Co to za firma?

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Awatar użytkownika
seba7207
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 28 lip 2011, 22:00
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Josef Klier 5C, Yamaha 17C4GP
Lokalizacja: Koszalin

Co to za firma?

Post autor: seba7207 » 29 mar 2012, 22:50

Witam, tak jak już kiedyś pisałem naukę zacząłem na GEWIE 3C, później wpadł mi w ręce ustnik (nie wiem co to za firma), w każdym bądź razie bardzo fajnie mi się na nim gra. Średnica podobna do Gewy 3C, jest natomiast ok 2mm głębszy. Grając na nim odczuwam większą "swobodę". Czy ktoś się orientuje czy to jest wogóle ustnik do trąbki? Na zdjęciu w zestawieniu z GEWĄ 3C. Drugie pytanie dotyczy firmy Schielke, ew. Stomvi. CHciałbym wzbogacić swój zbiór ustników (a mam tylko 2 :mrgreen: )o podobny model z ww. firm. Może spróbowac jescze ciut głębszy? Czy ktoś mógłby ew. doradzić. Niststety Koszalin to dziura zabita dechami, 1 sklep muzyczny w którym ustniki owszem są ale na zamówienie. To samo z trąbkami. Jechać specjalnie np. do Gdańska lub Szczecina, żeby zakupić ustnik to nie ma sensu. Jeśli chodzi o trąbkę to jest to Yamaha 2320 i jestem bardzo z niej zadowolony, przewyższa moje możliwości i potrzeby. Co prawda ma już swoje latka, zakupu dokonałem u jednego z forumowiczów Gamona (po sugestiach innych forumowiczów), ma liczne wżery na lakierze, ale mi to nie przeszkadza.

Obrazek

Obrazek
NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 29 mar 2012, 23:13

seba7207, stawiam, że jest to ustnik firmy JK - Josef Klier

Ustniki Schilke i Stomvi znajdziesz u Wojtka w Protline.
Polecam przedzwonić i popytać. Człowiek bardzo otwarty na współpracę.

Ustniki JK mają przyjemny rant choć mi do trąbki nie spasował. Mam JK do flugelhorna i jestem bardzo zadowolony.
Grałem szmat czasu na trąbkowym Stomvi 3C i stwierdzam, że pomimo miłego rantu nie sprostał on moim oczekiwaniom brzmieniowym ani artykulacyjnym. Obecnie mam Bach Megaton 1 1/2C i jestem bardzo zadowolony.
Schilke próbowałem ale one nie dla mnie :) Jestem wybredny w kwestii ustników :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
seba7207
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 28 lip 2011, 22:00
Instrument/y: Bach Stradivarius 37 ML
Ustnik/i: Josef Klier 5C, Yamaha 17C4GP
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: seba7207 » 29 mar 2012, 23:32

Dzięki Damian,
czyli z oznaczen i strony producenta wynika, że jest to nr 5 Mittel Medium Model o głębokości 16,8mm. Byłem zaciekawiony co to za firma, ponieważ bardzo fajnie mi się na nim gra, a chciałbym spróbować coś podobnego, ew. troszeczkę głębszy. Czy Bach Megatone 1 1/2C będzie rozmiarowo podobny? Pozdrawiam
NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 29 mar 2012, 23:35

seba7207, Bach to całkiem inne ustniki niż JK :) Także nie mierzyłbym w tych kategoriach. GEWA 3C, którą masz to kopia ustników Bacha. Także GEWIE bliżej do Bacha niż JK.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

ODPOWIEDZ