Ustnik Greg Black.

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
The Lizard King
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2013, 22:22
Instrument/y: Bach TR-305 Bb
Ustnik/i: Vincent Bach 7C, Greg black 1 1/4 C
Lokalizacja: Wyszków

Ustnik Greg Black.

Post autor: The Lizard King » 21 sie 2013, 13:44

Witam serdecznie. Nazwa tematu jest dosyć specyficzna, ale nie mam pomysłu jak inaczej to sformułować.
Otóż gram w orkiestrze 3 lata i ostatnimi czasy kapelmistrz zdecydował przenieść mnie na pierwszą trąbkę. Wiadomo, taki głos to głównie sygnały. Ale dodatkowo grywam we własnym zespole reggae/ska. I tu zaczyna się problem. Od dawna w mym posiadaniu jest ustnik Greg Black 1 1/4C. Do tej pory grałem na zwykłym 7C. Od wczoraj zacząłem przyzwyczajać się do Greg Blacka i teraz zadaję sobie pytanie czy dobrze robię. Bo w końcu to ustnik głęboki i nie wiem czy będzie pasował do sygnałów. Nie wiem czy też jest to dobra firma. Co o tym myślicie? :|

Awatar użytkownika
Ajuishkur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: 6 maja 2006, 13:21
Instrument/y: carol brass 7660 i 5284,jupiter 846rl
Ustnik/i: jet tone 7d, 10s, lmcx,symphonic c, mf (fl)
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ajuishkur » 22 sie 2013, 11:29

z informacji na stronie wynika,że tak samo głęboki jak 7c. Jednakże jak dla mnie przeskok z 7 na 1 i 1/4 to bardzo duży przeskok i sam bym się bał :) no ale zobaczysz jak Ci się na nim gra ,chociaż zaznaczam

DUŻA RÓŻNICA wielkości :P

no i pamiętaj to Ty grasz nie ustnik, ustnik zmienia brzmienie ale przede wszystkim brzmisz Ty

The Lizard King
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 31 mar 2013, 22:22
Instrument/y: Bach TR-305 Bb
Ustnik/i: Vincent Bach 7C, Greg black 1 1/4 C
Lokalizacja: Wyszków

Post autor: The Lizard King » 22 sie 2013, 21:40

Dzięki za odpowiedź. Jak na razie gram na nowym ustniku 3 dni i widzę lekką zmianę w barwie dźwięku. Jest bardziej głęboka i jakoś łatwiej osiągam wyższe rejestry. Tylko mam mały problem. Otóż straszliwie "charczę" gdy gram C niskie i pozostałe niższe dźwięki. Tylko gdy gram głośno, mocne, nasadzane nuty.. W końcu muszę, sygnały :P

ODPOWIEDZ