Ustnik do kornetu

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Post autor: darek_kornet » 10 kwie 2007, 22:47

Widzę że nie zrozumiałeś bo napisałem że nie znam nikogo kto grał by na trąbce albo na kornecie i nie mam żadnej możliwości przetestowania żadnego z ustników , dlatego szukam kogoś kto to już przechodził i może mi doradzić :D Pozdrawiam!! Darek.

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Kamil » 10 kwie 2007, 22:51

klonpiotr pisze:Ustniki do trąbek i kornetu różnią się jedynie szerokością tej rurki którą się wkłada do trąbki/kornetu
Hmmm.. Polemizowałbym... Z reguły mają raczej większy przelot i kielich..
Nie jestem pewien czy to też jakaś zasada, ale ostatnio widziałem ustnik do kornetu o długości ~4cm. Taki króciutki.. :P


Darek - idź do pierwszego lepszego sklepu muzycznego z instrumentem i tam sprawdź byle jaki ustnik, wyjaśni się. ;)
„Life is something like a trumpet. If you don't put anything in, you won't get anything out.”

Doula - Holistyczne Wsparcie Okołoporodowe

darek_kornet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 3 kwie 2007, 20:57
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: Borki Wielkie

Post autor: darek_kornet » 10 kwie 2007, 23:04

Darek - idź do pierwszego lepszego sklepu muzycznego z instrumentem i tam sprawdź byle jaki ustnik, wyjaśni się. ;)[/quote



Wiem że było by to najprostsze rozwiązanie :D Wysłałem Ojca do Olsztyna aby zapytał się w sklepie muzycznym o takowy ustnik , powiedzieli mu że to jest bardzo trudno dostępny towar i tylko na zamówienie mogą mieć .Mieli jednak do trąbki ustnik za 35 zł (Jak sądzicie jaka to może być jakość ??) Pisałem też do kilku sklepów w Olsztynie maile , to tylko jeden sklep napisał że nic takiego nie mają a reszta niestety mnie "olała" . Może te sklepy w Olsztynie specjalizują się tylko sprzedażą zeszytów do nut i fletów dla przedszkoli jeśli nie mają takich rzeczy w sprzedaży. A może ktoś z was jest z okolic i zna jakiś dobry sklep w Olsztynie( to najbliższe duże miasto ) to bardzo bym prosił o jakieś namiary na taki sklep .Dodam jeszcze że pisałem do internetowych sklepów o jakieś porady i żadnej odpowiedzi nie uzyskałem !! Mogę więc liczyć tylko na was :D Pozdrawiam !!! Darek.

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 11 kwie 2007, 14:12

Don Camillo Bb pisze:ostatnio widziałem ustnik do kornetu o długości ~4cm. Taki króciutki..
no mój kolega grał na kornecie i właśnie miał taki króciutki ustnik. wiem, że mój trąbkowy ustnik nawet wejść nie chciał do kornetu ;/
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
Rastamanek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 244
Rejestracja: 22 kwie 2006, 09:15
Instrument/y: kawalek blachy
Ustnik/i:
Lokalizacja: s kątowni

Post autor: Rastamanek » 11 kwie 2007, 15:09

dziwne to co piszecie bo ja mam starą trabke polmuza i jest to raczej trabka a nie kornet, a rurke gdzie wkłada sie ustnik ma węzszą, ustnik jest krutszy. Normalany ustnik 7c stagg wchodzi tylko na połowe swojej długosci tzn tej długosci na jaką wchodzi do trąbki stagg. Jest to stara trabka ale prawie nie uzywana dlatego gra w miare przyzwoicie jak na tak leciwy instrument. Nigdy nie grałem na kornecie i nie wiem jakie ma brzmienie ale wydaje mi się ze brzemienie tej mojej starej trabki nie rózni się od zwykłej trabki. Dalczego więc jest to zwezenie o którym pisaliscie ze jest w kornetach?

ODPOWIEDZ