Głebokie ustniki!!!

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Awatar użytkownika
bAcH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:55
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: ślaskie

Głebokie ustniki!!!

Post autor: bAcH » 21 wrz 2007, 20:20

:mrgreen: Co sadzicie o glebokich ustnikach? Czy sa one naprawde tak dobre? Czy mozna na nich grac wysoko i miec takze czysty dzwiek?Dlaczego tak wielu znanych trebaczy na nich gra????
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2007, 20:25 przez bAcH, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 21 wrz 2007, 20:25

podobno na głębokich ustnikach gra się ciężej ale mają pełniejszy dzwięk-- tak słyszałem
a co do grania wysokich dzwięków to można grac tak samo jak na płytkich można grac dzwięki pedałowe, wszystko zależy od grającego i jego możliwości
Ostatnio zmieniony 11 paź 2007, 17:47 przez adam113, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
damalu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 667
Rejestracja: 19 wrz 2006, 21:04
Instrument/y: YTR 4335 GS
Ustnik/i: Vincent Bach 1 1/4 C
Lokalizacja: W-wa / Krk
Kontakt:

Post autor: damalu » 21 wrz 2007, 21:33

generalnie im głębszy ustnik tym pełniejsza barwa. Dlatego też zachwycamy się cudowna barwą wielu znanych trębaczy... jednym z powodów jest właśnie głęboki ustnik ;)
"Muzyka jest twoim doświadczeniem,myślami i mądrością. Bez nich nie zagrasz dobrze." - Ch.Parker

Awatar użytkownika
Immortal4ever
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:58
Instrument/y: Kilka cosi....
Ustnik/i: Vincent Bach CORP. 1C i Bach 7C
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Post autor: Immortal4ever » 21 wrz 2007, 22:04

Jeśli chodzi o głębokie ustniki to dają one naprawdę super efekt... Poprawiają barwę co sprawia że można wydobyć z instrumentu większą głębie... Przydaje sie niesamowicie w niektórych utworach...
Już od najmłodszych lat mój spaczony charakter mówi mi, że jestem inny niż ogół śmiertelników. Tu również odnoszę sukcesy.

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 21 wrz 2007, 23:03

tak. głębokie ustniki przede wszystkim zmieniają barwe na ciemniejszą, cieplejszą, głębszą :) oczywiście co komu pasuje, teraz jest tendencja aby trąbka miała raczej ciemne brzmienie w muzyce klasycznej ale w big bandzie lepsza jest chyba troche jaśniejsza, bardziej przenikliwa barwa. jesli chodzi o granie góry, to są różne teorie: jedni mówią że gra sie łatwiej, inni ze tak samo-ja sądze że nie ma różnicy i że góra brzmi lepiej na głębszym ustniku bo nie jest taka ostra. głęboki ustnik potrzebuje troche więcej powietsza niż płytki żeby brzmiał, dlatego może sie uważa że na głębszych gra sie trudniej. mnie sie wydaje że to kwestia przyzwyczajenia. :) dlaczego znani trębacze na nich grają? nie wiem, ich zapytaj ;D :P
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
Michał Olejnik
Ekspert
Ekspert
Posty: 325
Rejestracja: 5 lip 2006, 16:14
Instrument/y: 2xGetzen, Conn, Kanstul, Stomvi...
Ustnik/i: 4MD&9
Lokalizacja: Błażejewo/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michał Olejnik » 11 paź 2007, 16:23

No z tym akurat ze znani trebacze graja na glebokich ustnikach to nie do konca sie zgodze :) Np. seria Yamachy sygnowana przez Vizuttiego to ustnik bardzo plyciutki podobnie jak seria Bobbiego Shew to rowniez ustniczek raczej plytki takze z ta glebokoscia to nie zawsze tak jest... :)

pozdro
>>>STOMVI & CONN & GETZEN TRUMPET PLAYER<<<
>>Ratownik Drogowy PZM<<
>>Sędzia Sportu Samochodowego AW<<

pepin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:25
Instrument/y: professional bachs, yamahas
Ustnik/i: reeves
Lokalizacja: piotrkow tryb.

Post autor: pepin » 11 paź 2007, 19:31

Arturo S. gra każdy rodzaj muzyki na ustniku(rozmiar Bacha)3C, a wiekszosc z wielkich w rozrywce, big bandach gra na ustnikach plytkich( czesto to yet tony) ale nie małych w sensie obwodu!!ale cwiczą na glębokich ...
pepin

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 24 lis 2007, 21:00

ja wole jak trąbka ma ostre agresywne brzmienie, chociaż tak jak tutaj wyczytałem do niektórych utworów pasuje miekki głeboki dzwięk :twisted:

k.moroz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 10 kwie 2007, 13:35
Instrument/y: B&S Challenger 3137
Ustnik/i:
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: k.moroz » 8 gru 2007, 22:22

Ja tez wole ostre, takie jakby jazzowe brzmienie. A to, jaki ustnik komu pasuje, zalezy w duzej mierze od samego grajacego, jego zadecia i praktyki.

ODPOWIEDZ