Zmiana trąbki

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Zmiana trąbki

Post autor: Beno002 » 27 maja 2017, 12:16

Witam
Mam pewien dylemat w związku ze zmianą trąbki. Aktualnie posiadam trąbkę Yamaha YTR 4335G + ustnik 11B4 GP. Myślę że najwyższy czas na większy ustnik, ponieważ mam wrażenie że ten mnie trochę blokuję. Zamówiłem 14B4 GP. Wiem że przesiadka na nowy ustnik zajmie mi trochę czasu.. Ale chciałem zmienić też trąbkę. Budżet to 3000 - 3500zł.
Mam do wyboru takie oto trąbki:
Conn 22B Victor
Conn 6b victor
Getzen Eterna Severinsen SK113xx
King SYMPHONY , DUAL BORE 536xxx
Olds Ambassador Fullerton California
1961 HOLTON 508 COLLEGIATE LARGE BORE ,5 1/8

Nie wiem którą wybrać. Zdaje sobie sprawę że najlepiej było by wziąć i spróbować pograć na każdej, lecz niestety nie mam takiej możliwości. Kolejną sprawą jest to że nie chce kupić trąbki gorszej od mojej obecnej.. Wiem że stan trąbki odgrywa bardzo dużą rolę. Dlatego szukam fachowej porady. Może ktoś z Was, ma którąś z wyżej wymienionych trąbek u siebie i podzieli się ze mną swoim doświadczeniem, wrażeniami podczas gry.
Ciekawi mnie trąbka King-a lecz nie mogę znaleźć żadnych informacji na jej temat.
Oczywiście jestem otwarty też na inne propozycje :)

Awatar użytkownika
andrzej-199017
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 685
Rejestracja: 27 wrz 2011, 21:27
Instrument/y: Amati ATR606S
Ustnik/i: Gewa 3C
Lokalizacja: MOD Postomino
Kontakt:

Post autor: andrzej-199017 » 27 maja 2017, 13:19

Pomyśl nad Carol brass seria 5000. To instrumenty profesjonalne. Miałem jedną na testach i na prawdę przyjemnie się grało. Obecnie od 3 tygodni jestem posiadaczem amati atr606 ale ta trabeczka nieznacznie przekracza budżet. Też jestem z niej zadowolony. Pozdrawiam
www.orkiestra-postomino.weebly.com
www.chomikuj.pl/andrzej-199017
facebook Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Postominie

Kiepski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, 14:50
Instrument/y: Getzen 490S
Ustnik/i: Amati 3C, JK 3C
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Kiepski » 27 maja 2017, 14:30

To wszystko zależy, co grasz na tej trąbce. Conny mają ciemną barwę dźwięku, sprawdzą się w jazzie - w klasyce niekoniecznie, podobnie z Oldsami. Ja bym osobiście z trąbek podanych przez ciebie wybrał Getzena.

piotr80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 14 sty 2010, 18:25
Instrument/y: Holton MF 550s/Benge #3 flug
Ustnik/i: Warburton 4md,4s,4fld
Lokalizacja: Polska

Post autor: piotr80 » 27 maja 2017, 23:10

Ja też polecam getzena jeszcze model sygnowany chyba najlepsze jakie wypuścili do tej pory.

Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Post autor: Beno002 » 28 maja 2017, 14:24

Ogólnie to gram w orkiestrze. Jednak od pewnego czasu z kilkoma kolegami zaczynamy wkręcać się w jazz, więc fajnie by było gdyby
trąbka miała ciemniejszą barwę.. W domu też więcej gram, kombinuję z jazzem. Podsumowując trąbka do orkiestry i jazzu.
Zdjęcia trąbek dostanę po niedzieli. Ponoć dużo i bardzo dobrej jakości. Jeśli mi instrument nie będzie odpowiadać to mogę odesłać.

Kiepski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, 14:50
Instrument/y: Getzen 490S
Ustnik/i: Amati 3C, JK 3C
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Kiepski » 28 maja 2017, 16:55

Skoro możesz odesłać instrument to zainteresowałbym się także Kingiem, mam szkolny model tej marki i ma bardzo fajną barwę, nie wyróżnia się aż tak bardzo jak Conn'y czy Olds'y ale z drugiej strony jest inna niż najczęściej spotykana marka czyli Yamaha :).

Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Post autor: Beno002 » 28 maja 2017, 18:24

Ten King cały czas mi chodzi po głowie.. Nie wiem dlaczego.. Nie bez powodu napisałem w pierwszym poście że ciekawi mnie trąbka King-a, lecz nie mogę znaleźć informacji ;)
Najpierw poczekam na zdjęcia trąbek :) Następnie ocenie, stan wizualny, ubytki lakieru, wgniecenia, ewentualne uszkodzenia.
Potem zamówię, pogram i sprawdzę od strony technicznej :) Jeśli będzie nie tak to odeślę i zmienię na inną :)
Z drugiej strony Getzen jest polecany przez wiele osób i na niego też skupiam swoją uwagę :) Czy Getzen Eterna Severinsen to seryjny model seryjny czy sygnowany? :) Nie znam się więc pytam :)

Kiepski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, 14:50
Instrument/y: Getzen 490S
Ustnik/i: Amati 3C, JK 3C
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Kiepski » 28 maja 2017, 20:55

Severinseny to modele sygnowane :)

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 29 maja 2017, 10:46

Myślę że ciężko Ci będzie znaleźć instrument tak uniwersalny aby zadowolił Cię w każdej muzyce. Prościej i taniej jest pokombinować z ustnikami. Ten Gp który zamówiłeś daje fajny, mocny dźwięk ale nie jest zbyt głęboki. Do jazzu fajnie jest mieć coś głębszego z większym przelotem. Każdy instr zabrzmi inaczej z innym ustników. Poszukaj jakiegoś Bacha Corp. w zbliżonym rozmiarze.

Z drugiej strony zawsze możesz się dogadać z którymś z forumowych kolegów handlującymi trąbkami. Jeśli to trąbki od któregoś z nich to raczej nie powinno być problemu z ograniem i we zwrotem/ wymianą na inną. Wszystko kwestia ceny.;)

Na tę chwilę wybrał bym Getzena, głównie ze względu na jakość pracy maszynki i całego instr. Olds to niezniszczalny instr z ciekawym soundem. Lekko piaskowym. Conn którego miałem lubił dużo powietrza i dzięki temu fajnie grał. Porównując do poprzedników był też cięższy.
Z Kingiem i Holtonem nie miałem do czynienia.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Post autor: Beno002 » 29 maja 2017, 23:32

Co do ustników to kiedyś swego czasu już parę miałem. Między innymi monette prana.. Fakt że był trochę za duży, lecz barwa była bardzo ciemna i ładna :) Póki co mam Yamahe GP i nie jest źle. Barwa jak najbardziej ok. Dlatego też następny ustnik jaki zamówiłem to też Yamaha GP tylko że większy :) Może czuje lekki niedosyt jeśli chodzi o barwę, ale rant ustników yamahy bardzo mi pasuje. Na pranie nie grało mi się tak dobrze. Rant wydawał się trochę bardziej ostry..

Wracając do tematu trąbek..
Dzisiaj dostałem zdjęcia trąbki King-a. Ponoć technicznie jest super, lecz wizualnie zostawia wiele do życzenia.. Odpryski lakieru, przetarcia i jak dobrze pamiętam to drobne wgniecenia. Widać że sporo przeszła.
Zdjęcia getzena będę miał dopiero w piątek, więc muszę poczekać..
Zastanawiałem się nad trąbką Stomvi Forte. Nie wiem dlaczego, ale stomvi kojarzy mi się z klasyką.. Może ktoś coś więcej wie na ich temat?
http://www.slavikmusic.com/trabki,stomv ... 1,314.html

Jeśli ktoś z forumowiczów ma jakąś ciekawą trąbkę do sprzedania w kwocie do 3500PLN i będzie lepsza od Yamahy to jestem otwarty na propozycje :)

Co do Holtronów:
http://gamonbrass.com/pl/offer/trumpet/Bb/118
Kiedyś myślałem nad takim modelem :) Szkoda mi trochę tyle wydać na trąbkę i nie wykorzystać w pełni jej możliwości.. Bo wiadomo że sama grać nie będzie :)

Kiepski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 24 kwie 2017, 14:50
Instrument/y: Getzen 490S
Ustnik/i: Amati 3C, JK 3C
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Post autor: Kiepski » 31 maja 2017, 19:04

Jeśli ten King ma wgniecenia to moim skromnym zdaniem nie jest wart tych pieniędzy, już lepiej weź tego Getzena :P.

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 31 maja 2017, 19:33

w tych cenach można nabyć fajnego B&S 3137 lub 3137/2 wg mnie trąbka warta uwagi
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Post autor: Beno002 » 31 maja 2017, 23:46

Z King-a już dawno temu zrezygnowałem.. Na zdjęcia getzena czekam.. Ponoć mam dostać je w piątek.
Cały czas chodzi mi po głowie ten HOLTON ST302. Wiem że trochę kosztuję, ale nie wiem czy drugi raz trafi się taka okazja.. W sumie marzenia są po to by je spełniać :)

Jeśli getzen będzie w dobrym stanie to go wezmę. Jeśli jednak będzie w kiepskim stanie to chyba skuszę się na tego Holtrona.

Znalazłem filmik na yt odnośnie B&S 3137. Barwa tej trąbki jest ładna, ale mnie nie przekonuję.

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 1 cze 2017, 19:08

Nie no, nie można sugerować się brzmieniem pochodzącym z nagrania np. telefonem. Generalnie nie ma się nijak do brzmienia na żywo, nie mówiąc już o tym, że każdy ma inną barwę na tym samym instrumencie.
Pamiętaj o tym, że ten Holton to duża trąba.
Pogadaj z Mischa o tym B&S.
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Post autor: Beno002 » 1 cze 2017, 22:47

Może trochę przesadziłem.. Wiadomo że wiele zależy od trębacza, zadęcia oraz ustnika. Tym bardziej że w internecie jeśli są nagrania to w różnej jakości.. lepszej lub gorszej, a każdy trębacz jest inny co ma wpływ na całość filmiku. Co jest na żywo to jest na żywo i nagranie nie umywa się do tego :)

Co do Holtrona to gdzieś wyczytałem wzmiankę że to duża trąba, ale mnie kusi i chciałbym spróbować jak się na niej gra.. Ewentualnie zwrócę bo na siłę nie będę się męczyć z instrumentem.. Ma mi się grać lekko pewnie i przyjemnie :)
Oczywiście jeśli się na niego zdecyduje.

Czekam na zdjęcia Getzena. Wiele osób go poleca i w związku z tym zobaczę jak będzie to wyglądać i potem będę decydować dalej :) Może skuszę się na B&S, jeśli getzen nie wypali ale to się dopiero okażę :)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 2 cze 2017, 07:30

tak w ramach wyjaśnień dodam że nie posiadam takiego B&Sa na sprzedaż, zasugerowałem tylko ciekawą alternatywę mieszczącą się w budżecie :)
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Post autor: Beno002 » 4 cze 2017, 15:19

Zdjęć Getzena nie dostałem, ale trafiłem na trąbe CONN-a Model 38B Constelation. Sprzedający chce za nią 4200zł. Co prawda przekracza trochę mój budżet, lecz jeśli jest warta tej ceny to mogę się skusić :)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Proszę o opinie :)

Awatar użytkownika
mischka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 883
Rejestracja: 17 kwie 2008, 10:17
Instrument/y: Meinl
Ustnik/i: Stomvi
Lokalizacja: opolskie

Post autor: mischka » 4 cze 2017, 16:04

Jak chcesz tyle wydać to mam srebrnego Bacha Stradivariusa 37
"w życiu piękne są tylko chwile..."

Awatar użytkownika
Waldek Krukowski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 24 lut 2013, 21:35
Instrument/y: Bach Strad. 37, Stomvi Elite, E-Benge
Ustnik/i: Bach 1 1/2C Corp., Yamaha 16C4 GP,
Lokalizacja: Warszawa/Różan

Post autor: Waldek Krukowski » 8 cze 2017, 19:19

Conn wygląda nieźle. Miałem 36B i grał naprawdę świetnie. Głównie górę.... której ja nie wyciskałem ;)))
Łykał trochę powietrza i ważył swoje ale brzmienie niepowtarzalne.
Stradivarius będzie w moim przekonaniu bardziej uniwersalną trąbką.
W tym przypadku nie obejdzie się bez 1-2 dniowego dmuchania. Wg mnie warto zapłacić dwa razy za wysyłkę i być potem zadowolonym na 100%
Valdec
"...Aby być mistrzem nigdy nie przestawaj być uczniem..."

Beno002
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 8 lis 2009, 10:40
Instrument/y: CONN 38BConnstellation + Yamaha Custom
Ustnik/i: Yamaha 11B4 Custom GP
Lokalizacja: Polski

Post autor: Beno002 » 11 cze 2017, 13:11

Waldku masz absolutną racje :) Jednak zdecydowałem się na CONN-a. Nie spodziewałem, się że będzie to strzał w 10tke :D
Barwa jest boska :] Bardzo wyraźna oraz nośna i trochę ciemniejsza :) Górę gra się super. Nie spodziewałem się że zagram A3 :D Muszę teraz ją ogarnąć jeśli chodzi o zadęcie. Ponieważ na yamaszce grało się zupełnie inaczej. Fakt że trochę powietrza łyka, ale zdecydowanie warto :) Wagowo też jest trochę cięższa, ale to nie problem.
Z trąbką dostałem oryginalny ustnik Constelation i wygląda na to że gra mi się na nim lepiej jak na ustniku yamahy co dla mnie jest wielkim zaskoczeniem :)
Może wizualnie nie jest idealna, ale jej sound jest nieziemski :)

Przyszła mi w piątek i od razu poszedłem na próbę. Stroi super :) Starałem się jej nie pokazywać na próbie, żeby nikt nie widział że zmieniłem trąbkę. Wystarczyło zagrać tylko jeden dźwięk i wszyscy zaczęli spoglądać w moją stronę :D
Ogólnie chyba lepiej trafić nie mogłem :)
:trumpet:

ODPOWIEDZ