Kilka Ustników.

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Awatar użytkownika
Snappy_Sindler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2012, 21:52
Instrument/y: Chester
Ustnik/i: Wincent Bach Corp 3c
Lokalizacja: Skierniewice

Kilka Ustników.

Post autor: Snappy_Sindler » 22 wrz 2012, 22:53

Witam,

Jestem początkującym trębaczem, póki co jeszcze gram na samym ustniku. Jest to Wincent Bach Corp 3c. Pewnie niedługo już przejdę na trąbkę. Wiem, że istnieją różne ustniki płytkie i głębokie, co oznacza też, że różnią się brzmieniem. i teraz pojawia się pytanie: Czy warto jest mieć kilka ustników(nie niekoniecznie teraz, ale może kiedyś) ? I czy gra się na nich tak samo czy inaczej?

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Nie zastanawiam się skąd wziąć czas. Tylko jak go wykorzystać.

jasior_r
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 1 wrz 2011, 15:59
Instrument/y: Yamaha 4335g, Yamaha 6335hgs
Ustnik/i: Vincent bach corp. 7c , yamaha 14b4
Lokalizacja: wrocław

Post autor: jasior_r » 22 wrz 2012, 23:09

z tego co wiem to na płytszych chyba łatwiej gra sie góre ;p

Awatar użytkownika
deore25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 20 gru 2010, 20:11
Instrument/y: Yamaha YTR 2335, Harrelson Summit Jazz
Ustnik/i: Yamaha 11B4, CKB 3C, Monette B3
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: deore25 » 23 wrz 2012, 00:09

Na płytszych się lepiej gra górę za to dół może trochę kuleć(zależy jak kto gra), na głębszych ustnikach barwa jest cieplejsza niż na plytkich. Są jeszcze ustniki megatone ale to o nich nie wiele to może ktoś bardziej kompetentny się wypowie na ich temat.

kakaboom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 19 lip 2011, 21:44
Instrument/y: Yamaha YTR-6335S
Ustnik/i: schilke 15
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: kakaboom » 23 wrz 2012, 12:10

Powinieneś mieć jeden ustnik, taki na którym Ci się będzie dobrze grało. Nie powinieneś zmieniać ustnika często bo to nie jest dobre dla zadęcia i kondycji

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 23 wrz 2012, 13:44

Ja gram na bach 3C Megatone. Wczesniej gralem na zwyklym Amati 7C. Dla mnie roznica byla b. duza. Po pierwsze duzo lzej sie gra mocniej mozna akcentowac, ogolnie jest wieksza moc uderzenia, 3C jest glebokim ustnikiem wiec barwa jest ciepla i doly super brzmia. Mam jeszcze rezerwowy Yamaha 11B4 ale nie ma to jak moj ulubiony.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Snappy_Sindler
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2012, 21:52
Instrument/y: Chester
Ustnik/i: Wincent Bach Corp 3c
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Snappy_Sindler » 25 wrz 2012, 20:40

Jeszcze mam jedno pytanie. Na razie posiadam tylko Bacha 3c corpa.
I czy jak sądzicie warto dokupić bacha megatone oczywiście przed tym bym sprawdził jak mi się na nim gra?
Nie zastanawiam się skąd wziąć czas. Tylko jak go wykorzystać.

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 25 wrz 2012, 23:24

Narazie sobie nic nie kupuj. Jeszcze nie wiesz jak Ci się będzie grało na tym na trąbce, więc nie ma pośpiechu. Potem będziesz miał tylko problem z.coraz większą liczba ustnikow, a napewno pieniędzy za ich kupno w całości nie odzyskasz. Pograj sobie na tym z rok potem spróbuj innego, jak poczujesz znaczącą różnice na korzysc nowego ustnika to będzie znaczyło że to ten. Pozdrawiam
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Dominik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:30
Instrument/y: Conn 22b
Ustnik/i: Monette B6
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: Dominik » 16 sie 2013, 23:43

Ja gram na Denis wick 3e bardzo polecam ,ale mam zamiar kupić Monette B6 grałem na nim ładniejszy dzwieg ale ranty są t same którego wybrać??

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 17 sie 2013, 14:43

Snappy_Sindler, skoro jesteś początkujący nie kupuj ustnika ,najpierw naucz się grać :) no chyba,że Twój nauczyciel widząc Twój aparat dojdzie do wniosku,że musisz mieć większy/mniejszy ustnik, to wtedy zmień a jeśli nie masz nauczyciela to graj na tym co masz

Dominik, skoro rozmiar Ci pasuje a brzmienie Ci się bardziej podoba i masz pieniądze to wybór należy do Ciebie :)

Dominik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:30
Instrument/y: Conn 22b
Ustnik/i: Monette B6
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: Dominik » 17 sie 2013, 21:16

Ajuishkur Gram już 2,5 lata i chodzę do orkiestry Na tym moim denisie z nakładką fajnie sie gram ,ale jak zagrałem na B6 a te brzmienie mnie rozwliło a kasa sie znajdzie. Mam na sprzedaż Jettona T 3 B parwie nowy

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 18 sie 2013, 10:01

Kolego, zakup kolejnego ustnika w tej fazie nauki nie ma najmniejszego sensu. Jeszcze dużo wody upłynie zanim odczujesz jakąkolwiek różnicę pomiędzy ustnikami. W tej fazie nauki powinieneś dobrać ustnik w ten sposób, żebyś prawidłowo i możliwie łatwo wydać z niego dźwięk. Masz 16 lat, więc nie wiem czy 3c nie będzie dla Ciebie za duży. Tutaj przydała by się pomoc kogoś doświadczonego, najlepiej nauczyciela. W ten sposób unikniesz wielu wydatków związanych z zakupem kolejnych ustników i przyśpieszy naukę zadęcia. Za duży ustnik będzie powodował trudność w zadęciu, za mały - "duszenie się" dźwięku.
I dopiero kiedy opanujesz podstawy zadęcia, zaczniesz odczuwać różnicę pomiędzy ustnikiem który posiadasz a innymi ustnikami. Niestety trąbka jest instrumentem wymagającym czasu i cierpliwości. Kupowanie kolejnych ustników w tej fazie nie ma sensu.
Powodzenia!
Pozdrawiam - Grzegorz

Dominik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sie 2013, 17:30
Instrument/y: Conn 22b
Ustnik/i: Monette B6
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: Dominik » 18 sie 2013, 21:03

Mam 14 lat i posiadam nauczyciela garałem na 3e na traz kupiłem sobie Monette B6 to jest to samo i no większy przepływ i brzminie

ODPOWIEDZ