Laptop [frma?]

Film, internet, sport, polityka i wszelkie inne sprawy...
Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Laptop [frma?]

Post autor: zgaju » 29 lis 2011, 15:47

Witam wszystkich, przymierzam się do kupienia laptopa. Pewnie każdy z was (albo większość) pracuje z notebookami różnych firm. Ja nie pytam o parametry bo już mam obrane procesor i5, karta graf. Ati/nvidia, 500gb dysku, matryca 16" lub 17", 4-6gb ramu.
Na Apple mnie nie stać. to mówię od razu ;) Już miałem brać HP bo byłem przekonany o niezawodności tej firmy, ale poczytałem trochę i to chyba nie jest najlepszy wybór. Chciałbym abyście napisali z jakim sprzętem pracujecie (albo wasi znajomi), co o nim sądzicie i jakie ma wady i zalety.

Pozdrawiam !
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
matikopl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 29 lis 2010, 19:50
Instrument/y: Kuhnl & Hoyer - TOPLINE LEAD, Amati
Ustnik/i: Denis Wick 3c, K&H 3c
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: matikopl » 29 lis 2011, 15:53

Ja pracuje na MSI GT683R i jest bardzo dobry- zwłaszcza, że mam tą najbardziej wypasioną wersję: i7, 1TB, GTX 560 M, 16 GB RAM.
Ale polecam też firmę Asus.
Jeśli pomogłem kliknij "Pomógł" :)

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 29 lis 2011, 16:44

Moja żona ma Acera Extensa 5220 już prawie cztery lata - chodzi naprawdę szybko jak na swoje parametry(1gb ram, 120 dysk, 2.0 procesor) i wiek. Ani razu nie był w naprawie i ani razu nie miał robionego formata,od początku ma cały czas ten sam system win xp home edition. Polecam tą firmę.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 29 lis 2011, 22:58

zgaju, gdy ja niedawno kupowałem lapka sprzedawca powiedział mi, że większość komputerów spełnia aktualne wymogi potrzeb, na które chciałbyś go wykorzystać. Jak spytałem, które firmy są złe czy lepsze powiedział mi tak: jeśli trafi się na wadliwy egzemplarz to nawet najlepsza firma może zawieść, to tylko elektronika - może się popsuć. Mówił mi to człowiek z Komputronika. Mój kuzyn zakupił Dell z procesorem i5. Wszystko działa ale np. padły głośniki po pół roku, które w oryginalnym serwisie w gwarancji door-to-door założono je membranami do dołu. Wiem absurd ale tak jest bo dźwięk słychać jak spod ziemi. Taka rzeczywistość. Miałem wcześniej Toschiba - złego słowa nie powiem na nią - miałem ją 5 lat i ani razu nie stawiałem systemu. Szybko padła bateria niestety. Całkiem niedawno po prostu się wyłączył i ... padł. Więc zmusił mnie do zakupu innego. W Komputroniku zasięgłem porady i ostatecznie kupiłem ASUSA serii K52J intel i3, Win7, 6GB ramu, 320 HDD, Grafa ATI Mobility Radeon HD 5470 - 512 MB. Śmiga rewelacyjnie. Używam go do podstawowych zadań oraz do muzyki - nagrywania, pisania, komponowania. Wszystko działa jak należy. WIem, że ASUS ma przeciwników (jak każda firma) - ja nie narzekam i śmiało mogę polecić :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 30 lis 2011, 00:06

dzięki za porady, najbardziej zastanawiam się nad Dell albo Lenovo no i myślałem nad HP ale gra chyba nie warta świeczki bo na te laptopy bardzo dużo ludzi narzeka w porównaniu do np asusa ;)
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 30 lis 2011, 00:50

Jeszcze bym od siebie polecił Samsunga R540, którego używam prywatnie. Z tym, że to 15''

Ale kompromis między ceną i parametrami w wersji z i5

Intel Core i5 i5-450M 4GB 500GB 15,6'' HD545V

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 30 lis 2011, 14:14

Ja od 2 lat śmigam na Sony Vaio, jest cichy i niezawodny jego wada to cena.
Wcześniej miałem, a raczej nadal mam Mediona który w zasadzie działa do dzisiaj i mimo podeszłego wieku (7lat) bateria trzyma 20min
Mam tez lapka HP który irytuje mnie każdego dnia, napędy głośne, szybko się grzeje, wentylator obudzi nawet umarłego, głośniki słabej jakości.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 30 lis 2011, 15:51

HP odstawiam, tylko mischka mnie w tym utwierdziłeś, dzisiaj byłem w renomowanym sklepie komputerowym i konsultant polecał mi asusy i delle - choć dell jest droższy ale w porównaniu do asusa płacimy więcej tylko za markę. co do HP to powiedział tak: "z roku na rok jest z nimi coraz gorzej, ale na niektórych egzemplarzach da się jeszcze pracować (śmiech)".
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

kaskader1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 4 cze 2011, 16:51
Instrument/y: trabka
Ustnik/i:
Lokalizacja: w-wa

Post autor: kaskader1357 » 30 lis 2011, 16:03

Przed zakupem dobrze zastanów się do czego jest potrzebny ci laptop. Jeżeli laptop ma służyć do przeglądanie internetu, dokumentów itd. to nie opłaca się inwestować w i5 (choć zależy jaki model, te starsze są mniej wydajne a co za tym idzie- tańsze)
I te 6GB RAM to swojego rodzaju chwyt marketingowy (nawet przy grze w Battlefield 3 nie jest użyte 4GB) I ostatnie, chyba najważniejsze, nie kupuj w sklepach typu EURO RTV AGD czy Komputronik bo oni na każdym podzespole bazowym nabijają marżę ~50zł. Najlepiej kupować w sklepie internetowym.

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 30 lis 2011, 17:59

mam u siebie na mieście bardzo fajny sklep, mają tysiące aukcji na allegro, to z ramem to wiem ;) bo jak składałem swój komputer to informatyk mi mówił że jak do XP to 2Gb wystarczą bo xp nawet nie widzi 4gb, jak do 7 to 4gb i to wystarczy w zupełności, po co przepłacać. co do użytkowania to do internetu, filmów, czasami w jakaś gierkę pograć, kupuję laptop ze względu na studia także, teraz mam pieniądze uzbierane, a w wieku 18 lat będą inne potrzeby więc na laptop może mnie już nie stać ;p
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 30 lis 2011, 18:48

kaskader1357, nie zgodzę się - kupując ASUSA najlepszą cenową ofertę podano mi w Komputroniku. Z resztą patrząc na ogólne ceny laptopów mają je dość konkurencyjne.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 30 lis 2011, 18:59

Osobiście tez jestem zwolennikiem kupowania w zwykłych sklepach.
Wiem z doświadczenia ze naprawy gwarancyjne w sklepach internetowych przebiegają nie zawsze sprawnie.
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
zgaju
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 749
Rejestracja: 14 kwie 2008, 14:12
Instrument/y: Andreas Eastman ETR-520GS
Ustnik/i: Laskey 68MC
Lokalizacja: Tąpkowice
Kontakt:

Post autor: zgaju » 30 lis 2011, 19:01

gdybym brał Della to tego http://allegro.pl/dell-inspiron-q15r-i5 ... 32320.html co sądzicie ;) ?
Jeżeli pomogłem kliknij "POMÓGŁ"

6. POWOLI DOCHODŹ DO CELU
Jeśli chcesz być dobrym nie możesz się spieszyć. Stopniowo i dokładnie pracuj nad doskonaleniem swych umiejętności i pamiętaj, że człowiek uczy się całe życie.

Awatar użytkownika
SŁAWOMIR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 1 lip 2010, 15:06
Instrument/y: RAW brass
Ustnik/i: jak wyżej
Lokalizacja: powiat świdnicki

Post autor: SŁAWOMIR » 30 lis 2011, 20:01

Ja też o tym DELLu myslałem, ale zdecydowałem się ostatecznie na TOSHIBA - kupiłem w tej sieci co podajesz (X-KOM_PL)
jestem zadowolony bardzo z wyboru laptopa oraz obsługi sklepu - polecam sklep/sieć jak najbardziej.

Rumcajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 638
Rejestracja: 16 gru 2008, 20:29
Instrument/y: roy
Ustnik/i:
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Rumcajs » 30 lis 2011, 22:08

Damianie mam taki sam komputerek jak Ty tylko że i5 i 4GB Ramu ;) , mam go rok czasu i spisuje się wyśmienicie, jedyną wadą tego netbooka jest osadzanie się kurzu na powłoce.

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 30 lis 2011, 22:11

Rumcajs, oooo :) Fajnie :) Kurz jest widoczny niestety ... no ale co zrobić :) ja go mam dopiero 4 miesiąc. Gdy padła mi Toschiba szukałem czegoś do 1800 i postawiłem na Asusa. Póki co złego słowa nie powiem :) Zasuwa, aż miło :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

ODPOWIEDZ