Większy ustnik

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
f0rest.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:36
Instrument/y: B&S/ ustnik arnolds&sons
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Głogów

Większy ustnik

Post autor: f0rest. » 6 gru 2012, 22:31

Witam.
Posiadam ustnik arnolds & sons 7c. Chce kupić ustnik większy i głębszy. Szukam dużego ustnika, najlepiej modele Heavy wight Schilke :mrgreen: , lub Megaton Bacha 8) . Coś w rodzaju "tych większych, długich". Na forum czytałem, że ustniki tego typu mają lepszą barwę dźwięku. Jaki rozmiar polecacie, chcę zamówić ustnik na stronie Protline.

Awatar użytkownika
andrew-88
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 66
Rejestracja: 25 lip 2011, 20:57
Instrument/y: Conn 61B i 36B / besson brevete
Ustnik/i: Gr, Monette, Gustat Heim, Marcinkiewicz
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: andrew-88 » 7 gru 2012, 08:49

Zaraz dostaniesz serie odpowiedzi, że jest to indywidualna sprawa i rozmiar musisz wybrać próbując ustniki osobiscie :) z czym też sie oczywiscie zgadzam.
"Megatony" są masywniejsze co wymaga większej kondycji do grania na nich :) a co do barwy jest ciemniejsza co nie dla każdego trębacza oznacza "lepsza barwę". Trzymając sie tematu jak najbardziej polecam sklep "Protline" :)
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 7 gru 2012, 10:23

Stomvi są tańsze od bachow, możesz też z nich wybierać. Ja myślę nad zakupem stomvi megatone 3C.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

f0rest.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:36
Instrument/y: B&S/ ustnik arnolds&sons
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Głogów

Post autor: f0rest. » 7 gru 2012, 14:21

Ok. Ale proszę o podanie większego rozmiaru ustnika niż 7c w przełożeniu na inne firmy. Cena nie gra roli.

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 7 gru 2012, 15:28

Z tego co piszesz to zamierzasz kupić w sklepie protline. Polecam ten sklep- najlepiej jak zadzwonisz i porozmawiasz osobiście a zna się facet na rzeczy, on ci doradzi i na pewno będziesz mógł parę po próbować i wtedy się zdecydujesz. Jeszcze lepszym rozwiązaniem jest udani się do sklepu tam to masz wybór..

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 7 gru 2012, 15:52

Bach 3C megatone jest dokładnie taki jak piszesz, "duży i długi". Grając na tym ustniku czujesz że masz power w ustach. Spróbuj na nim pograć.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

f0rest.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 28 paź 2012, 21:36
Instrument/y: B&S/ ustnik arnolds&sons
Ustnik/i:
Lokalizacja: Dolny Śląsk/ Głogów

Post autor: f0rest. » 7 gru 2012, 16:32

Dziękuję za pomoc
:trumpet:

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 7 gru 2012, 17:27

Ja tak jak przedmówca polecam sklep protline. Gmina kupiła tam z mojego polecenia instrumenty do mojej orkiestry, cała transakcja przebiegła w miłej atmosferze. Napisz do użytkownika Protline na trumpeters. Pozdro!
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Wojak[PL]
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:27
Instrument/y: Stomvi Forte
Ustnik/i: Monette B1-2S3, Yamaha A.Vizzutti, Stomvi 5C
Lokalizacja: Piaseczno/ Gdańsk

Post autor: Wojak[PL] » 8 gru 2012, 15:11

Wg. mnie na dźwięk nie tylko wpływa Megatone ustnika czy jego brak, ale też głębokość ustnika.
[Przykład z życia] Obecnie gram na Bachu 1 1/2 C MegaTone. Miałem raz okazję testu ustnika Bach 1 1/2 B [niemegatone, głębszy] i wg. mnie, kolegów i profesora brzmiał nawet lepiej niż mój [głębiej, trochę ciężej].
Na pewno jakieś znaczenie na brzmienie instrumentu ma też przelot w ustniku.
Nie polecałbym ustników Stomvi. [Grałem 6, 5 roku na 5C] Wg. mnie trochę tłumią instrument, nie pozwalają z niego wycisnąć całej mocy brzmienia. To tyle z mojej strony :mrgreen:
!!Sprzedam ustnik Stomvi 5C!! Pisać :D

Grzegorz_N
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 489
Rejestracja: 26 mar 2010, 08:42
Instrument/y: Bach Artisan, Martin Committee 1952
Ustnik/i: Bach Corp., Monette
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Grzegorz_N » 12 gru 2012, 20:24

f0rest. pisze:Heavy wight
Kolego chyba chodzi o "heavy WEIGHT" co z angielskego oznacza "ciężka waga".

Tu masz tabelę, w której możesz porównać rozmiarówkę Bacha do innych firm.

http://www.mouthpieceexpress.com/specsh ... n_idx.html

Ale tak ak piszą Koledzy, warto przymierzyć. Można też kupić, przymierzyć i jak będzie zły - sprzedać, to jednak trochę kosztuje (pieniędzy i czasu).
Pozdrawiam - Grzegorz

kakaboom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 19 lip 2011, 21:44
Instrument/y: Yamaha YTR-6335S
Ustnik/i: schilke 15
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: kakaboom » 13 gru 2012, 21:26

wg mnie megatone to tylko kupa metalu, a nie ładnie brzmiący ustnik (do klasyki)

kakaboom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 19 lip 2011, 21:44
Instrument/y: Yamaha YTR-6335S
Ustnik/i: schilke 15
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: kakaboom » 13 gru 2012, 21:27

wg mnie megatone to tylko kupa metalu, a nie ładnie brzmiący ustnik (do klasyki)

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 13 gru 2012, 22:00

kakaboom, niekoniecznie - całe studia "przegrałem" na Megatonie - Stomvi i Bach i złego słowa nie powiem - gra solo, orkiestra, kwintet - wszystko działało jak należy. Do dziś gram na 1 1/2C Bach Megaton. To potwierdza fakt, że ustnik to nie wszystko oraz, że sam nie zagra. Twoje słowa można odnieść do wszystkich ustników - kupa metalu - nie mniej co komu bardziej spasuje to dana osoba na tym gra.
Wiadomo, że Megaton kosztuje więcej "zdrowa" i kondycji ale jak dla mnie to świetny ustnik! :) :) :)
Mimo wszystko szanuje Twoje zdanie choć doświadczenia podpowiadają mi inaczej :D
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 13 gru 2012, 22:29

Wojak[PL] pisze:Nie polecałbym ustników Stomvi. [Grałem 6, 5 roku na 5C] Wg. mnie trochę tłumią instrument, nie pozwalają z niego wycisnąć całej mocy brzmienia.
Ciekawe stwierdzenie. Mógłbyś trochę bardziej rozwinąć wypowiedź bo nie wiem czy dobrze Cię zrozumiałem.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

kakaboom
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 19 lip 2011, 21:44
Instrument/y: Yamaha YTR-6335S
Ustnik/i: schilke 15
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: kakaboom » 13 gru 2012, 22:49

Damian Ruskowiak pisze:kakaboom, niekoniecznie - całe studia "przegrałem" na Megatonie - Stomvi i Bach i złego słowa nie powiem - gra solo, orkiestra, kwintet - wszystko działało jak należy. Do dziś gram na 1 1/2C Bach Megaton. To potwierdza fakt, że ustnik to nie wszystko oraz, że sam nie zagra. Twoje słowa można odnieść do wszystkich ustników - kupa metalu - nie mniej co komu bardziej spasuje to dana osoba na tym gra.
Wiadomo, że Megaton kosztuje więcej "zdrowa" i kondycji ale jak dla mnie to świetny ustnik! :) :) :)
Mimo wszystko szanuje Twoje zdanie choć doświadczenia podpowiadają mi inaczej :D
Po prostu masywna budowa ustnika (wg moich odczuć po graniu na nich) sprawia, że brzmienie jest "ograniczone" przez ustnik.Brzmi ustnik a nie trąbka

ale to tylko moje wrażenie po grze na takich ustnikach, więc szanuję zdanie experta :)

Awatar użytkownika
Michał Koniarski
Ekspert
Ekspert
Posty: 713
Rejestracja: 1 cze 2009, 23:08
Instrument/y: Schilke HC1-L, Carol Brass CFL 7200 GSS
Ustnik/i: Schilke 14 Heavyweight, Stomvi 4
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Michał Koniarski » 13 gru 2012, 23:42

Słowo "ograniczone" akurat w przypadku megatonów jest nieszczęśliwe (żeby nie powiedzieć nietrafione) ponieważ jest dokładnie na odwrót. Może po kolei:

- Zwykłe ustniki produkują jasny i klarowny dźwięk. Jeżeli ktoś takowego szuka to taki ustnik jest lepszy dla niego. Zwykły ustnik w dynamice mf-f odzywa się czystym, jasnym dźwiękiem, lekko się go wydobywa ponieważ taki ustnik produkuje przede wszystkim wysokie pasmo dźwięku, które nie jest trudno wydobyć. W dynamice ff-fff barwa takiego ustnika przestaje być klarowna i czysta, zaczyna być rozdarta i ostra (tzw. scream często pożądany w big bandach). Wszystko za sprawą wysokiego pasma dźwięku, które w dużej dynamice przestaje dźwięczeć i zaczyna szukać limitów, które powodują wrzask.

- Ustniki typu megaton również produkują wysokie pasmo, ale jest ono zamaskowane całą gamą innych pasm (środek, dół). W dynamice mf-f megaton brzmi ciemniej niż zwykły dlatego trudniej się na nim gra. Górna część pasma dźwięku w megatonie wychodzi bardziej na wierzch przy większej dynamice. Pozostałe części pasma również przybierają wtedy na sile dlatego w megatony można dmuchać litry powietrza i nigdy się nie rozedrą tak jak zwykłe ustniki. W dynamice fff i większej megaton brzmi całą gamą pasma (wysokie, średnie i niskie) co daje mocny, pełny i brzmiący dźwięk. Jeżeli ktoś szuka lekkości gry i jasności barwy w megatonie to ich nie znajdzie. Za to odpowiedzialne jest właśnie to wysokie pasmo brzmienia. Na tym polega trudność gry na megatonach - trzeba więcej dmuchnąć, żeby pojawiła się pełnia barwy trąbkowej. Jednak możliwości brzmieniowe i volumenu w megatonach wydają się być nieograniczone w porównaniu do szybko rozdzierających się w brzmieniu zwykłych ustników.

- Jeszcze jednym elementem rozróżniającym zwykłe ustniki od megatonów jest kierunkowość dźwięku. W zwykłych ustnikach ma się wrażenie, że dźwięk wychodząc z czary rozchodzi się w każdą stronę (do przodu, na boki). W megatonach barwa jest bardziej skupiona, idzie w jednym kierunku.
Nie jest ważne co grasz, ale jak grasz. Kiksare humanum est :)
Wyróżniony w konkursie Mottywator

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 14 gru 2012, 11:47

Michał Koniarski, dzięki za fachowy opis sprawy :) Zgadzam się w 100% :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

ODPOWIEDZ