Odpowiedniki???

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
pawel-surman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:50
Instrument/y: King Silver Flair 86s / Yamaha 4335gs
Ustnik/i: Stomvi 5c
Lokalizacja: z-cie/cz-wa

Odpowiedniki???

Post autor: pawel-surman » 21 cze 2010, 15:45

Witam!!!!!


Chciałem dowiedzieć sie, jakie są odpowiedniki ustnika stomvi 5c.


z góry dzieki za pomoc!!!

tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 21 cze 2010, 15:51

Stomvi 5C to bardziej odpowiednik Bacha 3C lub Yamahy 14B4. Oczywiście mam tu na myśli średnicę pierścienia. Jeżeli chodzi o głębokość to Stomvi jest od nich trochę głębszy. Natomiast jeżeli szukasz czegoś z delikatnym rantem to Stomvi absolutnie nie jest dla ciebie :|
Marcinkiewicz Concert Hall to jest być może to czego szukasz. Nie za płytki, mięciutki i bardzo wygodny rant. Barwa ciemna. Tylko musisz trochę kasy wydać :P
Cytat użytkownika actrumpeter z innego postu:)
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 21 cze 2010, 15:51

Stomvi podaje, że ich 5C to w Bachu 3C. Chociaż jeżeli by spojżeć na rozmiary rantów to dosłownie taki sam wymiar jak 3C Bacha ma Stomvi 4C i tą minimalną różnicę jednak czuć. Także jeżeli grasz na Bachu 3C to Stomvi 5C może być dla Ciebie minimalnie za ciasny chociaż jest trochę głębszy od Bacha więc odczucie może się wyrównać. Mi przeszkadzało dlatego przeskoczyłem na 4C i jest idealnie.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

pawel-surman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:50
Instrument/y: King Silver Flair 86s / Yamaha 4335gs
Ustnik/i: Stomvi 5c
Lokalizacja: z-cie/cz-wa

Post autor: pawel-surman » 21 cze 2010, 15:56

A czy istnieją jakieś ustniki o identycznym rancie lecz głebsze od 5c??
"Somedays you win, and sometimes the trumpet wins, and it goes on and on like that until you die...and then the trumpet wins."

http://www.youtube.com/watch?v=lEpLMgsiiWM

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 21 cze 2010, 16:16

Identycznym rancie jak Stomvi? Generalnie nie ma dwóch takich samych ustników różnych firm. Stomvi ma ostrzejszy rant, podobnie jak Wick, ale z reguły Wicki są nieco płytsze od Stomvi. Stomvi to dosyć głębokie ustniki i jeżeli chciałbyś coś głębszego to musisz chyba raczej pójść w stronę zmiany literek przy numerze ustnika, czyli 5B lub 5A. Z tym, że nie wiem czy Stomvi takie produkuje. Bach na pewno więc jeżeli chcesz coś podobnego do Stomvi 5C, ale głębszego to proponuję Bacha 3B lub 3A, w zależności od tego jaka głębokość Cię interesuje. 3A to najgłębszy ustnik z 3 Bacha.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

pawel-surman
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 20 cze 2010, 21:50
Instrument/y: King Silver Flair 86s / Yamaha 4335gs
Ustnik/i: Stomvi 5c
Lokalizacja: z-cie/cz-wa

Post autor: pawel-surman » 21 cze 2010, 16:43

a jaki ustnik najbardziej zbliżony do stomvi 5c powinienem kupić by uzyskać ciemne matowe brzmienie??
"Somedays you win, and sometimes the trumpet wins, and it goes on and on like that until you die...and then the trumpet wins."

http://www.youtube.com/watch?v=lEpLMgsiiWM

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 21 cze 2010, 17:25

Grałem ostatnio na Bachu 5A. Trochę był mi za ciasny, ale przy takiej głębokości to nie było aż tak odczuwalne. Dźwięk natomiast był niesamowity, ciemny jak na flugelhornie. Oczywiście zależy to też od tego do jakiej trąbki włożysz taki ustnik.

Baaaardzo ciemne brzmienie ma Marcinkiewicz Concert Hall, ale jego rant jest przeciwieństwem Stomvi bo jest bardzo łagodny. Ja generalnie preferuje ostrzejsze ranty, ale Marcinkiewicz jest tak wygodny, że nie przeszkadzało mi to. Jeżeli szukasz czegoś w granicach Stomvi 5C to w Marcinkiewiczu Concert Hall będzie to C5
http://www.marcinkiewicz.com/mouthpieces/trumpet/ch.htm

Możesz też poszukać w megatonach. One dają ciemną barwę. Ciekawy jest też ustnik Yamahy GP. Stomvi 5C to w Yamaszce będzie 14C4-GP http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/Con ... TID=551144
Ustniki dają ładny ciepły ton.
Możesz też pokombinować z wykończeniem ustnika. Ustniki złote brzmią ciemniej niż srebrne.

Jest też opcja z Stomvi Combi System , gdzie masz możliwość regulacji głębokości ustnika co daje barwy od bardzo jasnej do bardzo ciemnej. Z tym, że to kupa kasy.
http://www.music-concept.pl/product_inf ... ts_id/1645
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

ODPOWIEDZ