co myslicie o tym ustniku???

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
kicaj157
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 24 kwie 2010, 16:45
Instrument/y: J.Michael Scagerl Academica 2000 ml
Ustnik/i:
Lokalizacja: Polska

co myslicie o tym ustniku???

Post autor: kicaj157 » 8 paź 2011, 23:36

Witam! tak jak w temacie co mysllicie o tym ustniku link
Jakie są koszty jeżeli chciał bym go zamówić bezpośrednio do Polski od sprzedawcy z ebay-a???
Pozdrawiam Paweł

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 9 paź 2011, 13:40

Co myślimy ?? Ustnik bez nazwy więc nie wiem co myśleć generalnie :) Cena nie jest wysoka więc raczej fajerwerków nie będzie aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo.
Zamiast bawić się w zakup takiego ustnika + shipping do Polski itd. polecałbym rozejrzeć się w Polsce za używanym Bachem Megatonem - niekoniecznie złotym. Złoto się ściera i po kilku latach użytkowania może już go nie być. Ponadto jeśli nosisz się z zamiarem zakupu ustnika to nie brnij w rozmiar 7C. To mały ustnik, który na jakimś etapie już nie wystarczy i pieniądze zostaną wyrzucone w błoto. Poluj na ustnik Bach 3C. To w miarę uniwersalna rozmiarówka - nauczysz się grać na większym ustniku co zaowocuje piękną i bardziej okrągłą barwą, a do tego przecież zmierzamy.
Co do typu MEGATONE - ustniki te są bardziej wymagające niż zwykłe. Także nie wiem na jakim jesteś stopniu wtajemniczenia w grę na trąbce ale jeśli zaczynasz lub grasz stosunkowo niewielki okres czasu to stawiałbym na zwykły ustnik Bach 3C. Jeśli natomiast nie znajdziesz takowego to doskonałą alternatywą są ustniki marki GEWA. To kopie Bacha. Ich cena jest w okolicach 85 zł za nowy także całkiem przystępna. Polecam tę markę wszystkim uczącym się. Poszukiwanie swojego ustnika to kwestia jednak doświadczeń i lat pracy z instrumentem. Przesyłam link do ustnika GEWA:
http://www.music-concept.pl/Ustnik-do-t ... ,lang.html
Pzdr! :trumpet:
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 9 paź 2011, 14:03

Jak widać to jest podróbka Monette. Nawet najlepsze firmy robiące kopie Monette (np. Kanstul) nie są w stanie doścignąć brzmienia oryginałów.
W pełni popieram zdanie Damiana - daj sobie spokój z tym ustnikiem z eBaya i poszukaj czegoś pewnego i firmowego.
Pozdrawiam - Grzegorz

Awatar użytkownika
seba7207
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 28 lip 2011, 22:00
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Josef Klier 5C, Yamaha 17C4GP
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: seba7207 » 9 paź 2011, 22:28

Witam, może nie jestem osoba zbyt doświadczoną jeśli chodzi o grę na trąbce, ale muszę przyznać rację moim przedmówcom. Po przejrzeniu postów dokonałem zakupu ustnika GEWA 3C. I na nim gram. Mój nauczyciel stwierdził, że moze lepiej będzie mi się grało na innym ustniku. Przyniósł z 20-235 ustników różnych firm. Na początku wydawało się że lepiej będzie na ustniku Schielke 14A, jednak po namowach kolegów z forum zostałem przy GEWIE 3C. Myślę, że nie jest to duża kwota (za 60zł) już można kupić w internecie, więc polecam ten ustnicczek i napewno nie będziesz zawiedziony. Wyprostowania trąby życzę.
NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!

Awatar użytkownika
robi97trumpet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2010, 13:50
Instrument/y: Austria Schagerl 610L
Ustnik/i: Laskey 68C
Lokalizacja: Nisko

Post autor: robi97trumpet » 10 paź 2011, 18:54

Przyznaje rację swoim przedmówcom po co bawić się w wysyłkę do polski jeśli można w polsce kupić Bacha , Schilke lub tak jak seba 7207 GEWE.Ja również gram na ustniki z GEWE 3c i bardzo go chwalę ma ciepłe brzmienie i jest idealny dla uczniów. Nie ma co kupować podróbek mistrzowskiej firmy Monette. Jeśli kiedyś uzbierasz troche kasy kup sobie używany orginał z Monette.Pozdrawiam i miłego grania :trumpet:
"Talent to tylko puste naczynie,które trzeba napełnić długimi godzinami ćwiczeń"

Awatar użytkownika
wesol87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 22 sie 2010, 21:55
Instrument/y: Schilke MII, YTR1320ES, pocket, flug...
Ustnik/i: V. Bach 1 1/4C + booster i 5 kg innych:)
Lokalizacja: Lwówek / Warszawa

Post autor: wesol87 » 12 lut 2012, 14:56

A co myślicie o tym ustniku?
http://www.youtube.com/watch?v=fNYLKcDy ... re=related

Wydaje się być strasznie mały, bardzo szeroki, kanciasty rant... jak myślicie?

ODPOWIEDZ