A&S = który Schilke?

Małe, duże, płytkie, głębokie, plastikowe i wygięte...
Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

A&S = który Schilke?

Post autor: Rudy89 » 5 gru 2014, 20:16

Witam, gram na tanim ustniku Arnold and Sons 3c. Jest to podobno podróbka Bacha.
Czuję, że czas na coś ODROBINKĘ większy ustnik. A&S ma podobno całkiem logiczną numerację. Np. 7c będzie większy od mojego 3c. Problem w tym, że u Bacha jest odwrotnie?... Że to właśnie 7c jest mniejszy? Do tego dochodzi generalnie uboga oferta ustników A&S
Mam przed sobą pełną tabelę Schilke. Po jednej stronie numeracja Schilke, po drugiej innych producentów. (org. Other).
Odpowiednikiem ustników 3c jest Schilke M3. Ale ten A&S ma właśnie odwrotną numerację (podobno).
Żeby już nie mącić i nie sugerować tym co ja o tym myślę - zapytam wprost:
Który Schilke jest odpowiednikiem mojego taniego A&S 3c?
I tym samym - który Schilke będzie odrobinę większy?
Z nadziejami na pomoc,
Rudzielec.
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 5 gru 2014, 20:30

Właściwie i tak już chyba za wiele zasugerowałem.
Krótko - czy ktoś orientuje się w A&S i jak one się mają do Schilke?...
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 5 gru 2014, 21:19

Może za dużo nie pomogę. Nie myślałeś żeby pojechać do sklepu i spróbować kilka.
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 5 gru 2014, 21:26

Oczywiście myślałem o tym, z pewnością tak będzie. Ale tak czy siak chciałbym mieć choć minimalną orientację.
I czy w ogóle na forum jest ktoś kto awansował z A&S na Schilke.
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 5 gru 2014, 21:33

Rudy89, każda firma ma swoje rozmiarowki. Trzeba popróbować. Teoretyczne wywodą nic Ci nie dadzą - tylko namnożą pytań i wątpliwości.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 5 gru 2014, 22:47

Ech, sama prawda.
Dzięki!
Oczywiście wciąż jestem otwarty na ewentualne odpowiedzi.
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 5 gru 2014, 23:46

Rudy89, na początek Arnolds ma identyczną numerację jak Bach: 7C jest mały - 3C większy. Nie jest ona odwrócona jak sugerowałeś w pierwszym poście, jest taka sam co nie znaczy że kociołki są takie same. 3C Arnolds`a jest zdecydowanie większe od 3C Bacha ale numeracja przebiega w tym samym kierunku.
Poniżej mam link do stronki z rozmiarami. Z mojego doświadczenia z ustnikami i ich rozmiarami nie koniecznie tabela pokrywa się z rzeczywistością. Nie znaczy to że w przypadku Schilke nie będzie ok.
http://www.mouthpieceexpress.com/specsh ... n_idx.html
Ważne są osobiste wrażenia, jednemu pasuję innemu nie.

I jeszcze taka tabelka w załączniku.
Miałem przyjemność przez ponad pół roku z ustnikiem Schilke 14 ( bez żadnych liter). Jest na pewno troszkę większy i głębszy od 3C. Ma fajną, mało ostrą ale silną barwę, tylko kształt rantu - taki sobie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 6 gru 2014, 00:14

Toteż właśnie stąd te pytajniki, bo nie byłem tego pewny, co do tej numeracji. Nie wiem skąd ale coś takiego zasłyszałem.
Nie chciałem więcej pisać, żeby jeszcze bardziej nie sugerować.
Waldek Krukowsk pisze: Z mojego doświadczenia z ustnikami i ich rozmiarami nie koniecznie tabela pokrywa się z rzeczywistością.
I raczej się nie pokrywa. Zrobił się kolejny mętlik. Bo wedle tabeli Schilke 14-stka jest mniejsza od 3c.
Wiem natomiast, że 15 jest głębsza i większa od 3c, bo mój nauczyciel używa właśnie 15. Jakiś czas temu porównywaliśmy je.
Tak czy siak bardzo mi pomogłeś. Na tabele luknę jutro, bo to nie na dzisiejsze zmęczone oczy rudzielca. Tabelę Schilke mam na papierze, więc to co innego.
Tak czy siak dziękuję za odpowiedź.
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 6 gru 2014, 09:19

"Zrobił się kolejny mętlik. Bo wedle tabeli Schilke 14-stka jest mniejsza od 3c. "

Nie , na pewno nie. 14 Schilke jest na 100% większe od Bacha 3C. Tzn.: ma szerszy rant i nieznacznie głębszy kociołek ale jego kształt jest zupełnie inny. Może przez to ktoś miał wrażenie mniejszego ustnika. Bach jest ostrzejszy, od razu czuć jego rozmiar i głębokość. W przypadku Schilke pierwsze odczucia nie są już tak wyraziste.
Zerknij na tabelę w PDF, jest naprawdę dokładniejsza i jak na razie zgodna z tym co ja czułem grając na niektórych ustnikach.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 6 gru 2014, 13:36

Waldek, mój błąd! Przepraszam, że wprowadziłem zamęt.
Zacząłem dokładnie wczytywać się w tę szilkową tabelę (mam pełen katalog Schilke)
I tak równoważnikiem 3c jest Schilke M3 (seria Symphony).
Niżej jest 15b (czyli płytszy).
Niżej 14E4 (czyli teoretycznie mniejszy ALE z głębokim kielichem i "płaskim" rantem. Aż tak się nie znam (org.Semi-flat) pół rant?...
I dopiero po tym 14-stka.

Reasumując - 3c (M3) to ustnik o małej średnicy ze średnią głębokością. 14-stka zaś jest głębsza.
Tak, więc zgadza się to co napisałeś.
Po prostu "luknąłem" na katalog, natomiast nie wczytałem się dokładnie w oznaczenia i przypisy.
Nadmienię, że z całą pewnością większy od 3c jest Schilke 15, wspomniałem o tym wyżej. To znaczy ma ODROBINĘ większą średnicę.
Dziękuję i jeszcze raz przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 6 gru 2014, 16:54

Fajnie że się zrozumieliśmy; ) . Odpowiem teraz na Twoje pytanie z pierwszego postu. Osobiście ustniki Schilke nie pasują mi za bardzo. Ton nawet ciekawy, dość mocny ale ich rant już po ok 40 min był dla mnie problemem. Cenowo też nie są najtańsze.Polecam Ci spróbować ustnik z megatonem. Np Stomvi, Yamaha, czy Bach. Ustniki Stomvi mają kształt wewnętrznej części rantu bardzo zbliżony do Bacha, Yamaha łagodniejsze. Mocny, bogaty dźwięk przy stosunkowo mniejszym nakładzie sił. Przy zmianie rozmiaru z 3C Bacha wybierałem z tych dwóch. Grałem na Stomvi Valencia 2C i Yamaha 16C4 GP. Ostatecznie wybrałem Yamahę. Jeden i drugi to koszt ok 200pln (używane w bdb stanie). Z Schilke w tej cenie może być problem.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 7 gru 2014, 09:13

Waldek, oczywiście ustnik z megatonem chodził za mną, ale obawiam się, że jestem za cienki w uszach, że tak powiem :D Na megaton jeszcze poczekam.
Twoje uwagi są dla mnie cenne, oczywiście słyszałem o tym, że Schilke są specyficzne. Ale to też kwestia gustu, warg itd. Znam takich którzy wyznają tylko Yamahę, choćby się świat walił.
Z kolei mój nauczyciel od dłuuuuuuuuuuuuższego czasu gra na Schilke i nie zamieniłby go na żaden inny. Jeszcze będę z nim rozmawiał na temat zmiany na coś większego.
Tak czy siak bardzo dziękuję Tobie za pomoc.
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Awatar użytkownika
Damian Ruskowiak
Ekspert
Ekspert
Posty: 1585
Rejestracja: 20 mar 2008, 11:43
Instrument/y: Bach Strad. 180 37G, CarolBrass 8880L-GSS(D)
Ustnik/i: GR 66L, GR 66MS, JK 5BFL
Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA - WLKP

Post autor: Damian Ruskowiak » 7 gru 2014, 09:39

Stomvi produkuje też ustniki bez megatona - fajnie brzmiące :) ponadto masz jeszcze Laskey'a jako niezłego konkurenta do Schilke. Jeszcze niedawno forumowicz Camillus miał bardzo fajnego Laskeya w dobrej cenie ;) i to nawet ze zloconym kociolkiem. Mozesz do niego napisac - moze jeszcze ma. Ponadto poluj na Bacha np. 3C lub 1 1/2C. Kwestie oczywiscie rantu sa indywidualne wiec zostawiam to dla Ciebie.
"...Walki nie toczy się z instrumentem. Walkę toczy się z samym sobą..." (Vincent Cichowicz)

Rudy89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 67
Rejestracja: 30 maja 2014, 01:24
Instrument/y: Primara
Ustnik/i: AS 3c
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Rudy89 » 7 gru 2014, 10:03

Damian, widzisz uprzedziłeś mnie :D Bo miałem właśnie pytać o te ustniki Laske'y. Ale skoro piszesz, że konkuruje z Schilke to znaczy że ustniki warte grzechu.. :) Również jest to dla mnie cenna uwaga, choć fakt, nie mam dostępu do Laske'y. A transakcji w necie generalnie nie preferuję.
Uparłem się na to Schilke, bo uznałem, że:
1. Skoro nauczyciel gra na Schilke, to siłą rzeczy w tym siedzi orientuje się nich. I potrafi merytorycznie coś o nich powiedzieć. Słowem - zjadł na Schilke zęby. Ale jak wyżej napisałem - z nauczycielem będę jeszcze nie raz rozmawiał, nie pali się.
2. Po prostu na chwilę obecną mam dostęp przede wszystkim do Schilke i do Yamahy.
Swoją drogą nie wiem czy nie będę próbował właśnie Yamahy. Będę przynajmniej 50 zł do przodu. No i wybór Yamahy jest w mym pobliżu większy.
Dzięki!
Cierpliwości, młody człowieku! Cierpliwości!

Maciek W
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 12 maja 2014, 17:38
Instrument/y: Yamaha 8335RG
Ustnik/i: Warburton
Lokalizacja: Gdańsk/Piaseczno

Post autor: Maciek W » 15 gru 2014, 10:31

Rudy89, powiem Ci szczerze, nie patrz się na numerację, tylko idź do sklepu, przedstaw sprzedawcy sytuację, popróbuj pograć w sklepie, jak Ci nie spasuje, to sprzedawca głowy Ci nie urwie za to, że nic nie kupiłeś. Poza tym każdy producent ustników daje swoją propozycję rantu i głębokości kociołka, dzięki czemu np. stary Ambassador z jakiejś orkiestry wiejskiej może Ci lepiej leżeć niż nie wiadomo jaki drogi ustnik ;)

ODPOWIEDZ