Jaką trąbkę kupić, żeby tak brzmieć?

Amati, B&S, Eastman, Ever Play, Fides, Getzen, Holton, J. Michael, J. Scherzer, Jupiter, Kanstul, King, Polmuz, Roy Benson, Schagerl, Schilke, Selmer, Stagg, Stomvi, Vincent Bach, Yamaha... i inne.
DużyBananPL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:51
Instrument/y: ..
Ustnik/i:
Kontakt:

Jaką trąbkę kupić, żeby tak brzmieć?

Post autor: DużyBananPL » 28 cze 2019, 23:01

Cześć jestem kompletnie zielony w temacie trąbek, a spodobały mi się ostatnio takie retro jazzowe brzmienia szczególnie trąbki i chciałbym spróbować w tym podziałać. Szczególnie chciałbym się dowiedzieć czy wie ktoś jaką trąbkę trzeba kupić żeby tak zagrać (czas filmu 0:40):
Poza tym jestem również ciekaw czym jest przyrząd na końcu trąbki.

Awatar użytkownika
djfender
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 3 gru 2016, 21:04
Instrument/y: SCHAGERL Academica Superior S1S
Ustnik/i: Yamaha 18C4-GP
Lokalizacja: ZG

Re: Jaką trąbkę kupić, żeby tak brzmieć?

Post autor: djfender » 7 sie 2019, 23:04

Odpowiedź na łatwiejsze 2 pytanie: https://sklepakord.pl/720694.html tłumik typu 'plunger'. Najprościej to kupić taki przyrząd do WC, zdjąć gumę, zrobić w środku (tam gdzie wchodzi kij) kilka otworów i masz to samo za 5zł. Ten tłumik właśnie stąd się wziął!

Na 1 pytanie nie potrafię odpowiedzieć. To znaczy, sedno nie tkwi wyłącznie w samej trąbce... Są modele (trąbek i ustników!), na których lepiej się gra jazz niż klasykę, ale brzmienie to wypadkowa WIELU czynników. Popatrz na YT na 2 modele trąbek Schagerla Jamesa Morrisona - fajnie wyjaśnia różnice pomiędzy trąbką do jazzu i klasyki.

ODPOWIEDZ