Firma Ustnika

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
antek dexter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 9 wrz 2013, 16:47
Instrument/y: Getzen 770SP Select ,Yamaha
Ustnik/i: Bach 5C,Yamaha 7C,Stomvi Spain 3C,KELLY 1C
Lokalizacja: Śrem k.Poznania

Firma Ustnika

Post autor: antek dexter » 12 lis 2014, 23:41

WItam! Gram na trąbce 5 lat i przyszedł czas na wymianę ustnika na większy rozmiar. Zastanawiam się nad kilkoma firmami takimi jak:
V.Bach
Stomvi
Shilke
Hammond Design
Greg Black
Denis Wick

i nie wiem który z tych ustników będzie odpowiedni.Zależy mi na ciepłej miękkiej ciemnej barwie głownie do muzyki klasycznej.Mój budżet to ok 500-600 zł.Rozmiar oczywiście dopasuję na miejscu w sklepie.Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 13 lis 2014, 12:56

antek dexter, nie jest możliwością odpowiedzieć na Twoje pytanie. Szukasz ustnika, na którym uzyskasz ciepłą i ciemną barwę. Hmmmm... Kaźdy kreuje dźwięk indywidualnie. Wszystko zależy też od instrumentu jakim dysponujesz. I tutaj nie pomoże wskazywanie firm. Trzeba się udać do sklepu, wziąć kilka ustników i w sali prób po prostu popróbować. Tylko tą metodą wybierzesz ustnik, który będzie Ciebie satysfakcjonował pod każdym względem. Teoretyczne wywody i nasze doświadczenia nie rozwieją Twoich wątpliwości. Takie sprawy rozwiążesz poprzez bezpośrednią konfrontację z ustnikami i instrumentem. Taka moja rada ;)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 13 lis 2014, 18:25

Damian Ruskowiak, dobrze ci radzi, np. do mojego Getzena Greg Black był odpowiedni, dźwięk klasyczny ale każdy uważa inaczej.

ODPOWIEDZ