"matowy" ustnik

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
kaskader1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 4 cze 2011, 16:51
Instrument/y: trabka
Ustnik/i:
Lokalizacja: w-wa

"matowy" ustnik

Post autor: kaskader1357 » 8 sty 2012, 21:02

Witam wszystkich! Mam takie pytanie: czy istnieją ustniki,które są oryginalnie matowe? Nie chodzi mi o kolor,a o uczucie w trakcie gry(ten "matowy" jak gdyby nie ślizga się, jest bardziej "szorstki"). Pytam, bo mój kilku letni Bach waśnie tak się zmatowił(z srebrnego zrobił się taki jakby złoty) i gra mi się wręcz wspaniale na nim ale powstało na rancie małe wgniecenie, które troszkę zaczęło dokuczać w grze i dlatego chciałbym kupić nowy, ale właśnie taki "szorstki".

dadikorlik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 10 mar 2011, 02:34
Instrument/y: Getzen GENESIS Rick Braun,Bach 43LR
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dadikorlik » 10 sty 2012, 17:56

Hej,ja nie spotkałem się z takimi ustnikami robionymi fabrycznie,aczkolwiek sam też gram na takim monette.Mam po prostu wytarte złoto na rancie...Rzeczywiście gra mi się jakby wygodniej i mniej się ślizga ale myślę ,że to kwestia przyzwyczajenia.
Co do takich "matowych" rantów słyszałem ,że nie jest to zbyt korzystne dla organizmu grającego- tak naprawde przykładamy do ust nie srebro czy złoto a kawałek wytartej miedzi-podobno wielu trębaczy ma uczulenie na miedź lub też samo przykładanie działa uczulająco.Więc istnieje niebezpieczeństwo wyskakiwania na wargach różnego rodzaju 'syfów' zim itd.Mi osobiście nigdy ten problem się nie zdarzył...Wyczytałem gdzieś,że ma to także zły wpływ na organy wewnętrzne...
Reasumując możesz spróbować kupić sobie nowy 'normalny; ustnik i delikatnie zmatowic go najgęstszym papierem ściernym ale tak żeby nie zeszło srebro czy złoto.Jest to troche ryzykowne ale w razie 'draki' jest dużo zakładów galwanizacyjnych ,które nałożą Ci nową warstwe srebra czy złota.
Chociaż na Twoim miejscu próbowałbym się przyzwyczaić do zwykłego ustnika ja sam (jak odłoże kase :) ) kupie sobie nowego monette'a.
Pozdrawiam

kaskader1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 4 cze 2011, 16:51
Instrument/y: trabka
Ustnik/i:
Lokalizacja: w-wa

Post autor: kaskader1357 » 11 sty 2012, 21:17

Dzięki za odpowiedz :) Mam jeszcze jedno pytanie: czy starsze ustniki maja takie same wymiary co te nowe ? Np. mam ustnik VINCENT BACH 3 pisane mniej więcej średniej wielkości literami(ustnik ma z 5 lat) i chce kupić nowy z takim samym oznaczeniem to rozmiary będą takie same czy przez te kilka lat zmieniła się? np. głębokość kielicha o milimetr w rozmiarze 3.

dadikorlik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 10 mar 2011, 02:34
Instrument/y: Getzen GENESIS Rick Braun,Bach 43LR
Ustnik/i:
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dadikorlik » 11 sty 2012, 22:36

Jeżeli ten ustnik ma tylko 5 lat to chyba jest z tych nowszych bachów.Generalnie każdy bach 3c powinien mieć takie same wymiary ale przez lata technologie i maszyny się zmieniają i czasem mogą wystąpić jakies róznice (choć mikroskopijne czasem odczuwalne). Wiem,że są bachy z małymi literami i dużymi więc dobrze ,żebyś upewnił się czy czcionka jest taka sama.Jeżeli tak to na 99% będzie identyczny.
Rozumiem ,że chodzi Ci o rozmiar 3C - ważna jest także litera ,która w bachu oznacza głębokość ustnika:
B-Głęboki
C- średni
D-płytki
E-bardzo płytki

Najlepiej jak sobie sprobujesz w jakimś sklepie muzycznym - będziesz miał wtedy pewność :) - bachy powinny być w brass point'cie.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ