Praca jako hejnalista

Różne zagadnienia związane z trąbką nie pasujące do reszty działów.
Awatar użytkownika
bAcH
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:55
Instrument/y:
Ustnik/i:
Lokalizacja: ślaskie

Praca jako hejnalista

Post autor: bAcH » 21 mar 2017, 14:08

http://www.psp.krakow.pl/common/downloa ... 17/MOK.pdf

Jak w temacie czy jest ktos z forum kto bedzie sie starał i czy wiecie jak takie cos moze wygladac?

Awatar użytkownika
mutucar89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 150
Rejestracja: 12 sty 2010, 20:26
Instrument/y: getzen 300
Ustnik/i: Yamaha 16C4-GP
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mutucar89 » 23 mar 2017, 10:43

Wyglada to na klasyczne wymogi jeśli starasz sie o służbę w PSP. Mnie osobiście śmieszy to ogłoszenie. Dobrze, że jeszcze skończonej Akademi nie wymagaja aby grać Hejnał.

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Administrator
Posty: 1370
Rejestracja: 16 cze 2006, 19:52
Instrument/y: B&S 3137
Ustnik/i: Marcinkiewicz E17, JK 3C
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: Kamil » 3 kwie 2017, 23:19

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Hejnali ... 08967.html

PSP w Krakowie szuka stażysty hejnalisty, którego podstawowym zadaniem będzie odgrywanie melodii zgodnie ze zwyczajem. Jednak aby otrzymać posadę, należy spełnić szereg wymogów stawianych przez straż pożarną. Oprócz umiejętności gry na trąbce, kandydaci będą musieli wykazać się sprawnością fizyczną i umiejętnościami interpersonalnymi.

Podstawowe wymagania stawiane stażystom zamykają się w następujących pozycjach:
  • posiadanie polskiego obywatelstwa,
    korzystanie z pełni praw publicznych,
    posiadanie co najmniej średniego wykształcenia,
    niekaralność,
    legitymowanie się bardzo dobrym stanem zdrowia, tj, zdolnością fizyczną i psychiczną,
    posiadanie uregulowanego stosunku do służby wojskowej.
Redakcja Bankier.pl zapytała dział kadr PSP o to, na jakie wynagrodzenie może liczyć hejnalista. - Praca 24 na 48, a więc służba trwa 245 godziny po czym następuję przerwa 48 godzin. Do pierwszych 3 lat zatrudniony obejmie stanowisko strażak-stażysta, docelowo - starszy technik, a więc będzie to etat podoficerski. Do 3. roku zarobki na etacie strażak stażysta wynoszą ok. 2100 - 2200 zł netto - podaje st. kpt. Łukasz Szewczyk Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.
„Life is something like a trumpet. If you don't put anything in, you won't get anything out.”

Doula - Holistyczne Wsparcie Okołoporodowe

kajetan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2019, 08:10
Instrument/y: yamaha 2330
Ustnik/i:

Re: Praca jako hejnalista

Post autor: kajetan » 17 maja 2019, 08:19

Nie wiedziałem, że aż takie wymagania trzeba spełnić, aby zostać hejnalistą. W sumie zarobki mogłyby być większe. Chyba że dodatkowo mieć drugą pracę. Wydaje mi się, że mogłoby być trudno się utrzymać za takie pieniądze. Dobrze, że muzyk ma wolną rękę i może brać również zlecenia. Chociaż mogę wyliczyc na palcach jednej ręki osoby w moim środowisku, które utrzymują się wyłącznie z muzyki.

ODPOWIEDZ