Który lepszy?

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Kamil2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 1 mar 2014, 18:15
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i: Stomvi 2b
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Który lepszy?

Post autor: Kamil2000 » 21 sie 2014, 21:25

Mam do wyboru, mogę zostać przy moim ustniku stomvi 2b, lub mogę wziąć ustnik yamaha japan 70b4 (czy jakoś tak).
Moim zdaniem lepszy jest ten, który mam teraz ale wolę się was zapytać co wy o tym myślicie?

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 21 sie 2014, 22:16

weź ten na którym Ci się po prostu lepiej gra, albo dokup sobie ten drugi i też będzie dobrze.;)
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Flugelstar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 6 paź 2013, 13:15
Instrument/y: Conn
Ustnik/i:
Lokalizacja: Koluszki

Post autor: Flugelstar » 21 sie 2014, 23:04

Admin czy admini powinni poważnie się zastanowić nad uzupełnieniem tej strony o dział pt "głupie pytania" :joke:,

Awatar użytkownika
davetrumpeter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 22 sty 2014, 18:20
Instrument/y: Huttl
Ustnik/i: Schilke HW 15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: davetrumpeter » 23 sie 2014, 00:24

@up Doskonałe podsumowanie tego problemu. :mrgreen: Bacznie obserwuję co tu się ostatnio wypisuje i jestem w szoku. Ustnik to, ustnik tamto. Płytszy, głębszy, szerszy, ostrzejszy, ciemniejszy, jaśniejszy, węższy, pozłacany... Przestajecie myśleć o muzyce, bo zajmujecie się tym czym nie trzeba...

pozdrawiam.

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 23 sie 2014, 10:08

Zgadzam się z tym, że zbyt wielką wagę przywiązuje się na forum (przepraszam) do pierdół. Kamil 2000, pamiętaj, że to my gramy na instrumencie, ustnik i trąbka to tylko narzędzia. Jeśli umiejętności są słabe to nawet najlepszy ustnik nie pomoże. Ja zawsze w takich przypadkach odsyłam do nauczyciela. To profesjonalny trębacz będzie wiedział, jaki ustnik będzie dla Ciebie lepszy. Może to budzić śmiech, ale ja gram na ustniku A&S za 63 zł. Dobrał mi go nauczyciel, na razie nie widzę potrzeby zmiany na inny. Weź też pod uwagę, że żeby filozofować na temat ustników, po prostu trzeba trochę pograć. Zazwyczaj to bardziej profesjonalni trębacze mają tego typu dylematy - czy ustnik ma być głębszy, płytszy o te 1,5 mm. Jeśli Twoim zdaniem lepszy jest ten, który masz teraz, to zaufaj intuicji. Przecież ludzie w sieci, którzy Cię nie znają, nie widzieli, nie słyszeli nie pomogą Ci w doborze ustnika. Mogę poradzić tylko tyle - w razie wątpliwości idź do nauczyciela. Pozdro!
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 23 sie 2014, 10:11

Jeszcze jedno - andrzej-199017, nie rozumiem, jak możesz komuś dawać taką radę. Radzisz, by wziąć ten na którym lepiej się gra, po chwili twierdzisz, by kupić ten drugi? Trochę to się kupy nie trzyma... A jeśli ten drugi się okaże do... do butów?... Wtedy to będą pieniądze wywalone w błoto. Pytania o ustnik na forum internetowym to trochę jak pytać o dobór butów. Buty mają być w pierwszej kolejności wygodne a nie markowe. Identycznie z ustnikiem. Pozdro
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Kamil2000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 1 mar 2014, 18:15
Instrument/y: Yamaha
Ustnik/i: Stomvi 2b
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp

Post autor: Kamil2000 » 23 sie 2014, 12:01

Znaczy, ja to chyba żle napisałem. Chodziło mi o to czy są tu ludzie, którzy grali na na jednym czy na drugim albo nawet na obu ustnikach i zapytać ich jakie mają z nimi doświadczenia, i który bardziej polecają.

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 23 sie 2014, 14:32

Oczywiście, że są. Ale tak jak napisałem - tego typu dylematy mają (ciut) bardziej profesjonalni trębacze. Na przykład mój obecny nauczyciel używa bodajże Schilke 14. Wspominał też o innych ustnikach. Krótko mówiąc zależy kto i co gra. Głębszy standardowo, jak jazz to na płytszym (nie mniejszym) itd. Kamil, jeśli intuicja Ci podpowiada, że obecny jest dobry - zostań na razie przy tym. Powtórzę też to, co napisałem wcześniej: masz wątpliwości - zwróć się do nauczyciela. Profesjonalny trębacz ma w tym doświadczenie i wie co się sprawdzi a co nie.
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 23 sie 2014, 18:21

Koledzy - po to jest forum aby wszyscy mogli zadawać pytania. Mamy tutaj zawodowców, uczących się i amatorów w różnym stopniu zaawansowania w grze i w różnym wieku. Głupie pytania dla Nas są faktycznie dziwnym tworem i można się tutaj z nimi spotkać bardzo często. Samego mnie drażnią pytania z cyklu: która trąbka lepsza? Który ustnik lepszy? Niejednokrotnie pisałem, ze sprzęt to kwestia indywidualna, którą możemy polecać i doradzać czysto teoretycznie. Najlepsza jest konfrontacja w rzeczywistości i czesto radzę konsultacje z zawodowcem, który na pewno pomoże. Nie mniej nie każdy ma taką sposobność na co dzień. Także trzeba się uzbroić w cierpliwość bo jeśli ktoś ma "problem" - mniejszy czy większy - to po to tutaj jesteśmy aby ukierunkować i pomóc :)
Oczywiście trzeba odróżniać porady dobre i złe :)
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 23 sie 2014, 20:51

Rudy89 - Faktycznie mój post był trochę za mało dopracowany. Jak sobie dokupi ten drugi to będzie mógł je porównać w praktyce, o to mu chodziło. Jak już wielu z nas pisało ustnik to sprawa indywidualna dlatego tak naprawdę nie moglibyśmy dać koledze dobrej rady. Najlepszą jest praktyczne wypróbowanie. Oczywiście nie kazał bym koledze w ciemno kupić ustnika za 500 zł.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 23 sie 2014, 22:02

I tu nauczka dla Nas wszystkich - Forumowicze - bądźmy bardziej precyzyjni w tym, jak formułujemy problemy.
Amen.
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

ODPOWIEDZ