Tłumik: PRACTICE MUTE - taki do akademika ;-)

Oliwki, tłumiki, stojaki, pulpity, mikrofony, futerały itp.
Buler's
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 mar 2008, 23:26
Instrument/y: Getzen 700 Eterna
Ustnik/i: Monette B4
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń/Toruń

Tłumik: PRACTICE MUTE - taki do akademika ;-)

Post autor: Buler's » 16 wrz 2009, 11:47

Witam,
planuję zakup tłumika typu practice mute, żeby móc od czasu do czasu pograć sobie w akademiku. Ostatnio grałem na denis wick'u, całkiem fajny, ale stawia odczuwalny opór. Grałem też na stomvi - chyba trochę lżej, ale nie jest metalowy i nie wiem jaka jest trwałość tego tworzywa... Myślałem też nad soundbrass'ie (jak szaleć to szaleć... :-P), ale trochę kosztuje... Z resztą, nie wiem czy opłaca mi się inwestować w takie elektroniczne cudo.
W myśl zasadzie - jeśli czegoś nie ma, to się nie zepsuje pozostanę chyba przy planie A, czyli normalnym tłumiku... Tak czy owak, poszukuje jakiegoś "zatykacza". Czy ma ktoś może jakieś doświadczenie z tego typu tłumikami? Jakieś opinie, rady? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Buler's

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 16 wrz 2009, 17:18

Mam Denis Wicka i Stomvi. Denis rzeczywiście stawia opór, ale jak gra się na nim lekko to nie ma problemów, Stomvi nie jest zły, całkiem dobrze tłumi, nie blokuje powietrza, jest trochę głośniejszy, tylko ja nie miałem korka tylko jakąś gumkę, która szybko odpadła, po doklejeniu kawałka korka jest już dobrze. Nie polecam elektronicznych zabawek.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Buler's
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 29 mar 2008, 23:26
Instrument/y: Getzen 700 Eterna
Ustnik/i: Monette B4
Lokalizacja: Golub-Dobrzyń/Toruń

Post autor: Buler's » 16 wrz 2009, 22:07

Czyli nie tylko ja mam takie odczucia po wypróbowaniu tych dwóch tłumików. Jeszcze poszukam i popróbuje innych, bo póki co na oku mam te wspomniane.
Czy ktoś grał kiedyś na Humes&Berg 132 Practice mute?

Awatar użytkownika
adam113
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1073
Rejestracja: 1 wrz 2007, 23:00
Instrument/y: Schagerl T-2000S, Yamaha 5335G
Ustnik/i: Bruno Tilz 1CE , Hammond & Designe 4ML
Lokalizacja: Osiek

Post autor: adam113 » 17 wrz 2009, 09:06

Ja mam Stomvi z korkiem, trzyma się dobrze i fajnie się gra. Z Denisem nie miałem doczynienia.

ODPOWIEDZ