Ustnik Eastman 3C

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Ustnik Eastman 3C

Post autor: mutucar89 » 3 lis 2011, 00:12

Przymierzam się do kupna ustnika 3C, bo najlepiej mi przypasował. Pytanie co sądzicie o tej firmie?? gram dla przyjemności i nie potrzebny mi jakiś super wypas. Czy lepiej dołożyc i poszukac jakiegoś używanego V.B??

http://allegro.pl/super-niska-cena-zawo ... 57562.html

Awatar użytkownika
wojtoholton
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 9 lut 2011, 00:50
Instrument/y: YAMAHA 8335 Xeno, King 650,
Ustnik/i: Denis Wick 4x, v.bach 3cfl, Denis Wick 2FL
Lokalizacja: Radziszów / Kraków

Post autor: wojtoholton » 3 lis 2011, 09:56

ja myślę,że najpierw trzeba by sprawdzić,czy rzeczywiście eastman 3c = v.b 3 c, bo można się nieźle rozczarować, poza tym, to nie cena i napis, ale sam człowiek najbardziej wpływa na brzmienie. niejednokrotnie bywa tak,że próbując utsnik niewiadomego pochodzenia i jedynym jego symbolem jest np 7c, okazuje się,że ustnik "pali" jak żeden inny.
Wiem,że nie zależy Tobie,na cudach, ale tak czy owak warto sprawdzić co oznacza 3C w przypadku eastman :)
pozdrawiam Wojtek

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 3 lis 2011, 10:14

mutucar89, patrzyłem na te ustniki nie raz. Nawet kolega nosił się z zamiarem zakupu takowego do puzonu bo jego budowa sprawia, że skupia się na nim uwagę ale ... to tylko i wyłącznie wschodnia produkcja i technika czy też myśl inżynieryjna wykonania tych ustników w sensie doboru parametrów może nie zachwycać. Po drugie w markowych ustnikach bywa tak, że srebrne krycie potrafi zejść z backboar'u. We wschodnich produkcjach krycie schodzi nawet z rantu, a to już nie jest przyjemne. Proponuję dołożyć 15 zł i zakupić ustnik GEWA 3C - to kopia ustników Bacha o 2/3 tańsza niż VB. Niemiecka produkcja, przyjemny rant, ładne wykonanie, solidne krycie. Ustniki te są doskonałą alternatywą dla drogich ustników. Tutaj masz link:
http://www.music-concept.pl/Ustnik-do-t ... ,lang.html
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 3 lis 2011, 16:17

Rozumiem, dzięki Damian Lepiej się kilka razy zapytac niż puścic pieniądze w błoto. Myślę, że ta kopia Bacha jest dobrą alternatywą. Dobrze, że mówisz o wschodniej produkcji:) mówią, że chińczyka poznasz po tym czy nie zacznie szczekac, albo przy pogłaskaniu nie wyczujesz sierści:D :mrgreen: pozdrawiam

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 3 lis 2011, 20:56

Hehehehe :) Dokładnie tak jak piszesz :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
andrew-88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:57
Instrument/y: Conn 61B i 36B / besson brevete
Ustnik/i: Gr, Monette, Gustat Heim, Marcinkiewicz
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: andrew-88 » 3 lis 2011, 21:05

Polecam jeszcze ustniki Kuhnl & Hoyer, sam takowy posiadam i jestem bardzo zadowolony.
Jest to dobra kopia Bacha, tu masz adres do sklepu : http://www.protline.grandhost.pl/index.php prowadzi go jeden z forumowiczów i na pewno także pomoże w dokonaniu wyboru.

ODPOWIEDZ