Problem z keyboardem Yamaha PSR 710

Film, internet, sport, polityka i wszelkie inne sprawy...
Maciora1892
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2011, 16:10
Instrument/y: Roy Benson TR-101
Ustnik/i: DENIS WICK.LONDON 3C
Lokalizacja: Brzeg

Problem z keyboardem Yamaha PSR 710

Post autor: Maciora1892 » 19 lis 2011, 16:41

Witam i zarazem przepraszam że piszę na forum dla trębaczy ale być morze ktoś ma z was prócz trąbki jeszcze keyboard i ma ten sam problem. Tak więc problem z swoją yamahą otóż od pewnego czasu w moim keyboardzie strasznie lubi trzeć klawisz (E1). Trzeć w sensie że nie trze o sąsiadujący klawisz tylko o coś tam w środku wcześniej czegoś takiego nie miałem(podczas naciskania) . Yamaha ma niespełna miesiąc więc jest na gwarancji i chciałem się zapytać czy to normalne że klawisze będą powoli ocierać się o coś tam w środku i będzie słychać i czuć te otarcie klawisza cz jest to jakaś grubsza sprawa i oddać na gwarancje.Proszę o pomoc z góry dziękuję!.
Ostatnio zmieniony 20 lis 2011, 12:02 przez Maciora1892, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 19 lis 2011, 23:22

Wybacz ale totalnie nie rozumiem twojego zapytania. Chodzi ci o klawisz biały na klawiaturze dźwiękowej, czy któryś z pozostałych w okolicach wyświetlacza ???

Maciora1892
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 11 sty 2011, 16:10
Instrument/y: Roy Benson TR-101
Ustnik/i: DENIS WICK.LONDON 3C
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: Maciora1892 » 20 lis 2011, 07:42

nie o biały klawisz na klawiaturze dźwiękowej

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 26 lis 2011, 10:39

Maciora1892, w nowym instrumencie nie ma prawa nic trzeć, zapytaj sprzedawce co proponuje w takiej sytuacji. Naprawy gwarancyjne często wiążą się z oddaniem instrumentu na dłuższy czas.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 27 lis 2011, 12:47

Maciora1892, pod klawiaturą każdego keyboard'a są takie gumki, na które po naciśnięciu klawisza działa siła, klawisz dociska gumkę i powstaje dźwięk. Klawisze są umocowane na takich małych sprężynkach i może dostał się tam jakiś okruszek lub ewentualny brud lub cokolwiek co powoduje taki odgłos. Nie ma co kombinować. Oddaj na gwarancję i już. Takie coś nie ma prawa się dziać. Ja mam syntezator Kurzwiel'a i przestał mi grać jeden dźwięk. Powodem była zużyta gumka pod klawiszem. Osobiście pojechałem do serwisu w Krakowie (przy okazji zwiedzając sobie miasto) i naprawa trwała dosłownie 30 minut może mniej. W związku z tym, że stwierdzono, iż to w wyniku eksploatacji to musiałem zapłacić 80 zł. W Twoim przypadku powinno być szybciej i za darmo. Gdyby gwarancji nie było to każdy dobry elektronik oczyściłby to Tobie bardzo prosto i szybko bo wielkiej filozofii w tym nie ma. Jak jest gwarancja - to korzystaj :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

ODPOWIEDZ