Strona 1 z 1

przenośny rejestrator

: 18 sty 2014, 14:06
autor: Tip
Czy ktoś miał kiedyś do czynienia z czymś w tym stylu?
http://muzyczny.pl/135639_ZooM-H1-V2-cy ... zarny.html
Czy taki przenośny mikrofon ma wystarczającą jakosć nagrywania by nie było szumów?Widziałem kiedyś prezentację rejestratora marki Apogee i tam jakość była bajeczna, jednak kosztował on 7-8 stów, więc nie wiem jak to się ma w porównaniu z takim zoomem

: 18 sty 2014, 15:23
autor: klosio
Odsłuchiwałem kiedyś demo nagrane modelem Zoom H4N. Jakość była bez zarzutu. Różnica między nimi jest głównie taka, że H4N ma możliwość podpięcia dwóch zewnętrznych mikrofonów i nagrywania na czterech ścieżkach. No i jest oczywiście droższy, ale jeśli idzie o jakość nagrania i poziom szumów - nie powinno być różnicy.

: 22 sty 2014, 11:55
autor: Devil_inside
Ostatnio jestem w temacie wiec sie wypowiem. Generalnie rejestratory nagrywaja w wysokiej jakosci (24bit/92khz) co jest jakoscia praktycznie studyjna. Takze jakosc zarejestrowanego dzwieku jest bez zarzutu. Ograniczaja ja tylko mikrofony w urzadzeniu. Mozliwosc podpiecia zewnetrznych mikrofonow osobiscie uwazam za bezsensowna poniewaz taki mikrofon to dodatkowy koszt i sprawia ze urzadzenie jest mniej " przenosne" ja mam teraz pozyczony rejestrator Yamahy(jak wroce do domu to sprawdze jaki model). Nagralem nim koncert orkiestry symfonicznej i jestem bardzo zadowolony z jakosci. Takze polecam sie rozejrzec takze za urzadzeniami innych firm niz Zoom.

: 22 sty 2014, 13:20
autor: klosio
Trochę nie rozumiem. Skoro urządzenie jest ograniczone przez wbudowane mikrofony, to zewnętrzne to ograniczenie niwelują, nieprawdaż?
Nie mogę się też zgodzić z twierdzeniem, że ograniczają mobilność urządzenia - ich podpięcie to minuta pracy, a za cenę urządzenia amatorskiego (i nadal mobilnego) masz bardzo wysoką jakość nagrania na czterech ścieżkach. Nie muszę chyba Cię przekonywać o tym jak ważne jest odpowiednie rozmieszczenie mikrofonów?
Podobnie jak do tego, że bardziej zaawansowana konsola to kilka tysięcy złotych a Zoom H4N to jeden tysiąc? Plus mikrofony oczywiście, które tanie faktycznie nie są. Zatem przy ograniczonym budżecie takie rozwiązanie ma sens jak najbardziej dla kogoś, kto szuka większych możliwości.

: 22 sty 2014, 15:44
autor: Devil_inside
klosio pisze:Skoro urządzenie jest ograniczone przez wbudowane mikrofony, to zewnętrzne to ograniczenie niwelują, nieprawdaż?
Tak, natomiast ma znaczenie cena. Para dobrych mikrofonów pojemnościowych to spory wydatek, a kupowanie porównywalnych co w urządzeniu mija się z celem.

Podpięcie mikrofonów to rzeczywiście minuta pracy, natomiast trzeba przynieść walizeczkę z mikrofonami, kable, statywy i dodatkowo trzeba to wcześniej rozstawić. A samo urządzenie można przynieść w kieszeni, położyć i po prostu włączyć.
Widzę możliwość dokonania nagranie np trąbki z fortepianem, gdzie jeden mikrofon idzie dla trąbki, drugi dla fortepianu i mikrofony z urządzenia zbierają dźwięk z sali dla uzyskania przestrzeni, albo nagranie zespołu rozrywkowego z wokalem, który ma mikrofon podpięty do urządzenia. Natomiast warto już się wtedy zastanowić czy nie wyjdzie taniej po prostu iść do studia nagrań i sprawdzić czy nie będzie się dało w cenie urządzenia+mikrofonów+kabli+statywów zrobić profesjonalnego nagrania w studio.

Poza tym jak ktoś ma laptopa szuka większych możliwości to może kupić np. to http://www.thomann.de/pl/presonus_audiobox_44vsl.htm wejście na 4 mikrofony, oprogramowanie do obróbki razem w urządzeniem, jakość nieporównywalnie lepsza niż Zoom, znacznie większe możliwości. Chociaż wtedy już trzeba przynieść laptopa, Presonusa, mikrofony itd. Natomiast jest możliwość obróbki, dodawanie plug-in'ów.

Wszystko zależy od potrzeb. Jeśli ktoś chce się nagrać na próbie/koncercie, żeby zobaczyć co można poprawić/zmienić to polecam kupić prostsze urządzenie, które nagrywa w stereo, bez możliwości podłączania zewnętrznych mikrofonów. Jeśli ktoś chce się bawić w homerecording to lepiej uderzyć w typ urządzenia, które podałem wyżej.
Oczywiście to jest tylko moje zdanie i nie musi być ono jedyne i słuszne :)

: 22 sty 2014, 16:28
autor: Arthur88
Devil_inside mam prośbę do Ciebie.

Czy mógłbyś tym "pożyczonym" rejestratorem yamahy, wrzucić jakieś nagranie? Chodzi mi o to żebyś zagrał kawałek utworu lub jakąś gamę bez żadnej edycji dźwięku.

Szukałem takich nagrań, jednak jedyne co znalazłem to zoom h1:
http://vimeo.com/27517213

Ale nie jestem w stanie powiedzieć czy nagranie nie było potraktowane korektorem graficznym, etc.

: 5 paź 2014, 18:48
autor: Arthur88
Odgrzewam temat, ponieważ dzisiaj wpadł mi w ręce podobny odtwarzacz:

ZooM H2N

Dźwięk skopiowany prosto z urządzenia, żadnej edycji, pogłos pochodzi z sali w której grałem.
Nagrywane na sali o pow. ok 75m2 (wys. 3,5m)
Ustawiłem się frontalnie do mikrofonu w odległości ok 4m.
Czułość mikrofonu ustawiona 4/10, nagrywane w trybie XY-stereo.

Nagranie >> click <<

: 2 gru 2014, 16:01
autor: ba.kon.
ja nie

: 13 cze 2015, 18:11
autor: travis
Wszedłem tu tylko po to by sprawdzić czy pamiętam hasło, ale nie sądziłem, że znajdę taką perełkę! Bardzo poważnie zastanawiam się nad zakupem takiego rejestratora. Myślałem na początku o modelu zoom h1, potem odkryłem rejestratory tascam i yamaha. Ostatnio zainteresował mnie zoom h2n ale nigdzie nie mogłem znaleźć dobrej próbki bo wszystkie które znalazłem to testy głosu albo jakieś obrobione, dlatego bardzo Ci dziękuję Artur za tą próbkę!
Co prawa zamierzam nagrywać głównie gitarę akustyczną, ale u Ciebie słychać tą naturalność tak jakbyś grał przede mną osobiście ) Wiem, że to skomplikowane urządzenie, dlatego pewnie trochę czasu zajmie zanim ogarnę ten sprzęt, ale ważne by jakość była jak najlepsza :)