Pomoc przy wyborze podobnego ustnika

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
konrad68124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:08
Instrument/y: Bach stradivarius 180MLV 43/72
Ustnik/i: Marcinkiewicz E12 Vizzutti
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Pomoc przy wyborze podobnego ustnika

Post autor: konrad68124 » 2 paź 2012, 17:48

Witam zwracam się z prośbą do użytkowników forum, chciałbym zakupić nowy ustnik chodzi o ustnik do Big Bandu, chodzi mi o wygodę i łatwość grania w wyższych rejestrach. Obecnie gram na Marcinkiewiczu E11 Jeff Tyzik, pewnie zaraz wszyscy powiedzą przecież to jest taki ustnik, którego szukasz. Oczywiście mam świadomość tego, że do takiej grupy można przypisać tego Marcinkiewicza, ale myślę również, że są jeszcze bardziej Big Bandowe ustniki tzn. płytkie dające charakterystyczną "płaską" barwę i lekkość. Poszukuje czegoś o bardzo zbliżonych zewnętrznych wymiarach kielicha. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek sugestie w którą stronę iść (marka model), a może ktoś posiada takowy. Z góry dziękuje i pozdrawiam . Jeżeli chodzi o wymiary Marcinkiewicza to znajdziecie pod tym linkiem
http://www.marcinkiewicz.com/mouthpiece ... nature.htm
dodam jeszcze, że wcześniej grałem na Schilke 17

konrad68124
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 24 sie 2009, 14:08
Instrument/y: Bach stradivarius 180MLV 43/72
Ustnik/i: Marcinkiewicz E12 Vizzutti
Lokalizacja: Pabianice/ Warszawa

Post autor: konrad68124 » 2 paź 2012, 18:32

wkradł się mały błąd przez pomyłkę Schilke 14 a nie jak napisane 17

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 10 paź 2012, 21:01

Witam wszystkich

Przymierzam się do kupna nowego ustnika gdyż po graniu na A&S 3c stwierdziłem, że nie spełnił moich oczekiwań. Już go w orkiestrze upchnąłem i wróciłem do swojego starego noname 7c.

Zdecydowałem się na GEWE tak jak polecał Damian.
Ostatnio jednak w Orkiestrze pojawiły się trąbki firmy Thomann [Tajwan z tego co się domyślam ] z ustnikami niewiadomego pochodzenia i rozmiaru. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że grało się na nich bardzo lekko i wygodnie a przypominały rozmiarem zewnetrznym 7c z mniejszym moim zdaniem otworem przelotowym.

Nie mam jednak jeszcze doświadczenia z rozmiarem 5c. Jaka będzie różnica między nim a 7?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 10 paź 2012, 21:13

A&S nie spełnił oczekiwań w jakim sensie?? Widzę że żonglujesz rozmiarami, najpierw 3C, później 7C, na końcu coś piszesz o 5C... po co tak gmatwać.... :?: :?: :?: A tą Gewe jaki planujesz rozmiar :?:
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 11 paź 2012, 15:39

ciężko się grało w górnym rejestrze, do tego niewygodny i w mojej ocenie za duży. A też go dostałem w prezencie i byłem ciekawy jak się sprawdzi. A nad gewa zastanawiam się nad 7

ODPOWIEDZ