Problemy z sąsiadami

Różne zagadnienia związane z trąbką nie pasujące do reszty działów.
Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 2 cze 2008, 13:56

Kamil Viktor, odkryłes amerykę z silent brassem po prostu... :roll: http://www.nokaut.pl/oferta/yamaha-sb-7 ... rabka.html - 459 zł zestawik z ubogim modułem, ale raczej wystarczy. http://www.musik-produktiv.pl/yamaha-sb-7-9.aspx - tutaj chyba najtaniej.

Awatar użytkownika
schutze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 598
Rejestracja: 18 lut 2008, 14:53
Instrument/y: B&S 535 S
Ustnik/i: B&S 7C i Arnolds & Sons 3C
Lokalizacja: Ciechocinek

Post autor: schutze » 3 cze 2008, 19:00

Taką że nie wiem, a co do silent brassu to naprawdę dobre, u kumpla grałem na takim czymś no i zadowalające, ale nie ma to jak normalna gra :)

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 3 cze 2008, 20:55

moim zdaniem silent brass jest beznadziejny i nadaje sie do ćwiczenia w ostateczności. i bez tego calego modułu, bo to jeszcze większy syf.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
havk
Moderator
Moderator
Posty: 1564
Rejestracja: 10 kwie 2006, 16:18
Instrument/y: Yamaha 4335G
Ustnik/i: Stomvi 4C Marcinkiewicz 7-S
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa

Post autor: havk » 4 cze 2008, 13:14

słuchaj, st5 byłby fajny, ale ten st9 to takie okrojone badziewie, jakich mało... Jakbym miał wybierac pomiędzy silent brassem i practice mute stomvika, jesli byłyby w podobnej klasie cenowej, wybrałbym silent brassa

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 4 cze 2008, 13:18

moim zdaniem ten cały moduł przez te swoje bajery zniekształca brzmienie, zamazuje niedoskonałości. jakbym miał wybierać pomiędzy tymi dwoma to bym wybrał granie bez :D (albo practice denis wicka)
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

piotrek_trumpet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: 16 gru 2007, 14:21
Instrument/y: Yamacha Xeno 8335, 4335G, Getzen Eterna
Ustnik/i: 16C4-GP
Lokalizacja: Nysa

Post autor: piotrek_trumpet » 4 cze 2008, 14:55

no także nie jestem zwolennikiem grania z takimi "bajerami" tak ja nie polecam grania z tłumikiem (no chyba że jest to specjalny tłumik do ćwiczenia)

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 4 cze 2008, 19:25

piotrek_trumpet pisze:no także nie jestem zwolennikiem grania z takimi "bajerami" tak ja nie polecam grania z tłumikiem (no chyba że jest to specjalny tłumik do ćwiczenia)
A czym się różni tłumik od specjalnego tłumika do ćwiczenia ??

piotrek_trumpet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 302
Rejestracja: 16 gru 2007, 14:21
Instrument/y: Yamacha Xeno 8335, 4335G, Getzen Eterna
Ustnik/i: 16C4-GP
Lokalizacja: Nysa

Post autor: piotrek_trumpet » 4 cze 2008, 19:33

no ja słyszałem że na tych do ćwiczenia się lepiej ćwiczy;d tzn. bardziej słyszymy swój dźwięk czy jakoś tak nie umiem tego wytłumaczyć ale kiedyś jak grałem na takim "tłumiku do ćwiczenia" to jakoś tak po ściągnięciu nie był taki yyyyyyyyyy no brzydki, a gdy gram na swoim "zwykłym tłumiku" ;d to zawsze po ściągnięciu dźwięk mam jakis taki przytłumiony, czasem nie che się odezwać. no troche dziwnie to wytłumaczyłem ale mam nadzieję że mnie zrozumiesz;d. :lol:

Awatar użytkownika
Devil_inside
Moderator
Moderator
Posty: 1433
Rejestracja: 26 maja 2007, 14:54
Instrument/y: Bach Stradivarius 43,Yamaha,Courtois,Schagerl
Ustnik/i: Laskey 70MC i kilka innych
Lokalizacja: Wałbrzych/Wro/Wawa

Post autor: Devil_inside » 4 cze 2008, 23:13

tłumik do ćwiczenia bardziej blokuje powietrze. ciezej sie dmucha. a zwykły tłumik puszcza powietrze prawie normalnie.
Ćwiczyć!! Nie gadać!! ;)

Awatar użytkownika
eliasztp
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 800
Rejestracja: 8 sty 2008, 16:31
Instrument/y: Yamaha Xeno
Ustnik/i: Warburton 6M
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: eliasztp » 5 cze 2008, 11:56

piotrek_trumpet pisze: zawsze po ściągnięciu dźwięk mam jakis taki przytłumiony, czasem nie che się odezwać. no troche dziwnie to wytłumaczyłem ale mam nadzieję że mnie zrozumiesz;d. :lol:
Doskonale to rozumiem dlatego nie jestem zwolennikiem ćwiczenia z tłumikiem

Awatar użytkownika
Jelon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2008, 01:12
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jelon » 5 wrz 2008, 23:08

A ja gram normalnie i tylko okna zamykam i mam luz :-)
Pufcypukafcykafkacypukacfy

Awatar użytkownika
Rafael
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 10 gru 2007, 21:38
Instrument/y: Dowids 88G, Kühnl & Hoyer Universal 2G
Ustnik/i: Bruno Tilz Flügelhorn/Trabka (Sonderbau)
Lokalizacja: Monachium(München)

Post autor: Rafael » 10 wrz 2008, 18:16

ja gdy jestem w Polsce w domu tez moge sobie pozwolic na normalne granie bez tlumika ale gdy jestem w domu u siebie to nie ma szans abym gral normalnie w mieszkaniu, przeciez to glosno slychac i moze komus przeszkadac. niedawno(3 miesiace temu) kupilem sobie silent brassem i jestem z niego zadowolony, wiadomo nie jest to ta sama satysfakcja co granie bez tlumika ale przynajmniej moge sobie cwiczyc ile chce i kiedy chce, dzwiek nie jest w 100% taki jak bez wyciszacza ale jest duzo lepszy anizeli na zwyklym tlymiku.

paulina
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2008, 11:04
Instrument/y: Puzon-Bach 42A
Ustnik/i: Schilke 51B4
Lokalizacja: Lipno / Toruń

Post autor: paulina » 10 wrz 2008, 19:43

Ja na szczęście nie mam takiego problemu.. W domu mogę sobie nawet do 23 ćwiczyć byle bym miała okna pozamykane...

MniszkaBrudnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:50
Instrument/y: Organy,flet,instr.klawiszowe,gitara.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MniszkaBrudnica » 8 paź 2008, 18:39

Ja akurat nie gram na trąbce,lecz na organach(kościół między innymi),a co za tym idzie instr.klawiszowe,flecie i gitarce.Jestem zawodowym muzykiem,więc gram niestety ciągle.Przychodzą do mnie też zgrać się z akompaniamentem.A gdy przychodził trębacz,to dostałam wezwanie na kolegium(wtedy to jeszcze taka instytucja była) za zakłócanie spokoju w dzień.Ponieważ trąbkę rzeczywiście(sprawdziłam) było słychać 2 ulice dalej. ]:->

[ Dodano: 2008-10-08, 18:57 ]
Zresztą i ja miałam również problemy z sąsiadami w różnych miejscach z powodu grania na pianinku czy flecie.Nawet grozili mi z tego powodu eksmisją co poniektórzy.A najśmieszniejsze było to ,że i w tym samym miejscu innym sąsiadom się podobało granie i mówili,żeby okno było otwarte,bo tak ładnie to brzmi i miło się słucha.I jak tu wszystkim dogodzić?
Mniszka Brudnica

Awatar użytkownika
waglik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: 10 lis 2007, 20:54
Instrument/y: CONN 20B U.S.A.
Ustnik/i: 5C
Lokalizacja: Tarnów, Dabrowa Tarn

Post autor: waglik » 8 paź 2008, 19:03

Boże jakich Ty masz sąsiadów :shock: skoro i kolegium i groziła Ci eksmisja...
1% talentu 9% szczęścia 90% pracy- przepis na dobrego muzyka.
--->oto ja http://www.youtube.com/watch?v=byNY7jQdFhI

MniszkaBrudnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:50
Instrument/y: Organy,flet,instr.klawiszowe,gitara.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MniszkaBrudnica » 8 paź 2008, 19:55

Miałam bardzo różnych sąsiadów,ponieważ zmieniałam dość często lokum swego czasu.I zdążyłam dzięki temu się zorientować,że nawet w tym samym miejscu jednym sąsiadom się podoba i chcą słuchać,a innych(i to wcale nie chorych)granie denerwuje.Choć zapewniam grałam raczej cicho(ponieważ głucha nie jestem i wystarczy mi wysokość dźwięku do ćwiczenia),a pianinko, flet czy organy elektroniczne to nie trąbka.Ale zależy na jakich ludzi się natrafi.I nie wyrzucajcie sobie,że się wasze granie niektórym sąsiadom nie podoba,ponieważ tak źle gracie.Niektórych to denerwuje bez względu na poziom i głośność.Po prostu tacy są.Ja po prostu robię w takich wypadkach swoje-czyli w miarę cicho gram między 6-22.Nie przekraczam prawa,więc niech sobie gadają.A kolegium mnie właśnie z tego powodu nie ukarało,że grane było na instrumentach przed 22.I eksmisją to mi grozili sąsiedzi niektórzy wykrzykując za mną na schodach.Ale prawnie nic mi wobec tego zrobić nie mogli.Więc dalej żyłam swoim (muzycznym )życiem.I tyle! :joke:
Mniszka Brudnica

Awatar użytkownika
waglik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: 10 lis 2007, 20:54
Instrument/y: CONN 20B U.S.A.
Ustnik/i: 5C
Lokalizacja: Tarnów, Dabrowa Tarn

Post autor: waglik » 8 paź 2008, 20:36

Heh ale kurcze są jednak ludzie... Na serio. Kiedyś tu na forum przeczytałem że chcieli szkołę muzyczną zlikwidować bo sąsiadom tej szkoły nie pasowało. Ja bym sie schował pod ziemie na miejscu tych sąsiadów i spaliłbym się ze wstydu... I na świat nie pokazał. Rozmawiałem na ten temat z rodzicami i powiedzieli że oni też by na miejscu tych sąsiadów na świat się nie pokazali bo to wstyd zabraniać nauki młodemu pokoleniu które tak bardzo chce się kształcić... i chcą wyjść na ludzi. Ale jeśli komuś to przeszkadza to po prostu albo jest niewykształcony, niewychowany... I mamy żywy przykład w książce "Mendel Gdański" może czytaliście. Ja za bardzo nie lubie czytać ale ten moment uwarł mi w głowie że jak ten żyd się modlił to tacy mali chłopcy się z niego śmiali i nabijali a jak przeszedł proboszcz i zobaczył że mendel się modli ściągnął czapke... Jeśli Ci sąsiedzi mają małe dzieci to rozumiem ale jeśli np. mają dzieci w wieku 13-18 lat to co im to przeszkadza ?? To tylko świadczy o niewychowaniu... I prosze nie podważać moich słów bo doskonale wiem co mówie...
1% talentu 9% szczęścia 90% pracy- przepis na dobrego muzyka.
--->oto ja http://www.youtube.com/watch?v=byNY7jQdFhI

Awatar użytkownika
Jelon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 25 sie 2008, 01:12
Instrument/y: brak
Ustnik/i:
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jelon » 8 paź 2008, 22:46

Taa ludzie są niestety czasem bezduszni :| ale mnie najbardziej wkurza to, że prawo nie zabrania grania między 6-22 a oni was jeszcze straszą kolegium :? Prawo jest prawem i tyle :!:
(Całe szczęście, że ja tego nie mam :P )
Pufcypukafcykafkacypukacfy

MniszkaBrudnica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 8 paź 2008, 17:50
Instrument/y: Organy,flet,instr.klawiszowe,gitara.
Ustnik/i:
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MniszkaBrudnica » 9 paź 2008, 10:34

Sąsiedzi mnie nie straszyli kolegiatą, ,tylko zrobili taki wniosek przez milicję (ówcześnie).Podpisało się parę osób,że zakłócam spokój,ponieważ wychodzą z mego lokum jakieś okropne dźwięki(a facet naprawdę ładnie grał i był po wyższej).Ten człowiek trąbkowy był z Gdańska i te próby były może tak z godzinę dziennie przez 3 dni pod rząd w godzinach popołudniowych.Dzieci małych w kamienicy nie było.Stara to była kamienica i miała dość grube mury.Chorych też nie było-sami młodzi ludzie w wieku 20-50 lat.Kolega po 3 dniach pobytu w Poznaniu pojechał do siebie.I to było na początku stycznia .A w czerwcu i lipcu odbyły się 2 rozprawy na kolegium za zakłócanie spokoju przez te 3 dni poprzez granie na trąbce kolęd. Później po wyjeździe tego kolegi z Gdańska był przecież w miarę spokój,ponieważ na flecie wtedy nie ćwiczyłam,a na organach to grałam w kościele.Ograniczałam się też trochę,ponieważ chciałam unikać jeszcze większych zadrażnień.Czasem było słychać z rzadka pianinko w dzień,ale przyznam się szczerze,że mnie do tego instrumentu to trzeba ciągnąć wołami.Nie lubię na nim grać,ponieważ jest mi obcy duchowo.Więc naprawdę gram na nim ,gdy już coś pilnie sprawdzić muszę i to przez chwilę.Tendencji do walenia w instr.nie mam.Przeciwnie-w kościele mi często mówią księża i wierni,że gram za cicho.Choć biorę poprawkę na przygłuchawe babcie.Akompaniament też przeważnie z solistami ćwiczyłam w kościele ze wzgl.na to,że lepiej zgrywać się w oryginalnych warunkach,tam gdzie się będzie rzeczywiście grało.A nie w domu.Tak,że pięknych miałam sąsiadów!Nie ma co!Ale w tym samym miejscu byli tacy z podwórka i to dwie rodziny,którym się te próby b.podobały.Więc chcieli słuchać.Nawet prosili mnie o otwieranie okien w lecie na ten czas.Ponieważ lepiej słychać.Ci zwolennicy otwartych okien w czasie grania to byli muzycznie zupełnie niewykształceni ludzie. Przeciwnicy trąbki i muzyki w ogóle byli mocno katoliccy(a grałam głównie rzeczy kościelne).Tamci chętni do słuchania: to jedna rodzina była ateistyczna,a druga od kościoła daleko.Więc może byli obdarzeni dobrym słuchem muzycznym,a tamci co podpisywali tę petycję jego pozbawieni?Nie wiem w takim razie jak inaczej te różne sąsiadów zdania na temat mojego grania(rymło mi się)sobie wytłumaczyć? :trumpet: :joke: :?: :?: :?: :!: :!: :!:
Mniszka Brudnica

Awatar użytkownika
waglik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: 10 lis 2007, 20:54
Instrument/y: CONN 20B U.S.A.
Ustnik/i: 5C
Lokalizacja: Tarnów, Dabrowa Tarn

Post autor: waglik » 9 paź 2008, 14:34

Ale nie mówie o wykształceniu muzycznym tylko ogólnie. Jeśli ktoś nie ma szacunku do takich ludzi to nikt go nie będzie chciał odbarzyć szacunkiem... I taka jest prawda. Ale najgorsze jest to że nie można nic tym sąsiadom zrobić...
1% talentu 9% szczęścia 90% pracy- przepis na dobrego muzyka.
--->oto ja http://www.youtube.com/watch?v=byNY7jQdFhI

ODPOWIEDZ