YAMAHA GP MUNDSTÜCK ALLEN VIZZUTTI

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Amon845
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:13
Instrument/y: Yamaha 4335GS
Ustnik/i: Yamaha 11B4, Bach 5c
Lokalizacja: ...

YAMAHA GP MUNDSTÜCK ALLEN VIZZUTTI

Post autor: Amon845 » 1 cze 2011, 20:07

Witam mam zamiar zmienić ustnik. Proszę o opinie o ustniku podanym w temacie lub zaproponujcie coś lepszego lub podobnego... Chcę żeby góra nie sprawiała większych problemów a przede wszystkim żeby miał jasną barwę. Z góry dziękuję ;)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 1 cze 2011, 21:12

Amon845, widzę, że masz dopiero 14 lat. Czy oby nie za wcześnie na ustniki sygnowane Allen Vizzutti ?? W moim domyśle i rozumowaniu chcesz kupić płytki ustnik do grania górnego rejestru tak ??
Otóż sprawa wygląda tak, że jeśli nie zdobędziesz skali na normalnym ustniku to wszelkie sygnowane płytkie ustniki do grania góry zdadzą się na nic. Powiem więcej - wcale lżej się na nich nie gra. Chodzi tylko o specyfikę prowadzenia powietrza i ułożenia języka. Ustnik to dodatek dla tych, którzy mają już skalę. Także ja bym odradzał taki zakup tym bardziej, że posiadasz ustnik 7C. Wpierw naucz się poprawnie grać na ustnikach z cyklu 5C następnie 3C oraz ewentualnie 1 1/2C. Jeśli poukładasz zadęcie to możesz myśleć o ustnikach do grania lead. Inaczej na płytkich popsujesz sobie barwę i możesz nauczyć się złych nawyków. Takie moje zdanie w tej kwestii.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

sasquatch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 7 wrz 2008, 12:42
Instrument/y: Amati ATR213
Ustnik/i: Gruba Custom LEAD
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: sasquatch » 1 cze 2011, 22:41

co do grania gory to polecam skole "double high c in 37 weeks" jest zreszta gdzies tu moj temat na forum na ktorym mozna nabyc ta szkole i jest wszystko rozpisane.

co do plytkich ustnikow to troche pomagaja w gorze ale przy graniu ponizej G2 barwa nie powala i jest duzo kiksow niestety

Amon845
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:13
Instrument/y: Yamaha 4335GS
Ustnik/i: Yamaha 11B4, Bach 5c
Lokalizacja: ...

Post autor: Amon845 » 2 cze 2011, 14:36

Damian Ruskowiak, a co powiesz o ustniku 3c Bacha jak dla mnie na dzień dzisiejszy byłby dobry czy nie?

Awatar użytkownika
xXPITBULLXx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 27 gru 2009, 21:36
Instrument/y: Bach Stradivarius New York; Bach TR 305 SBP
Ustnik/i: Gold Vincent Bach CORP 2 1/2C MT VERNON NY
Lokalizacja: woj.Lubelskie/UKF
Kontakt:

Post autor: xXPITBULLXx » 2 cze 2011, 21:39

Amon845, najpierw to musisz mieć poziom odpowiedni. Jestem doskonałym przykładem, który mówi ci że zmieniane ustnika nie wychodzi na dobre. Do tej przemiany musisz mieć umiejętności - opanowaną grę w tych rejestrach na tym ustniku który masz. Na chwilę obecną to jeśli się rozwijasz poprawnie i dobrze ci idzie gra na tym 7c Roy Benson to nie zmieniaj go. Podsumowując: dorośniesz, zdobędziesz umiejętności to możesz sobie ustnik zmieniać. Teraz dojrzewasz, wszystko ci się zmienia, rośniesz. Jeśli chcesz się przejechać tak jak ja na tej zabawie to kup ale kasa idzie w błoto razem z twoją grą. A co do wyboru ustników to musisz pójść pograć na nich w dobrym sklepie muzycznym albo popróbować u kogoś kto się tym zajmuje. Firm jest od groma, każda inna, każda z nich wydaje o innej specyfice ustnik. sasquatch, ustniki płytkie nie powalają. Co z takiej skali jak dźwięk byle jaki, bądź zadęcie psujesz. Lepiej mieć ładny dźwięk a mniejszą skalę o tych kilka piszczących dźwięków.

Zwycięzca konkursu Mottywator

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 2 cze 2011, 22:32

Amon845, to już bardziej rozumne myślenie. Przesiadka z 7C na 3C na pewno da się odczuć pod względem kondycji ale:
- poćwiczysz i wszystko wróci do normy
- zdobędziesz ładniejszą barwę dzięki większemu ustnikowi
- powinno grać się ogólnie swobodniej
Oczywiście o zmianie ustników już było na forum więc nie będę dublował myśli tylko odsyłam do opcji SZUKAJ.
Myślę, że zmiana na 3C będzie dość dobrym posunięciem mając w perspektywie nieustanny rozwój w zakresie sztuki gry na trąbce.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Amon845
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:13
Instrument/y: Yamaha 4335GS
Ustnik/i: Yamaha 11B4, Bach 5c
Lokalizacja: ...

Post autor: Amon845 » 3 cze 2011, 14:44

Dziękuje za profesjonalne rady. Wszystko przemyśle...
pozdrawia Amon845

ODPOWIEDZ