Jaki ustnik polecacie ?

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Bondi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 26 lut 2010, 16:07
Instrument/y: Schagerl 420l
Ustnik/i: Schilke 16C4
Lokalizacja: Lublin

Jaki ustnik polecacie ?

Post autor: Bondi » 13 lip 2010, 21:19

Witam
Zamierzam w najbliższym czasie zakupić nowy ustnik. Jakie możecie mi polecić ?

tobi3776
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: 4 sty 2009, 22:02
Instrument/y: Holton T102, Getzen Eterna
Ustnik/i: Monette B3, Kelly 1 1/2C,Bach 1 1/2C Corp.
Lokalizacja: Lipno/k. Włocławka

Post autor: tobi3776 » 13 lip 2010, 21:32

Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz dalej grać na 7c czy chcesz zmienić na coś większego.
Pomyśl... Jakbyś grał, gdybyś przeznaczył czas spędzony przed komputerem na doskonalenie się na trąbce???

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 13 lip 2010, 21:32

polecam taki jaki ci najbardziej pasuje...
najlepiej posrebrzany chyba ze wolisz złote...
Dobre firmy to: Marcinkiewicz, Bach, Yamaha GP, Stomvi, Schilke, Warburton, Monette, Laskey, Denis Wick i jeszcze wiele innych...
Rozmiary tez takie jakie ci beda najbardziej pasowaly.
Najbardziej popularne rozmiarowki to 7C, 5C, 1 1/2C, 1 1/4C, 3C, 11B4, 16C4 i wiele innych.
Zapraszam do lektury, na forum jest już kilka podobnych tematów.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2010, 21:35 przez mischka, łącznie zmieniany 1 raz.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 13 lip 2010, 21:34

Jeśli chodzi o rozmiar to odpowiedni do twoich ust ale to sam musisz sprawdzić. Jest dużo firm dobrych z ustnikami jak Marcinkiewicz,Vincent Bach,Yamaha,Monette,Schilke To ci polecam grałem, miałem za cieszałem :D

[ Dodano: 2010-07-13, 21:37 ]
Popularne Rozmiary ustników: 7C , 5C , 3C , 1 1/2 C , 1 1/4 C , 1C wszystkich nie wymienię bo jest tego sporo.
Najlepiej jakbyś miał możliwość testowania ich bo tak na oko to trudno dobrać dobrze...
Myślę że pomogłem ;)

Zwycięzca konkursu Mottywator

piotrek321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 194
Rejestracja: 6 lip 2008, 22:32
Instrument/y: trąbka
Ustnik/i: 3c,5c,7c Vincent Bach corp
Lokalizacja: Kraków

Post autor: piotrek321 » 13 lip 2010, 22:41

Zgadzam się z opinia kolegów powyżej tak naprawdę sam musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie na czym będzie ci się najlepiej grało i co chcesz osiągnąć:) Ustnik jak wszyscy tutaj wiemy jest sprawą indywidualną najczęściej jeśli chodzi o zmianę ustnika z 7c jak zauważyłem w szkole jest 5c lub 3c:)Zachęcam cię kupić ustnik Vincent Bach Corp ponieważ te ustniki w moim odczuciu mają w sobie to coś i są warte uwagi:)Pozdrawiam życzę udanego wyboru:).Myślę że chociaż troszeczkę pomogłem:):d.

Jakub Falkowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 104
Rejestracja: 6 lip 2010, 10:51
Instrument/y: Adams A4ML
Ustnik/i: Schilke 15
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: Jakub Falkowski » 14 lip 2010, 10:57

ja osobiscie gram teraz na vinciencie bachu corp 1 1/2 i kupilem sobie takiego " napletka :D:D " co daje efekt megatonu, ustnik mi pasuje i moge go polecic :) usta ogolnie mam takie srednie :) a ten ustnik to cos kolo shilke 17 tez bradzo fajny ustniczek wiec tylko tyle moge ci pomoc :)
KLIKNIJ POMÓGŁ, JEŚLI SYPNĄŁEM DOBRĄ RADĄ ;D

sasquatch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 7 wrz 2008, 12:42
Instrument/y: Amati ATR213
Ustnik/i: Gruba Custom LEAD
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: sasquatch » 21 lip 2010, 22:48

a ja polecam Asymmetric-a 342, gralem juz na Bachu 7c, Denic Wicku 5 ale na asymmetricu mam najlepsza skale i mocny czysty dzwiek :)

Awatar użytkownika
Henryk Kwinto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 11 lis 2008, 11:46
Instrument/y: Yamaha YTR6335 Heavy
Ustnik/i: 7c
Lokalizacja: Targanice

Post autor: Henryk Kwinto » 21 lip 2010, 23:02

Ustnik kupuje się jak buty: przymierz dobrze nawet i 100, ale wybierz ten na którym będzie grało ci się najlepiej :) :trumpet:
Trąbka rządzi światem!!! :)

Awatar użytkownika
Miles_Fan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1292
Rejestracja: 18 sie 2007, 20:18
Instrument/y: Selmer Concept TT, stary Polmuz :)
Ustnik/i: Vincent Bach Corp. 1 1/4 C
Lokalizacja: spod stolycy
Kontakt:

Post autor: Miles_Fan » 22 lip 2010, 04:49

pan Kwinto ma rację. my możemy Ci co najwyżej doradzić firmę, ale - są ludzie, którym najlepiej gra się na jakimś "starym zardzewiałym" no name - i nie zamieniliby go na żaden inny.
takie przypadki też się zdarzają. nikt za Ciebie ustnika nie wybierze.

z trąbką chyba łatwiej...

z uznanych marek - w większości te, co dobre trąbki. Bach (najlepiej stary), Shilke, Marcinkiewicz...
"Lubię czysty, nienacechowany dźwięk, jak czysty dźwięk bez nadmiaru tremolo i nie nazbyt dużo basu. Tylko dokładnie pośrodku. Gdy nie mogę uzyskać tego dźwięku, nie mogę w ogóle grać."

Miles Davis

[Nauczyciel jest dla ucznie, nie odwrotnie!]

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 22 lip 2010, 15:05

... Monette ...
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 22 lip 2010, 15:07

Każdy pasujący... firma ma najmniejsze znaczenie...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Jareks_NS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 426
Rejestracja: 7 sty 2010, 15:26
Instrument/y: Schagerl
Ustnik/i: Laskey
Lokalizacja: tu i tam:)
Kontakt:

Post autor: Jareks_NS » 22 lip 2010, 17:05

Immortal4ever pisze:Każdy pasujący... firma ma najmniejsze znaczenie...
Słyszałem, że ostatnio nie warto kupować ustników Yamahy (wiele osób w moim regionie odradza go, prawie nikt na nim nie gra). Zaś warto kupować (wg mnie) Bacha (sam gram na Bachu 5C i nie narzekam) :)
Trąbka to magia większa od tego, co my tu robimy..

TEDI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 8 maja 2010, 06:41
Instrument/y: SCHILKE S32HD
Ustnik/i: GREG BLACK RICH SZABO/BP V CUP.
Lokalizacja: BIELSKO-BIAŁA

Re: Jaki ustnik polecacie ?

Post autor: TEDI » 11 sie 2010, 14:24

WITAM.POLECAM USTNIK AMERYKAŃSKI FIRMY GREG BLACK ROZMIAR 7 M .USTNIK ŻYLETA.CENA OKOŁO 600 PLN.POZDRAWIAM

baran90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 109
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:37
Instrument/y: Yamaha YTR 6340 ST
Ustnik/i: WARBURTON 4M, WARBURTON 7S, a&s 1 1/2c
Lokalizacja: Rostarzewo

Post autor: baran90 » 11 sie 2010, 17:03

ja polecam oczywiście MONETTE bo są nie do pobicia ale także super firmą jest WARBURTON na którym mam przyjemność grać. świetne ustniki z najwyżśzej półki. w polsce mało znane ale moim zdaniem w konfrontacji z Marcinkiewiczem wypada dużo lepiej... większa lekkość grania i przyjemny rant. ale to tylko moje sugestie a wyboru musisz dokonać sam;)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 11 sie 2010, 19:53

Co do ustników to popieram słowa, iż jest to rzecz jak najbardziej indywidualna. Nie wymieniałbym żadnej firmy i nic nie sugerował. Najlepiej pójść do sklepu muzycznego (ale takiego gdzie typowo zajmują się dęciakami - mało ich niestety) wziąć z 10 ustników różnej firmy, ale o przybliżonym rozmiarze i bez patrzenia na logo firmy próbować w połączeniu z Twoją trąbką. I nagle może się okazać, że zwykły JK zabrzmi lepiej niż Bach, lub też że Yamaha może stać się mniej wygodna niż GEWA. Z profesorem robiliśmy taki eksperyment notując na kartce spostrzeżenia i na końcu sprawdzaliśmy jaki to ustnik. Ciekawe doświadczenie łamiące dużo stereotypów.
Jeśli nie masz dostępu bezpośrednio do takiego sklepu i masz w zamiarze zamawiać drogą internetową to w takim wypadku chyba najlepiej kierować się znaną marką - choć jak wiemy ustnik ustnikowi (tej samej firmy) jest nierówny :? Mogę podpowiedzieć, że gram na Stomvi 3C - rant jest wygodny, łagodny i nie "tnie" warg, kociołek w kształcie literki "U". Gra się przyjemnie, choć planuję kupić Macha 1 1/2 Megaton gdyż mimo powiedzenia, że "Kto gra na Bachu, ten ciągle w strachu" :mrgreen: mam z nim miłe wspomnienia :) Kociołek raczej "V" i ostrzejszy rant. Ale artykulacyjnie i brzmieniowo lepiej niż Stomvi'ak. Ale to jest tylko moje zdanie. Najważniejsze to abyś dobrze rozmiar dobrał, a reszta się potoczy sama :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Lapkos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 156
Rejestracja: 23 wrz 2009, 22:05
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Lapkos » 11 sie 2010, 23:27

A ja kiedyś grałem na bachu 1 1/2 c i przerzuciłem się na Denis Wicka 1.5 C i jakbym miał wybrać z nich to byłby to wick . (jak dla mnie bardziej elastyczny ) Z innej beczki->
Ostatnio kupiłem Laskeya słyszałem że bardzo dobre ustniki i rzeczywiście . Kociołek "MC" jest super . Jeszcze z takim kształtem się nie spotkałem . Wkładając palca w ustnik można wyczuć znaczną różnicę w budowie porównując do np. Bacha . Nie jest to ani typowe V ani typowe U :P Rozmiar na którym gram to 68 mc(czyli 16,8 mm srednicy kielicha 65mc->16,5 mm itd) i według tabelki jest większy od 3c a mniejszy od 1 1/2 c i rzeczywiście się z tym zgodzę .Ogólnie Laskey ma bardzo fajnie zorganizowaną paletę wyboru rozmiaru i kociołków . http://laskey.com/trumpet%20mouthpieces.html
Naprawdę polecam a trochę ustników już "przedymałem " . Jedyny problem to to , że w nówki w Polsce ma tylko jedna osoba i jest to Bartosz Gaudyn -> koszt nówki 340 zł , co do używek to można rozmawiać z Gamoniem (gamon727) z naszego forum .
Pozdro

ODPOWIEDZ