przetestować go na wystawie i
bardzo mi podpasował ale później gdzieś zainteresował mnie ustniki Schilke Heavy, Megatony i właśnie taki sobie upatrzyłem, dokładnie to model 14a4a jednak ten okazał się że jest bardzo ale to bardzo płytki a ja potrzebuje czegoś co daloby mi dosyć łagodną i delikatną barwe... :(

Jaki ustnik schilke byłby podobny do 13C4 jednak z serii Heavy?? A może jakieś innej firmy, pomożcie... ?

Dodam, że mieszkam daleko od warszawy albo innych miast gdzie mógłbym sobie popatrzeć na takie ustniki... W sklepie Jarmula Music widziałem modele które mnie interesują i w BrassPoint a to odległe cele, więc moge kupić ustnik tylko przez internet.... tak więc
POMÓŻCIE WYBRAĆ JAKIŚ USTNIK!!!

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 26 sty 2010, 11:16

14a4a to rzeczywiście płytki ustnik, a może 14b4? albo 14c4. To są dość wygodne ustniki, możesz spróbować Schilke, Yamahy(np seria GP, nie są to takie pełne megatony ale są cięższe od zwykłych ustników). Kolega kupił ustnik od Jarmyły i jakoś tak z nim rozmawiał, że w razie gdyby się okazało, że mu nie przypasuje to ma tydzień żeby odesłać. Spróbuj może tak się z nim umówić.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

maciek_kon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2008, 10:36
Instrument/y: Selmer Sigma:)
Ustnik/i: Vincent Bach 7CV
Lokalizacja: Koło

Post autor: maciek_kon » 27 sty 2010, 00:15

Sam nie wiem.... Chyba wezme ten 13C4, grałem na nim, pasował mi, bo ustniki Yamahy nie za bardzo mi podpasowały.... A co sądzicie o ustnikach stomvi, ustnik 5 tylko że z miękkim rantem?

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 27 sty 2010, 14:19

Stomvi 5C to bardziej odpowiednik Bacha 3C lub Yamahy 14B4. Oczywiście mam tu na myśli średnicę pierścienia. Jeżeli chodzi o głębokość to Stomvi jest od nich trochę głębszy. Natomiast jeżeli szukasz czegoś z delikatnym rantem to Stomvi absolutnie nie jest dla ciebie :|
Marcinkiewicz Concert Hall to jest być może to czego szukasz. Nie za płytki, mięciutki i bardzo wygodny rant. Barwa ciemna. Tylko musisz trochę kasy wydać :P
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

maciek_kon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: 10 lut 2008, 10:36
Instrument/y: Selmer Sigma:)
Ustnik/i: Vincent Bach 7CV
Lokalizacja: Koło

Post autor: maciek_kon » 28 sty 2010, 16:25

Aha rozumiem:) a gdzie i w jakiej cenie można kupić taki ustnik Marcinkiewicza z serii Concert Hall i jaki rozmiar będzie odpowiednikiem Bacha 7 albo troszeczkę większy?

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 28 sty 2010, 20:50

Wszystko o Marcinkiewiczach:
http://www.marcinkiewicz.com/mouthpieces/trumpet/ch.htm

Z kupnem w Polsce nie jest łatwo, ale wysiłek się opłaci bo to naprawdę dobry ustnik. W Brasspoincie mają Marcinkiewicze, ale z innej serii. Myślę, że jak im podasz co chcesz to ci to sprowadzą.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

ODPOWIEDZ