Tłumik stricte do ćwiczenia

Oliwki, tłumiki, stojaki, pulpity, mikrofony, futerały itp.
akord
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 6 wrz 2021, 17:21
Instrument/y: King Silver Flair
Ustnik/i:

Tłumik stricte do ćwiczenia

Post autor: akord » 6 wrz 2021, 17:28

Drodzy forumowicze,

po kilku latach wracam do ćwiczenia na trąbce. Mój dawny profil sprzed 10 lat na tym forum chyba już nie istnieje. Z powodów lokalowych (mieszkanie w bloku) jestem zmuszony kupić jakiś tłumik do ćwiczenia, żeby mieć jakikolwiek codzienny kontakt z instrumentem. I stąd mam do Was drodzy pytanie jaki Waszym zdaniem tłumik spełni swoją rolę? Zależy mi na jak najmniejszym oporze powietrza przy możliwym jak największym wyciszeniu, z naciskiem na to pierwsze. Sporo czytałem już na ten temat, ale wątki są już sprzed kilku lat i z pewnością nie uwzględniają najnowszych modeli, które wyszły w ostatnich latach. Z tego, co przeczytałem na zagranicznych stronach, bardzo polecany jest Bremner Sshh mute. Czy Waszym zdaniem to jest dobry tłumik do ćwiczenia? A może Waszym zdaniem wyszły jeszcze lepsze tłumiki pod tym względem? Cena właściwie nie gra roli, jestem gotowy zainwestować w niego ile trzeba, byle nie niszczyć sobie płuc. Będę Wam bardzo wdzięczny za rady! Z pozdrowieniami, akordzik :D

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Re: Tłumik stricte do ćwiczenia

Post autor: eliasztp » 3 paź 2021, 08:21

Fajny tłumik ale niestety blokuje powietrze jak każdy, tego nie ominiemy. Trochę lepiej jest z Wallace (nie pamietam modelu ale miał niebieski kolor) bo on ma możliwość ustawiania oporu powietrza co wpływa też na dynamikę ale ogonie jest cichy. Dlatego jak już musisz coś pograć chwilę na tłumikczu to polecam Ci wybór między tymi dwoma, ewentualnie jeszcze jakiś pożądny harmon.

ODPOWIEDZ